O O) CD 12 ZEELAND TENNIS LANDELIJKE GROEI Tennisvereniging uit Arnemuiden is een Zeeuws voorbeeld van de landelijke groei van de tennissport. ,,Een poster in een voetbalkantine is niet genoeg.'' Corona Veldrijden Tennisvereniging LTC De Schenge uit Arnemuiden is dit jaar met meer dan de helft gegroeid in le denaantal. De 118 leden van januari waren in augustus al uitgedijd naar 183 leden. ,,We zijn wrang genoeg enorm geholpen door corona'', er kent voorzitter René Hoondert. De Schenge is een Zeeuwse illu stratie van de landelijke trend dat de tennissport groeit in dit door co rona geteisterde jaar. Hoondert: „Grote delen van het jaar lagen de teamsporten stil. Tennis is geen contactsport en kon daardoor rela tief snel weer opstarten. Na de lock- down kon er in de loop van april mondj esmaat alweer gespeeld wor den.'' Veel voetballers (van VV Arne muiden) en korfballers (van KV TOP) wisten in de zomermaanden de weg naar de tennisbanen te vin den. Zij surften dankbaar mee op de golven van de zogenaamde Zomer Challenge. Dit initiatief vanuit de tennisbond KNLTB biedt geïnte- resseerden de kans om drie maan den tegen een gereduceerd tarief te tennissen. Kartrekkers ,,Vanuit de bond werd ons geadvi seerd om daarvoor kartrekkers te zoeken'', aldus Hoondert. ,,Een pos ter in een voetbalkantine is niet ge noeg. Persoonlijke benadering werkt veel beter. Dat bleek te klop- Een deel van die introducés is na verloop van tijd ook lid geworden pen. Eén of twee spelers nemen vanzelf een groep mee naar de baan. We hebben deze zomer op die manier heel veel nieuwe ge zichten gezien.'' ,,Officieel mag een lid bij ons twee keer per jaar een introducé meenemen. Daar zijn we deze zo mer niet zo strikt mee omgegaan. We hebben het bewust laten ge beuren. Een deel van die introducés is na verloop van tijd ook lid gewor den. Als we als een politieagent wa ren opgetreden, was dat nooit ge beurd.'' ,,Uit ervaring wisten we dat de teamsporters die kwamen tennis sen competitief zijn ingesteld. Door ze partijen te laten spelen op toer nooien hebben we ze geprobeerd te inspireren en enthousiasme ren om te blijven tennissen. Als ze weer met hun team gaan spelen, kun nen we ze weer ver liezen. Maar onder- mWSB zaterdag 24 oktober 2020 GO 3 Voetballer Tom Boere (foto) uit Terneuzen kwam gisteren toch niet in actie met zijn Duitse club Türkgücü München. Van wege drie posi tieve corona tests bij de club werd het duel in de Derde Bun- desliga met Zwickau uitge steld. Selectie en staf zitten nu in quarantaine, meldt de club. 2x2 De veldrit in het Belgische Rud- dervoorde wordt vandaag een Zeeuwse fami lieaangelegen- heid. In de vrou wenwedstrijd staan de zussen Shirin en Lindy van Anrooij uit Kapelle aan de start, bij de mannen/belof tes staat de tweeling Mick en Tim van Dijke uit Colijnsplaat op de startlijst. Het is de tweede Super Prestige-wed- strijd van het seizoen. LTC De Schenge slaat Rudy Boogert Arnemuiden - René Hoondert voorzitter LTC De Schenge O a O)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40