Werknemers brengen met erehaag een laatste groet aan hun oude baas Jan Joziasse Actiegroep schrikt van plan Nollebos 6 Voorzieningen in Veere MIJN DORP, MIJN STAD Eind vorige week presenteerde het dagelijks gemeentebestuur de plan nen voor de nieuwe of verbeterde voorzieningen voor die vier dor pen. Voor eind 2024 staan daar vijf nieuwe scholen en nieuwe of gron dig opgeknapte gymzalen en dorpshuizen. De oorspronkelijke plannen dateren al van enkele jaren terug. Het vorige college van DTV, SGP/CU en VVD viel zelfs door dit onderwerp: volgens DTV werd on- Als de gemeenteraad ja zegt, kunnen we direct aan de slag voldoende tegemoetgekomen aan de wensen. Het nieuwe college van CDA, DTV en PvdA/GL wil ruim 34 miljoen euro uitgeven en ervoor zorgen dat al die voorzieningen er binnen vier jaar staan. Nonnekes is vooral blij dat zijn Aagtekerke als eerste aan de beurt is. ,,Als de gemeenteraad ja zegt, kunnen we direct aan de slag." Aag- tekerke krijgt dan voor het einde van 2022 een nieuwe gymzaal met ontmoetingsruimte en speeltuin. Marion van Stiphout (Oostka- pelle) is ook tevreden. Sporthal en dorpshuis De Halve Maan zijn voor het einde van 2023 gerenoveerd. Twee basisscholen en kinderop vang komen in een nieuwe multi functionele accommodatie. Ze is vooral blij dat de nieuwe voorzie ningen worden geclusterd. ,,Vol- gend jaar kunnen we het pro gramma van eisen opstellen." Praktische vragen In Serooskerke worden gymzaal, basisschool en kinderdagopvang verplaatst richting Serooskerke Oost. Zwembad De Goudvijver blijft in De Zandput en krijgt een nieuwe installatie en een nieuw ge bouw, waar in de toekomst een dorpshuis aan gekoppeld kan wor den. Dat alles moet in 2024 klaar zijn. Dorpsraadvoorzitter Jan Kou semaker heeft vooral praktische vragen. ,,Hoe en wanneer wordt De Zandput gerenoveerd?", vraagt hij zich bijvoorbeeld af. Hans Minderhoud (Westkapelle) is blij dat Westkapelle Herrijst het verenigingsgebouw van het dorp blijft. ,,Er is immers geen draagvlak voor verplaatsing." Verder vindt hij het jammer dat het nog enkele jaren duurt eer de scholen onder één dak komen in combinatie met een sporthal en gezondheidsvoorzie ningen. Want dat betekent volgens hem ook dat het nog wel even duurt voordat er woningen worden gebouwd. Die kunnen immers neergezet worden op de plaatsen die vrijkomen door de clustering van de voorzieningen. Claudia Sondervan Vlissingen Voor de afscheidsbijeenkomst in de Sint Jacobskerk maakte de uit- vaartbus nog een laatste rit over de Vlissingse boulevards, een rondje dat de 85-jarige Vlissinger vaak maakte. Joziasse overleed afgelo pen maandag plotseling aan de ge volgen van een aneurysma. De oud-ondernemer was volgens zijn oudste dochter Petra tot het einde fit en mentaal sterk en zeer be trokken bij zijn familie. Jan Jozi- asse laat een echtgenote, vijf kin deren, zes kleinkinderen en drie achterkleinkinderen achter. Joziasse begon als jonge tim merman een eenmansbedrijf in Hij was een tweede vader voor me een garage aan de Palingstraat. Toen het bedrijf begon te groeien, bouwde hij een bedrijfspand aan de Industrieweg, waar nu de Toyota-showroom staat. Later trok hij het buurpand van BMW-dealer Zwartepoorte daar bij. Uiteindelijk schoof het bedrijf op naar het pand van bouwbedrijf Christiaanse op de hoek met de Hermesweg. Joziasse droeg de on derneming 25 jaar geleden over aan Johan de Visser, maar hij be zocht het bedrijf nog vaak. Het bouwbedrijf telt nu 120 werkne mers. Eenvoudig gebleven ,,Hij is altijd net zo eenvoudig ge bleven als toen ik veertig jaar gele den als timmerman bij hem kwam", zegt De Visser (67). ,,Hij was een tweede vader voor me. Hij kon een beetje rauw zijn, je moest hem leren kennen. Maar hij was goed in het benaderen van men sen. Hij wist vertrouwen te wek ken. Hij wilde mij als opvolger hebben en dat is door de geleide lijke overdracht van aandelen ook gebeurd. Zo gaat het ook met mijn opvolging. Ook door een timmer man, Roel Rommens. Maar niet direct. Ik heb het nog naar mijn zin." Claudia Sondervan Vlissingen Ons Nollebos vindt de maximale afmetingen van de twee nieuwe ge bouwen, die volgens het streef beeld mogelijk zijn, te groot. Vol