II A Verrassing tijdens lockdowm 7 CHRIS MAAS ZES MAANDEN WETHOUDER Hij mist het bezoek aan het voetbalveld voor de sociale contacten en vindt het jammer dat hij niet meer bij een zorginstelling kan binnenlopen om te praten met bewoners en personeel. De eerste zes maanden van Chris Maas als wethouder waren niet makkelijk. Harte lijk dank! zaterdag 24 oktober 2020 Emile Calon Domburg Chris Maas werd ruim een halfjaar geleden wethouder voor PvdA/GL nadat DTV het vertrouwen in de oude coalitie van DTV, SGP/CU en VVD opzegde. CDA en PvdA/GL vormden vervolgens met DTV het nieuwe dagelijks bestuur. Op het moment dat ze daadwer kelijk aantraden zag de wereld er heel anders uit dan toen die drie partijen voor het eerst met elkaar spraken over samenwerking. De coronacrisis had ook Veere bereikt en de allerbelangrijkste taak van het gemeentebestuur was en is waken over de gezondheid van de inwoners en gasten. ,,Het was de tijd dat we veel aandacht gaven aan de inwoners, bellen, beeldbel len en ook, toen dat weer kon, op bezoek gaan bij instellingen als Simnia en Nieuw-Sandenburgh." Hij hoorde daar hoe schrijnend en verdrietig het is voor bewoners zo lang geen bezoek te ontvangen. Om niet deel te kunnen nemen aan activiteiten. ,,Maar tegelijker tijd viel ook de ongelooflijke veer kracht van bewoners en personeel op. Ze hadden allemaal iets van: hier moeten we doorheen." Ondanks de gedeeltelijke lock- down en de onzekerheid over de financiële positie van de gemeente besloot het college toch vol in te zetten op het realiseren van goede voorzieningen voor de dorpen. Mede dankzij een voor Veerse be grippen zeer forse belastingverho ging heeft het ruim 34 miljoen euro gevonden om dat alles te be talen. ,,En het is ook nodig. Want Zorgen dat mensen krijgen wat ze nodig hebben is mijn drijfveer -Chris Maas, wethouder de bestaande scholen zijn heel erg oud, de gymzalen zijn totaal ver ouderd, de energie vliegt eruit. Er is echt behoefte aan die voorzie ningen." Maas is er ook van over tuigd dat de vernieuwing ervoor zorgt dat Aagtekerke, Serooskerke en Oostkapelle en Westkapelle aantrekkelijker worden voor men sen om zich te vestigen. ,,Als men sen willen verhuizen kijken ze of er een goede school in de buurt is, of ze er kunnen sporten, iets kun nen drinken." Stevige kritiek De inwoner van Domburg geniet van het wethouderschap. Dat bleek ook enkele maanden gele den tijdens een schorsing van een debat in de gemeenteraad. Tal van insprekers en leden van de opposi tie uitten toen stevige kritiek op het beleid van Maas en zijn colle ga's Pieter Wisse (CDA) en Adri Roelse (DTV). Met een zorgelijk gezicht analyseerde Maas in de Wethouder Chris Maas: ,,Ik geniet elke dag van het wethouderschap." foto dirkjan gjeltema wandelgangen de kritiek. Toen hem echter gevraagd werd hoe het met hem ging als wethouder, ver scheen er een glimlach en vertelde hij dat het goed ging en dat hij ge noot van het besturen. ,,En nu nog, ik geniet elke dag. Want als wet houder kun je echt iets betekenen voor anderen. Dat is voor mij de drijfveer om dit te doen. Zorgen dat de mensen krijgen wat ze no dig hebben." Hij vertelt dat hij zich weer zor gen maakt hoe de inwoners en on dernemers. ,,Hoe gaat het met de gezondheid van ouderen, redt de horeca het en komen de zzp'ers de coronacrisis te boven?" Zorgstroom Betekenisvolle baan in de zorg? ■•vcrkcrtbijzcrgstroom.nl Kom werken én leren bij 2!orgstroom! OPLEIDING ■STARTfl H U LST Elke dag een vakje openma ken, tot de periode van de huidige maatregelen (hopelijk) voorbij is. Vier ondernemers lanceren de Sur vive The Lockdown Box. Een soort adventskalender waarmee koppels in zestien dagen kunnen aftellen. De 'tweede lockdown' leuker ma ken, dat is de missie van de vier vrienden uit de gemeente Hulst. De box ziet eruit als een kluis van ruim een meter hoog, met zestien sloten. De mannen vertellen niet wat pre cies achter de sloten zit, alleen dat er iedere dag een alcoholisch aperitief in zit voor twee personen én verras singen voor koppels. Bestellen via: survivethelockdownbox.com. Villa Valentijn Middelburg Kinderdagverblijf Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg, al meer dan 18 jaar uw vertrouwde adres voor kinderopvang, kunt u vinden aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Ons landelijk registratienummer is 257589806. Opvangvormen voor 52 weken per jaar zijn: hele en halve dagen, flexibele en incidentele opvang, ruildagen en uurtje factuurtje. Villa Valentijn Middelburg maakt gebruik van wasbare bamboeluiers. Waarom eigenlijk persé zo'n wasbare luier? Het is gewoon beter voor het milieu. En een fijne bijkomstigheid: de kinderen zijn eerder zindelijk. We hebben vier groepen in de volgende leeftijd: 3 mnd.-1 jaar (Gele groep), 1-2 jaar (Roze groep), 2 - 3 jaar, (Rode groep), 3 - 4 jaar (Blauwe groepj, waardoor we de kinderen op maat tijdens de verschillende ontwikkelingsstadia kunnen begeleiden. En de overgang naar de basisschool optimaal is. Ook is een heerlijke 36 meter diepe ommuurde tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen. Voor de zeer scherpe prijs/kwaliteit verhouding kunt u meer informatie vinden op onze website, t.w. www.villavalentijnmiddelburg.nl. Ons e-mailadres is info@villavalentijn.nl. V'., Telefonisch zijn wij te bereiken via 0854-890090. •-* Voor de vele lieve en persoonlijke kaarten, brieven, hartelijke woorden, cadeautjes en bossen bloemen die ik van u heb gekregen bij mijn afscheid als huisarts in Veere. Ook wil ik iedereen bedanken die heeft bijgedragen of meegeholpen bij het organiseren van de diverse (verrassings!) feestelijkheden. Het was werkelijk een fantastisch en hartverwarmend afscheid! Ik wens u het allerbeste en bovenal een goede gezondheid in deze onzekere tijden. Met vriendelijke groet, René van Tol

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35