is hij motorcrosser II IN HET WEEKEND 9 Thuis in Tholen staat hij te glimmen in de schuur. Een KTM SX-F 250 CC, model 2016, 4-takt, plus nog wat bijzondere speci ficaties voor ingewijden. Pennings noemt het een fijne motor. ,,Door de vering, in combinatie met het ver mogen." Hij mag er graag aan sleute len. De motor heeft geen geheimen voor hem. Van jongs af aan is hij al bezig met motoren. Logisch ook dat hij destijds voor een technische op leiding koos, mts werktuigbouw kunde. Mooi hoe het allemaal gegaan is. Voor school had hij een stageadres nodig. Een vriend uit de crosswereld zette hem op het spoor van A. van der Hof, een familiebedrijf dat al bestaat sinds 1934 en zich toelegt op de pro ductie van zwakstroomkabels. Pen- nings liep er stage en is er nooit meer weggegaan. ,,Ik ben nogal honkvast." Fanatiek Pennings groeide op in Krimpen aan de Lek. Een onbezorgde jeugd, waarin de crossmotoren nooit ver weg waren. ,,Lekker rijden over straat en door de weilanden, dat kon toen nog." Op zijn vijfde reed hij zijn eer ste wedstrijd, in de brommerklasse. De jonge Marco werd meteen tweede, in een race met veel oudere jongens. ,,Ik was gelijk verkocht." Voortaan was hij elk weekeinde op sjouw, naar de cross, samen met het hele gezin. ,,Het waren telkens een soort minivakanties. Op vrijdag weg en op zondagavond terug." Pennings had talent en nam het later in de 125 CC op tegen grote jongens als Dave Strijbos en John van den Berk. Hij was fanatiek, in alles wat hij deed. ,,Ik wil altijd winnen, ook met het domste spelletje. Met zo'n eigen schap word je niet de populairste jongen van de klas." Teamsporten waren niet aan hem besteed. ,,Ik kan er slecht tegen als iemand niet het beste uit zichzelf naar boven wil ha len." Daarom ook past de cross bij hem. In de race kun je je niet ver schuilen achter de fouten van een an der. ,,Het ligt alleen aan je rechter hand." Prestatiedrang Die prestatiedrang heeft hem mis schien ook wel hogerop gebracht bij A. van der Hof. ,,Ik ben begonnen in de technische dienst en kreeg de kans om door te groeien." Pennings voelt zich thuis in het 23 medewer kers tellende bedrijf dat actief is in een heuse nichemarkt. ,,We maken bijzondere kabels." De zwakstroom- zelf een machine te bedienen." Met het ouder worden is het crossen wel op een lager pitje komen te staan. ,,Ik rij nu uitsluitend voor mijn ple zier. Lekker mijn kop leegmaken, na het werk." Het circuit in Rilland- Bath is voor hem het dichtstbij. De drive is er nog steeds. ,,Ik kan soms niet wachten om mijn motorpak aan te trekken." Kijken naar races van an deren is niks voor hem. ,,Ik wil zelf op dat ding zitten." Wat hem wel lukt is kijken naar dochter Noor, keepster in de Onder 10 bij Tholense Boys. ,,Bij haar zie ik hetzelfde fana tisme terug." Pennings is trots op zijn loopbaan, hoewel hij nooit nati onaal en zelfs geen Zeeuws kampi oen is geworden. ,,Maar ik reed wel vaak voorin." Natuurlijk heeft hij in zijn carrière weleens wat gebroken, van sleutelbenen en pols tot zijn voet. De liefde voor zijn sport werd er Jarenlang heb ik mijn passie kunnen uitleven, zonder dat het me geld kostte niet minder door. De goeie herinne ringen overheersen, aan de Strand- cross in Scheveningen en de races in België. ,,Het is natuurlijk een sport die investeringen vraagt, zeker als je geen grote sponsoren achter je hebt staan. Met het startgeld en prijzen geld in België lukte het me om quitte te spelen. Jarenlang heb ik mijn pas sie kunnen uitleven, zonder dat het me geld kostte.'' kabels uit Roosendaal worden toege past in alarm-beveiligingsinstallaties, brandmelders, dataverkeer, chemi sche industrie, maar ook in offshore windparken en een doorontwikke ling van de pulskorvisserij. ,,We zijn heel breed georiënteerd en daardoor sterk." In een klein team komt het aan op flexibiliteit en elkaar helpen, als dat nodig is. Pennings zelf zorgt ervoor dat de productie gestroom lijnd verloopt en beslist mee bij de aankoop van nieuwe machines. ,,Maar ik ben ook niet te beroerd om zaterdag 24 oktober 2020 GO Net drie jaar was hij, een paar tur ven hoog. Van pa kreeg hij zijn eer ste crossmotor, met zijwieltjes. Vroem, vroem, Marco Pennings was meteen vertrokken. De cross is nooit meer uit zijn leven wegge weest, ook niet nu hij al lang een grote jongen is en als productie manager bij Kabelfabriek A. van der Hof in Roosendaal een drukke baan heeft. Pennings (46) is gefas cineerd door techniek. ,,Doorde- weeks probeer ik het beste uit onze machines te halen. Zoals ik dat in de cross met mijn motor wil doen.'' Ben van den Aarssen - Marco Pennings FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37