7 die morgen de Ronde van Italië dreigt te gaan winnen? timide, maar sfeergevoelig. Hij praat een tikje nasaal en heeft niet het hoogste woord in gezelschap pen. Aan sociale media doet hij niet of nauwelijks, hij heeft geen tattoos en geenflashy auto. Hij woont niet in Monaco of Girona, maar in een Belgisch dorpje waar niemand hem kent - zo bleek deze week toen Het Laatste Nieuws bij de plaatselijke bakker en slager na vraag deed. Zijn leven draait om zijn familie en zijn fiets. Hij is op en top prof. Toen de wielerwereld begin dit jaar maandenlang stopte met draaien vanwege het corona virus, deed hij wat hij moest doen: hij trainde hard door, vast van plan om topfit te zijn als er weer ge koerst kon worden. Toen hij hal verwege juni zijn T-shirt omhoog trok, was hij zo mager dat je de aderen op zijn buik kon zien. ,,Ik heb nog nooit zo scherp gestaan'', zei hij. ,,Het ging vanzelf. Eindelijk ben ik aan het trainen om beter te worden, niet om terug te komen na een valpartij.'' En toch. Denken aan het win nen van een grote ronde durfde hij eigenlijk al niet meer. Zoals hij zelf zei: ,,Ik ben realistischer gewor den. Ik droom minder.'' Hij wist in juni nog niet eens of hij de Giro wel zou rijden. Zijn ploeg, Sun web, was het vertrouwen in hem verloren. Ze wilden een grote ronde winnen en Kelderman zou dat niet voor ze doen. Hij moest in deze krant lezen dat zijn contract niet verlengd zou worden. Misschien is-ie wel te aardig. Zou-ie soms moeten vloeken en tieren, moeten é^sen dat zijn ploeg niet op twee paarden wedt in deze Giro. Maar zo is Wilco Kelderman niet. Als hij twijfelt aan de tactiek van de ploeg, zoals afgelopen don derdag, zegt hij beleefd dat hij op iets anders had gehoopt - en voegt hij er in dezelfde zin bescheiden aan toe dat het zo ook goed is. Dit jaar, in deze Giro, rijdt Kel derman rond met een lach op zijn gezicht. Omdat het eindelijk eens mét tegenzit. Zijn benen doen wat hij wil, de concurrenten vallen een voor een af, de pechduivel lijkt zo waar eens op de bagagedrager van iemand anders te zitten. De ko mende twee dagen verdedigt hij een minieme voorsprong. Een se- condespel wordt het in de laatste bergetappe en de afsluitende tijd rit in Milaan. Het wordt nét wel of nét niet. Maar of hij het nu haalt of niet, de grootste overwinning is mis schien al binnen. Hij durft weer te dromen. zaterdag 24 oktober 2020 TuttoiUo" [JF" Giro 2020 Wilco Kelderman trekt ook vandaag het roze aan. Er zijn nog twee etappes te gaan. ETAPPE 3 4 5 11 Wilco Kelderman J. Hindley T. Geoghegan Hart P. Bilbao J. Almeida J. Fuglsang P. Konrad V. Nibali F. Masnada R. Majka 241020 BJD BRON:GIRODITALIA Wilco Kelderman, timide maar met een betonnen kop Wilco Kelderman, gistermorgen in de roze leiderstrui tijdens de 19de etappe van de Giro. foto cor vos Tijdens een persbijeenkomst in 2017. FOTO ANP Kelderman in 2008... privéfoto ...en in 2011. foto cor vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 7