gens voorzitter Frans de Reeper is in de vier werksessies, waarmee de gemeente Vlissingen vorig jaar in woners consulteerde, nooit gespro ken over hotels. Het integrale streefbeeld is geen uitgewerkt ont werp voor het gehele gebied, bena drukt de gemeente bij de presenta tie van het streefbeeld. Het geeft een gewenste denkrichting weer. Het is al lang bekend dat de Nol- lebos-ondernemers willen uitbrei den met verblijfsrecreatie. Op dit moment heeft de Kanovijver geen overnachtingsmogelijkheid, Ther men en Beauty Swaenenburgh be schikt sinds zo'n dertig jaar over zes Finse huisjes voor vakantiegangers. Het Vlissingse gemeentebestuur heeft bepaald dat ze geen losse va kantiewoningen in het Nollebos wil. De bestaande bouw vervangen door nieuwbouw met hotelkamers om de exploitatie van de onderne mingen te versterken, vindt de ge meente wel acceptabel. De gemeente liet het Utrechtse adviesbureau Buiten berekenen bij welke bedrijfsomvang de ver nieuwde ondernemingen rendabel te exploiteren zijn. Ons Nollebos voelt zich overvallen, schrijft De Reeper. Door het mogelijke bezoe kersaantal van 113.000, maar De Reeper vreest vooral voor inmen ging van projectontwikkelaars, om dat volgens hem de benodigde in vesteringen de ondernemers te bo ven gaan. Daarmee vervalt het recht van de ondernemers hun bedrijf toekomstbestendig te maken, aldus De Reeper. Tot nu trok ontwikke laar Ecoparks uit Burgh-Haamstede op met sauna Swaenenburgh. Tot en met dinsdag 1 december kan op het streefbeeld gereageerd worden. Dat is te vinden op vlissingen.nl en in de hal van het stadhuis. Zaterdag Zondag zaterdag 24 oktober 2020 Plannen vallen goed in kernen Erehaag voor Jan Joziasse ter hoogte van het bedrijfspand aan de Industrieweg in Viissingen. FOTO DIRK-JAN GJELTEM A ,,Zeer goed, heel blij, meer dan tevreden." Voorzitter Hans Non- nekes van de dorpsraad in Aag- tekerke heeft niet veel woorden nodig om aan te geven hoe hij denkt over de gemeentelijke plannen voor nieuwe voorzienin gen in zijn dorp. ,,Het is bijna alsof ik ze zelf geschreven heb." Ook zijn collega's in Oostka- pelle, Serooskerke en Westka- pelle zijn tevreden, al zien die nog wel wat verbeterpuntjes. Emile Calon Aagtekerke - Hans Nonnekes, dorpsraad Aagtekerke Een ingehouden applaus bege leidde de uitvaartstoet van Jan Joziasse gisteren op de laatste meters tussen het bedrijf dat hij oprichtte, bouwbedrijf Jozi- asse, en de begraafplaats in Vlissingen. De speciale rouw- touringcar met zijn kist en zijn familie reed stapvoets op de In dustrieweg door een erehaag van 73 bedrijfswagens en veel werknemers, bekenden en col lega-ondernemers. - Johan de Visser, opvolger bouwbedrijf Joziasse Stichting Behoud en Beheer Nollebos/Westduinpark, kort weg actiegroep Ons Nollebos, schrikt van de hotelbeschrijvin gen die in het Streefbeeld Nolle- bos/Westduin staan. Ze betwij felt de haalbaarheid van de rea lisatie voor de ondernemers van de sauna en de Kanovijver. MIDDELBURG Markt, 07.30-16.00 uur: Weekmarkt; Kinder boerderij de Klepper hoeve, vanaf 10.30 uur: Boerenochtend; 14.15, 15.15 en 16.15 uur: Activiteit 'Pom poen uithollen'; Doopsgezinde Kerk, 14.00-17.00 uur: Ex positie Inge de Bei der en Corine Kisling; Sjakie's Galerie, 19.00-23.00 uur: Chocolademuseum in griezelsfeer; OOST-SOUBURG Oranjeplein 2, 10.00 15.00 uur: Verkoping Tweedekansspullen; RITTHEM Fort Ram- mekens, 11.00-17.00 uur: Open; VLISSINGEN Wal- straatpromenade, 08.00-15.00 uur: Versmarkt; ZB, 10.00 17.30 uur: Expositie Wolfgang Krug; De Willem Ruysstraat 102, 13.00-17.00 uur: Openstelling Pano rama Walcheren; Sint Jacobskerk, vanaf 18.00 uur: Concert Routh Tourat; MIDDELBURG Doopsgezinde Kerk, 10.00 uur: 'Gesprek op Zondagmorgen' met Jouke Heringa met als thema 'Het belang van de zee als voedingsbron'; 14.00 17.00 uur: Expositie Inge de Belder en Corine Kisling; Kin derboerderij de Klep perhoeve, 13.30 uur: Pony's en ezels poet sen op de boerderij; 14.15, 15.15 en 16.15 uur: Activiteit 'Pom poen uithollen'; Zeeuws Museum, 14.00-15.00 uur: Rondleiding 'Van de wonderkamer naar beneden'. Voor veel activiteiten moet worden gereserveerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34