'Dit is niet onze beleving van sporten in teamverband' II ~MË ZEELAND 15 WIJ TRAINEN VOORLOPIG NIET De handbalsters van HC Zeeland wachten de volgende persconferentie van premier Rutte af, voordat er een alternatief pro gramma gemaakt. Trainer Rick Evertse: ,,Wij waren sowieso twee weekenden vrij van competitieverplichtingen en als het bij de aangekondigde vier weken blijft, is alles nog te overzien", weet Evertse. Zelfdiscipline blijft de komende weken dus het voornaam ste devies bij de speelsters. ,,Maar ik vrees zo maar dat we er tot januari uit liggen en dan gaan we naar een vast alternatief programma toe." De mannen van HC Zeeland trainen ook niet gezamenlijk. ,,Want contact blijft toch het lekkerste'', zegt trainer Sjoerd Jongepier met een knipoog. ,,Wij hebben de jongens gevraagd of zij zelf hun conditie op peil wil len houden.'' Jouri van den Broeke, hoofdtrainer bij korfbalvereniging Ondo, is stellig: ,,Het ad vies is niet trainen en spelen, dus waarom zou je in viertallen wat gaan doen? Laten we ons nu met z'n allen eens echt aan de maat regelen houden en niet steeds weer dingen verzinnen om toch nog maar wat te kunnen doen. Dat is volgens mij namelijk juist steeds het probleem: we volgen niet de regels op." „Officieel zou je in groepjes van vier mo gen sporten maar dat is juist niet bedoeld voor de teamsporten", vervolgt Van den Broeke. ,,En om nu alleen wat over laddertjes te gaan rennen, daar worden we geen betere korfballers van. Wij hebben onze spelers an dere adviezen gegeven om zichzelf fit te houden. Daarnaast mag je geen duels trainen en dus blijft het bij wat schieten. Dat is niet onze beleving van sporten in teamverband." De rugbyers van Tovaal trainen momen teel niet op het veld. Hoofdtrainer Eus van Dijk laat vooral conditietrainer Charlotte Jansen van Roosendaal de honneurs waarne men. Zij heeft een specifiek trainingspro gramma samengesteld dat vooral gericht is op uithouding en kracht. Dit programma kan gedurende de week flexibel worden op gepakt en gebeurt individueel of in groepjes van maximaal vier spelers op 1,5 meter af stand. Het doel daarvan is het behouden van de huidige conditie om de competitie na vier weken weer op hetzelfde niveau te kunnen hervatten. Het bestuur van volleybalvereniging Forza heeft voor senioren een korte tijdelijke stop ingelast. Wim Munter, voor zitter van de Schouwse club: „Voor senioren Het advies is WJW niet trainen en spelen, dus waarom zou je wat in viertallen gaan doen? kijken we het even veertien dagen aan. We hebben als bestuur om de week overleg om te kijken hoe het ervoor staat. Hoe ontwik kelt het aantal besmettingen zich? Voelen de leden zich veilig om te trainen? Onze trai ners hebben we wel gevraagd om te kijken wat ze aan training kunnen doen. Die heb ben programma's klaar liggen om volgens de geldende regels met vier man in de zaal te trainen.'' De technische staf van Groene Ster Vlis- singen heeft de zaalvoetballers een kleine twee weken vrijaf gegeven. ,,Ze moeten zelf zorgen dat ze conditioneel in orde blijven'', zegt coach Azdine Boufrahi. ,,We bekijken nu wat de mogelijkheden zijn, na de korte break. We mogen in kleine groepjes trainen en zullen creatief moeten zijn.'' Voor Groene Ster kwam de lockdown niet eens zo slecht uit, na vier nederlagen op rij. ,,Als ik heel eerlijk ben'', zegt Boufrahi, ,,dan zitten er voor- en nadelen aan het coronavi rus. Als technische staf proberen wij nu te achterhalen of we iets verkeerd hebben aan gepakt. Hebben we misschien te hard ge traind? Of te weinig naar de lange termijn gekeken? We willen straks realistische doe len stellen en met een frisse spelersgroep een nieuwe start maken.'' zaterdag 24 oktober 2020 Zeeuws trainersgilde Het is stil op sportpark Het Schenge in Goes. De voetballers van Goes en SSV'65 doen nu niks, de rugbyers van Tovaal en de korfballers van Togo evenmin. foto johan van der - Jouri van den Broeke, Ondo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43