■&M ZEELAND 11 Ko/Sj LÓNtJf POOP. Corona] a >v M" .g ^b - jr y maAhjij 0&-PHieft MnMVyWt'OOó 38SS6^mi^Wï Eis: maand cel voor mishandeling migranten CORDEJONGE 5o(ZfZyHooK,,, Het was een oude zaak, die giste ren voor de rechtbank in Middel burg diende. Vijfjaar geleden, in Sas van Gent, zou de toen 27-ja- rige Litouwer V. B. iemand met een mes hebben gestoken en een ander klappen hebben verkocht. Gisteren kwam er na ettelijke eerdere behandelingen een eind aan de zaak. Bij verstek werd voor twee mishandelingen een cel straf van één maand tegen B. ge ëist. De mishandelingen speel den zich afin een woning met ar beidsmigranten. Om onbekende reden ging B. naar de woning van zijn slachtoffers. Een van hen lag op de bank, deed zijn ogen open en zag B. met een mes. In de daaropvolgende worsteling raakte het slachtoffer gewond. De tweede man, die het vech tende stel uit elkaar wilde halen, raakte eveneens gewond. De twee vluchtten weg en B. kon de zelfde avond nog in zijn woning worden aangehouden. De advo cate van B. meende dat het OM vanwege de enorme tijdsover schrijding, het krakkemikkige dossier en het slechte onderzoek niet meer had mogen vervolgen. Uitspraak 6 november. BRIEVEN Coronavirus (40) Wanneer iets uit de hand loopt moet en kan de overheid ingrij pen. Toen in het verleden jaarlijks meer dan 3000 doden vielen in het verkeer, ja u leest het goed, moest er wat gebeuren. De over heid greep in met veel wetten en voorschriften. Een mooi voor beeld van een zekere beperking van vrijheid, werd het dragen van autogordels. Velen vonden dat een belemmering van de per soonlijke vrijheid, en dat was ook zo. Bij het niet dragen bij een on geluk bleef de schade beperkt tot de niet-drager en zijn of haar naasten en de diverse verzekerin gen. Toch is het dragen over het algemeen nu aanvaard. De coro navoorschriften zijn niet bedoeld een enkel persoon te bescher men, maar de gehele samenle ving, dat moet het accepteren veel gemakkelijker maken. Waarom autogordels wel en de coronare- gels niet? Koning Vorst en vorstin bieden excuus aan voor vakantie (21 okt). Nadat ik regelmatig met het nieuws werd geconfronteerd - ik bedoel de vraagtekens welke werden ge- plaatst bij het afreizen van de ko ning, koningin en de prinsessen - bekroop mij ook een ander ge voel. Zeker nu ze zijn terugge keerd. Zij hebben spijt van hun 'afreizen' naar Griekenland, ook al paste het binnen de corona voorschriften. Terwijl wij nuch tere Hollanders, althans zeer vele, er de afgelopen zomer en nu in de herfstvakantie maar een eind op los reizen. Ik hield mijn hart toen al vast. Volgen we met zijn allen vanaf nu het geweldige voorbeeld van ons koningspaar en de prin sessen? Ik ben bang van niet. Ik gun u lezers best een uitje en wens u niet een verschrikkelijke ziekte toe. Hulde aan de zorg, zij willen ook rust en vakantie. Koning (2) Rutte kan praten wat hij wil, het was de Koning die besloot op va kantie naar Griekenland te gaan tegen de gedragsregels in (18 okt). Willem-Alexander is niet te verschuilen achter of te verdedi gen met onschendbaar want hij is toerekeningsvatbaar. Willem Osterman, Vlissingen Koning (3) Ik ben niet voor een republiek, ik ben niet tegen het koningshuis. Verre van. Mijn vrouw en ik lo pen redelijk in de pas, ook met de corona-adviezen. We laten onze caravan in de stalling, vieren onze 50-jarige bruiloft nu niet, ik ga niet naar pianoles in België. Maar, als ik dan zie wat Grapper- haus doet en wat onze koning met zijn gezin doet (18 okt.), dan is het toch niet vreemd, maar des ondanks niet goed te praten, dat de gewone mens agressief wordt? Onze richtinggevers gaan hun goddelijke gang. Wat een empa- thische leiders hebben we in Ne derland tegenwoordig! Leen Wille, Oostburg Zeemanshuis Dat wij klagen over de gedeelte lijke lockdown is best logisch maar wat te denken van de zee lieden die soms veel langer ner gens heen kunnen ook niet naar huis (17 okt). Fijn dat het Zee manshuis nog open is waar zee lieden even naar toe kunnen om samen met anderen te praten of te ontspannen. Ik vind dat je deze mensen een hart onder de riem moet steken. Ook vraag ik me af of wij als inwoners van Vlissin- gen iets kunnen doen. Is er mis schien iemand die eens iets kan bedenken om een of andere actie op touw te zetten voor deze zee lieden die Vlissingen aandoen met hun schip? Nu is de situatie soms nog erger als ze het schip niet af mogen. Elly van der Bliek, Vlissingen Getijdenenergie De discussie over getijdenenergie zwelt aan (17 okt). Deelnemers: turbinefabrieken azend op subsi die, energiebedrijven likkebaar dend op groene stroom voor data centers, overheden met mede werkers die het verschil tussen arbeid en vermogen in de natuur kunde niet kennen en burgers die via politici de subsidie betalen. Indien getijdenenergie, het aftap pen van de aantrekkingskracht van de maan, rendabel zou zijn dan waren er nu al vele van deze centrales Niet in Nederland met een maximaal getijdenver- schil van 3 meter. Niet gebouwd in de Baai van Fundy (Can/VS) met een verval van 13 meter; wel in de Rance (Fr.) met 8 meter; de grootste en enige centrale ter we reld. Deze draait een paar uur per etmaal omdat de maan twee maal per etmaal vloed veroor zaakt die het spaarbekken vult. Conclusie: Nederland heeft hierin niets te zoeken, hoeveel luchtbellen er ook opgewekt wor den onder de Oosterscheldeke- ring. J.W. Minderhout, Vlissingen. Veerse Bos Ook ik ben verbaasd door de ver woestingen in het Veerse Bos (29 sept). Verbijsterend hoe men klaarblijkelijk onverschillig en ondeskundig honderden bomen heeft ontworteld en bescha digd. De 'oogst', grote stapels dikke stammen, ligt op de par keerplaatsen. Wat is dit, waarom gebeurt dit? Eerst ging het om de essentaksterfte, nu staat op bord jes dat het gaat om 'uitdunnen' van het bos. Ik vermoed dat ook geld een motief is, maar dat ter zijde. Als er uitgedund moet wor den, en dat kan ik me voorstellen, waarom op deze manier? Hier is niet selectief uitgedund, hier zijn hele stroken verwoest en kapot- gereden. Tijdgebrek, kosten be sparen, desinteresse? Ik ben be nieuwd, hier is hopelijk het laat ste woord nog niet over gezegd. Thijs Breel, Middelburg zaterdag 24 oktober 2020 GO T*1 T-è t".> ^VrV'V^'?* ^*r5,w'^ Ad Roos Middelburg U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 N. v.d. Wekken, Brouwershaven Rinus Kole, Vlissingen Zeevarenden bij het Zeemanshuis in Vlissingen. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39