'Het is nu vooral het onderhouden van conditie en balgevoel' 14 ZEELAND WIJ TRAINEN IN VIERTALLEN Leidraad van NOC*NSF TRAINING WEL OF NIET Guido de Beule heeft voor de vol- leybalsters van Stevo een schema uitgewerkt, waarin de selectie in groepjes van vier wekelijks min stens één keer kan trainen. ,,De za len liggen vast, de huur is betaald", zegt hij. ,,In Zuiddorpe hebben we één veld, in Axel twee. Daar kunnen we dus met twee groepjes van vier trainen. Anderhalf uur per keer. Ik probeer op dinsdag in Zuiddorpe met vier speelsters te trainen en op vrijdag doe ik dat twee keer achter elkaar. Op vrijdag wordt het dan in Axel eerst twee groepen een uur en twintig minuten, daarna ruim een kwartier alles ontsmetten en dan nog eens trainen met een groep van vier." Het is improviseren, stelt de trai ner vast. ,,Dit is jammer, want we waren lekker bezig. We trainden en speelden goed. Wat kun je doen? Een stukje conditie, sprongkracht. Een verdedigingsoefening, ser vice/pass, een keer één-tegen-één, twee-tegen-twee, maar alles zon der blok. Als je een spelverdeler hebt, kun je een omloopbal of een 'steek' trainen. Als je vier weken niets doet, ben je terug bij af. Een spelverdeler moet de bal voelen, een aanvaller moet diepte inschat- ten. Ik kijk bij de samenstelling van de groepjes een klein beetje naar de positie, maar je kunt niet elke keer steeds dezelfde vier bij elkaar zet ten. Dat is niet goed voor je team vorming. Hopelijk blijf het bij vier weken." De waterpolosters van DZK trai nen nog wel in het water, maar wel een dag minder. ,,Eén in plaats van twee. Dan hebben de zwemmers ook wat meer tij d en ruimte'', aldus trainer Pim Bekkers. Met zijn vol- Er zit niet echt een opbouw in de trainingen en dat is ook niet mogelijk wassen speelsters traint hij in aan gepaste vorm. ,,In groepjes van vier, wat overgooien en dat soort dingen. Puur voor de conditie. Er zit niet echt een opbouw in de trainingen en dat is eigenlijk ook niet moge lijk.'' Een aantal jonkies uit de ploeg van Bekkers traint nu bij de oudste jongens. ,,Onder de 18 mogen ze wel gewoon tegen elkaar spelen. Zij kunnen op deze manier dus met weerstand trainen en dat is veel be ter voor hen.'' Carlos de Jonge, de trainer van de voetballers van Wolfaartsdijk, ver telt dat hij het wel interessant vindt om nu in andere vormen te moeten denken. ,,Maar de vraag is natuur lijk hoe lang dat leuk blijft. J e beseft nu pas hoe leuk het is om een par tijtje te spelen. Zonder partijvor- men voelt het niet echt als een trai ning. Het is nu vooral het onder houden van conditie en balgevoel, zodat je bij een herstart niet op nul hoeft te beginnen.'' ,,We trainen drie keer in de week. Normaal gesproken heb ik een groep van zo'n twintig spelers, maar door blessures en jonge spe lers die nog met de JO19 kunnen meedoen, zijn het er nu zestien. Die trainen in twee shifts met elk acht spelers, waarbij elk viertal een kwart veld gebruikt. Zo'n shift duurt drie kwartier. We doen pass- trapvormen en afwerken. Niet te veel loopwerk; daar had ik als speler ook de schurft aan." zijn wat kleiner, maar er wordt ge woon getraind. ,,Alleen geen dub belspel'', vertelt trainer Jelle-Jan Pieterse. ,,We vallen nu gelukkig onder dezelfde regels als bijvoor beeld tennis. In de eerste periode golden voor ons dezelfde regels als bijvoorbeeld voor sportscholen. Toen zijn we buiten gaan trainen." Pieterse merkt dat het enthousi asme van de spelers groeit. ,,En we plukken mogelijk zelfs de vruchten van deze periode. Er werden dit jaar bijna tien keer zo veel batjes ver kocht, dóór corona." PROTOCOL Binnen de Zeeuwse sport wordt totaal verschillend gedachtoverde omgang met de verscherpte coronarichtlijnen, zo blijkt uit een rondgang langs amateurclubs. De ene trainer is al volop met viertallen aan het werk. ,,Als je vier weken niets doet, ben je terug bij af", geeft Guido de Beule, trainer van de volleybalsters van Stevo, aan. Anderen stellen zich juist terughoudend op. „Laten we ons nu met z'n allen eens echt aan de maatregelen houden en niet steeds weer dingen verzinnen om toch nog wat te kunnen doen", zegt Jouri van den Broeke, één van de coaches van de korfballers van Ondo. zaterdag 24 oktober 2020 Coronaprotocol verdeelt Stevo-trainer Guido de Beule (rechts) traint met viertallen. „Hopelijk blijft het bij vier weken." foto peter nicolai - Pim Bekkers, DZK Bij tafeltennisvereniging TTC Middelburg is de sporthal anders ingericht en de trainingsgroepen Bijdrages van Rudy Boogert, Roeland van Vliet, Barry van der Hooft, Daniel Vervelde, Peter van Kouteren, Ron de Waal en Hans Markusse. Sportkoepel NOC*NSF kwam na de persconferentie van premier Mark Rutte met een 'Protocol verantwoord sporten'. Daaruit bleek dat teamsporters wel degelijk nog mogen samenkomen, mits het groepje niet groter is dan vier personen, de onderlinge afstand con tinu minimaal 1,5 meter is en de viertallen niet van samenstelling ver anderen. Voor binnensporten geldt dan ook nog dat er in de hele zaal niet meer dan 30 personen aanwezig mogen zijn. Het protocol geldt voor minimaal vier weken. Het kabinet houdt on dertussen de coronacijfers in de gaten en bepaalt aan de hand daarvan of de maatregelen versoepeld kunnen worden of juist ver zwaard moeten worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42