Voor u getest Hardlooplampjes i 27 'Zorg voor verlichting aan voor- én achterkant en doe geen oortjes in.' Borstlamp (Kalenji, Decathlon) 'Moeten daar drie grote batterijen in? Dan is-ie gelijk veel te zwaar!' Magneet met ledlamp (Ronhill) Armband (Led Glow van Invincer) Armbanden met ledlichtjes en reflectie (Avento) Ledlamp met clip (Bee Seen) Fluorgeel hardloophesje (Avento) De klok gaat een uur terug, de dagen worden korter. Tijd voor hardlopers en wandelaars om lampjes te dragen. Met welke verlichting kun je zien en gezien worden? ,,Die veterlichtjes zijn leuk voor een dansfeestje.'' Beeld je even in: hardlopen of wandelen bij volle maan, over kronkelende paden, op een stille avond met alleen het geluid van de wind door de bomen. Heerlijk! Je ziet net genoeg om vooruit te kunnen, het blijft opletten voor kuilen en stenen. Verstandig? Nee. Of je nu door woonwijken of in de polder rent: draag na zonsondergang verlichting. Liefst in combinatie met felgekleurde of lichte kleding met reflecterende strips, zegt Ingrid Wetser van Veilig Verkeer Nederland. ,,Zorg dat je van voren en achteren goed zichtbaar bent en doe geen oortjes in." Tim Bolink, een fanatieke loper met een kantoorbaan, ontkomt er niet aan om in de avonduren te trainen. ,,Ik draag altijd een hesje met ledverlichting. En ik kies goed verlichte fietspaden in het buitengebied uit." Loopmaatje Jurre van Rooden (33) past zijn outfit in het najaar direct aan: lichte kleuren, met reflectie- strepen op shirt en broek. En een felle lamp aan de voorkant. ,,Niet fijn als ik hem recht in je ogen schijn, maar ik heb geen zin om in een kuil te stappen." Anne Leskens (38) Jurre van Rooden (33) Liep de marathon van New York in 2.34 uur. Traint dagelijks. Tim Bolink (28) Anne Leskens schuwt zelfs de nacht in de Ardennen niet, om te trailen. ,,Dan draag ik een hoofdlamp met een reikwijdte van tientallen meters." Politielicht Negen soorten verlichting liggen vandaag op tafel. Tijd voor een rondje om de kerk. ,,Het blauwe lampje van Bee Seen lijkt net een politielicht", merkt Van Rooden op. ,,Handig, het rode magneetlampje van Ronhill", zegt Bolink. Leskens vindt dat een enkele armband niet voldoende is om gezien te worden. De borstlamp van Decathlon doet de wenkbrauwen van de panel leden fronzen: daar moeten drie grote penlights in, dat maakt 'm véél te zwaar. De onbetwiste winnaar? Het reflecte rende hesje met lampjes voor en achter van Avento, inclusief elastisch verstel bare banden. Je trekt het hesje in één keer aan, hij weegt bijna niks en vooral: hij geeft rondom voldoende licht. Ledveters (wantohave.nl) Hoofdlamp (King Mungo) Armband met ledlampje (merkloos, via Bol.com) GO ZATERDAG 24 OKTOBER 2020 De lamp zet je met verstel bare banden vast op je romp. Zit prettig en geeft veel licht: je kunt meters voor je uit kijken. Maar een achterlicht heb je er nog niet mee. De drie benodigde batterijen wekken grote verbazing: die maken 'm onnodig zwaar en niet duurzaam. Prijs: 14,99 euro Prijs: 11,95 euro Origineel! Dit lampje is zo klein als een munt en klik je vast met een magneet door je broek of shirt. Zit stevig en doet wat hij moet doen: je zichtbaar maken. Prijs: 13,95 euro Lekker licht en in knipperstand ben je van grote afstand redelijk zichtbaar. Maar als je mouw over het lampje valt, is het effect weg. Jammer: het lampje schijnt vooral naar opzij. Prijs: 9,99 euro (per twee) Met de rode lamp jes in knipperstand ben je goed zicht baar, aldus het panel. Ideaal voor in de stad. En met twee banden ben je aan beide zijden verlicht. Prijs: 17,50 euro Handig lampje, is overal aan vast te maken: veters, mouw, broek. Het licht is fel, je bent als loper niet te missen, maar bijna irritant fel. ,,Een politielampje, vooral als hij knippert.'' Wordt geleverd met bandje en USB-kabel. Prijs: 23,60 euro Absolute winnaar dankzij vier groene lichtjes voor en vier rode lichtjes achter én reflecterende details. Maakt je goed zichtbaar. Elastische banden zitten perfect. En toen was er licht JEROEN KREULE Triatleet. Volbracht Ironman Copenhagen in 10.14 uur. Loopt twee keer per week hard. Loopt een halve marathon in 1.06 uur. Traint zeven keer per week. Prijs: 6,49 euro Het knipperende ledlampje verlicht de meegeleverde veters. Leuke gadget, ideaal voor een dansfeestje en funrun, maar niet geschikt om veilig in het donker te rennen. Prijs: 20,99 euro De verstelbare lamp heeft een flinke reikwijdte, maar is aan de zware kant en zit niet lekker. Panel moest de banden een paar keer straktrekken tijdens het rennen. Prijs: 11,75 euro Kan zowel om je arm, pols als enkel. Heeft een vaste en een knipperstand. Nadeel: geeft niet rondom licht en is niet fel genoeg. Wel fijn dat er reflectie- strepen op de band zitten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 75