'Paul en ik hebben in onze tijd volop genoten van het popster- renleven. Maar drugs? Nee' dan ik, maar dat zijn ze gewoon niet. Mijn gezin zegt altijd: we vinden het hartstikke leuk om met jou over straat te lopen, als we er maar niet 2 of3 meter achteraan komen.'' ,,Dan horen ze iedereen over mij praten.'' ,,Op het hoogtepunt van Acda en De Mun- nik liep ik met mijn vrouw door Gronin gen. Na een half uur wilde ze naar huis, ze vond het niet te doen. Echt veel last heb ik er allang niet meer van. Ik ben 53, dus die enorme sexy ness die bij roem kan horen is er wel van af.'' ,,Die meisjes zeggen tegenwoordig tegen me: mijn moeder was zo'n fan van u. Was, niet eens is.'' ,,Ik ben heel vroeg begonnen met schrij ven. Op mijn 20ste schreef ik Zitten voor de blues, over een man die op een dak van een huis mijmert over wat zich onder hem heeft afgespeeld. De uitgever vond het hartstikke goed, maar wilde er wel graag punten en komma's in. Toen bleef er een doodnormaal verhaaltje over, meer een theatermonoloog dan een roman.'' „Vijftigduizend stuks verkocht, e-books meegerekend.'' ,,Ik doe het niet voor de kat zijn viool. Ik schrijf voor mijn lol, maar dan moeten zoveel mogelijk mensen het lezen. Ik vind het raar als iemand zegt: maakt mij niet uit hoeveel ik er verkoop. Allemaal leuk om de gevierde schrijver te zijn, maar alleen daarvan kun je niet eten.'' ,,'Weer een BN'er die zo nodig een boek moet schrijven.' Een klassieker. De rest gunde me het succes wel.'' ,,Ik blijf het zeggen: ik ben géén BN'er. BN'ers zijn mensen van wie je denkt dat je weet wat ze doen, maar het bij nader inzien eigenlijk niet zeker weet. Ik ben bekend omdat ik op een podium sta, niet omdat ik op tv kan raden hoeveel aapjes ik heb gezien in een filmpje. Ik ben de trotse weigeraar van Expeditie Robinson en Wie is de Mol?. En vooral van De slimste mens. Waarom zou ik daar gaan zitten?'' ,,Ik kijk er graag naar. Ik kijk graag naar al die programma's.'' ,,Ik zal je vertellen: ik ben als eerste gevraagd voor de rol van Maarten van Rossem. Nou vind ik Philip Freriks een geweldige kerel, al heb ik hem nog nooit ontmoet, maar ik ga toch echt niet met zo'n belletje in een stoel tegenover hem zitten om af en toe een wijsheid ten beste te geven.'' ,,Hahaha, daar heb ik enorm veel plezier om gehad.'' ,,Dat gaat om een interview dat ik had met Vice. Een grap! Ik had nog nooit van Vice gehoord, maar dat bleek een blad PASPOORT Thomas Acda Geboren 6 maart 1967 in Amsterdam. Opleiding Kleinkunstacademie. Loopbaan Vormt tussen 1995 en 2015 met Paul de Munnik een van de succesvolste duo's van Nederland. Van hun eerste theater show (Zwerfon) ver schijnt een cd, met de hit Niet of nooit geweest. Ze maken nog vijf voorstellin gen en acht studio albums. Acda speelt onder meer in de theatervoorstellin gen Fiddler on the Roof en Motel, en in de films All Stars, Lek, In Oranje en Alles is Liefde. Op tv is hij panellid van Dit was het nieuws en is hij te zien in de series All Stars, Penoza, Flikken Maastricht, Jeuk, Klem en All Stars Zonen. Schrijft de romans Onderweg met Roadie en het vandaag versche nen Scenario. Privé Heeft met zijn vrouw Esmé Wekker een dochter van 9. Uit zijn eerste huwelijk heeft hij een zoon van 19. Want? Dat lijkt me hilarisch. Je hebt alleen nog de nadelen? Waarom ben je zo laat begonnen met schrijven? En twintig jaar later dacht je: kom, ik probeer het nog eens? Vind je dat belangrijk? NRC Handelsblad schreef over Onder weg met Roadie... Was het jaloezie? Omdat het een leuk programma is? Zolang je er zelf maar niet in hoeft? Ik las laatst dat al je geld is opgegaan aan drugs en scheidingen. Heb ik wat gemist? ZATERDAG 24 OKTOBER 2020 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 91