Als je ergens mee zit, hoef je dat niet zeggen. Dat zie je aan elkaar waren al hecht maar ik denk dat we nog meer een vriendinnen- groep zijn geworden dan een hockeyteam. Iedereen kent elkaar goed. Als je ergens mee zit, hoefje dat niet zeggen. Dat zie je aan el kaar. Dan is het gewoon van: wat is er, vertel maar. En als iemand dat niet wil, is dat ook prima. We kennen elkaar door en door. On danks dat er nu veel niet kan, ma ken we er toch het beste van. Fleur: ,,Het is moeilijk dat je geen einddatum weet. Als je weet dat er bijvoorbeeld volgend jaar juni weer van alles mag, kun je daar naar uitkijken." Eline: Ik mis nu wel écht een feestje waar je gewoon kan blijven staan en een dansje doen. Ik mis zelfs oprecht het geduw in het café als het propvol staat!" honderd berichten gemist." Eline: ,,Die gaan echt over van al les." Vriendinnengroep sterker dan ooit Eline: ,,We zijn als team wel hech ter geworden in coronatijd. We Floortje Menu (17) Woonplaats: Kloos- terzande Opleiding: vwo 6 Moeilijk: Ik kan mijn vriendinnen moeilij ker zien en ik mis het uitgaan en de feestjes. Ook vind ik het heel jammer dat we niet meer kunnen hockeyen. Lichtpuntjes: Ik ben bepaalde dingen die eerst vanzelfspre kend waren, meer gaan waarderen. Joanne van Dorsse- laer (22) Woonplaats: Hei kant Werk: Junior Analist Microvida in Roo sendaal Moeilijk: Het rottige aan de coronatijd is de afstand die je moet houden van vrienden en familie die niet bij het huis houden horen. Hoe wel je wel andere manieren zoekt om in contact te blijven is het toch anders en zoek je het toch minder snel op. Lichtpuntjes: Een lichtpuntje is dat we een stuk creatiever zijn geworden in de manier waarop we elkaar kunnen zien. Ook hebben we het natuurlijk minder druk in het weekend Lisa Hamelink (21) Woonplaats: Hulst/Eindhoven Opleiding: voltijd ALO en deeltijd PABO. Moeilijk: In deze co- ronatijd mis ik het meeste sociale con tacten en hockeyen! Lichtpuntjes: Een voordeel van thuis studeren is dat ik meer in Hulst en bij mijn familie kan zijn Lisa Verwer (23) Woonplaats: Hulst en Sint Jansteen Werk: Mede-eige naar TTM Logistiek Moeilijk: Wat ik het meest mis, is de vrij heid in sociale con tacten. Zo nam ik mijn oma regelmatig mee in de ritten voor mijn bedrijf, hierdoor zag en sprak ik haar veel. Door de hui dige gevaren en maatregelen kan dit helaas nu niet meer. Lichtpuntjes Van wege de beperkin gen van mijn sociale contacten in de eer ste lockdown werd ik 'verplicht' om mijn prioriteiten te ver leggen naar mijn be drijf en mijn relatie. Hierdoor heb ik in beide veel en grote stappen kunnen nemen. Manon Swartelé (20) Woonplaats: Heikant Opleiding: CIOS, stage bij SVRZ. Moeilijk: Stage lopen, omdat het steeds afwachten is of het nog mag. Ook mis ik de hockey, met vriendinnen wat leuks doen en vind ik het jammer dat ik mijn opa's en oma's niet zoveel zie. Lichtpuntjes: Ik kan nog gewoon stage lopen en ik vind de thuislessen fijn omdat het rust geeft. Toen de wedstrijden nog gespeeld moch- ten worden, viel co rona tijdens het sporten even weg. Terwijl je er anders non-stop dingen over hoort. Het is dan zo fijn om even in die wereld te zitten, zon der overal rekening mee te moeten hou den. De hockeymeiden bij café Laza rus in Sint Jansteen. In het mid den vooraan Lazarus-eigena resse Daniella, sponsor van het team. Rechts: het team in tenue, Simone van de Walle (24) Woonplaats: Sint Jansteen Opleiding: Maat schappelijk Werk in Antwerpen. Moeilijk: Dat je wei nig sociale contac ten hebt. Normaal zag ik mijn vriendin- nen elk weekend en sinds alles weer dicht is niet meer. Je zit veel thuis en hebt weinig mogelijkhe den om met elkaar af te spreken. Lichtpuntjes: Nor maal moest ik een aantal dagen per week naar school. Nu vinden de lessen vooral online plaats. Dit gaat mij eigenlijk heel goed af, alleen heeft dit ook weer als nadeel dat je weinig mensen ziet of spreekt omdat je alleen zit achter je laptop. Meike Bracke (18) Woonplaats: Ste- kene Opleiding: Crimino logie in Gent. Moeilijk: Ik baal er heel erg van dat ik de vrijheid nu moet missen. Ik vind het super om spontaan met een groepje mensen te kunnen afspreken. Dat gaat helaas nu niet meer. Ook is het jammer dat de hockey ook voorlopig even stil ligt. Ik mis toch wel een beetje beweging in mijn week. Lichtpuntjes: Ik volg nu al mijn lessen thuis online, dit geeft wel dat ik meer tijd heb voor school. Normaal neemt het pendelen naar Gent heel veel tijd in be slag. GO ZATERDAG 24 OKTOBER 2020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53