Sliptong in de aanbieding Politie krijgt 39 tips over dodelijk ongeval, ook namen van verdachten Vlissinger (15) mishandeld door vijf leeftijdsgenoten 2 MAIKEL HARTE BANKSY Column Iijn vrouw baalt. Ze heeft haar eigen horecazaakje en dat is uiteraard dicht. Ze mist haar medewerkers, haar klan ten, de roering en ze mist natuur lijk ook inkomen. Bij de TOZO, de inkomensondersteuning voor zelfstandig ondernemers, wordt namelijk gekeken naar het inko men van de partner. Dat is voor een zelfstandige vrouw die graag haar eigen boontjes dopt welis waar zuur, maar het kan veel erger: je zal als stel maar samen van de horeca leven. Weliswaar doen veel restaurants nu afhaal, maar dat is voor cafés geen optie en bij restaurants is de inkomensterugval hoe dan ook dramatisch. Stel je voor: je bent een echtpaar en je hebt samen een leuk restaurant: de één in de keu ken, de ander in de zaak. Met een paar man personeel weet je leuk te draaien, maar dan moet je eerst 2,5 maand dicht en nu weer minimaal een maand. In de tussenliggende periode mocht je maar de helft van het normale aantal klanten kwijt. Op 13 oktober wordt de sluiting bekendgemaakt, maar een tege moetkoming in de personeelskos ten voor de maand oktober kan pas vanaf 16 november aange vraagd worden! Een tegemoetko ming in de vaste lasten: ergens in november kan het aangevraagd worden! Dat kan toch niet? Dan heb ik het alleen maar over compensatie voor de vaste las ten en de salarissen, waarbij dan niet eens het volledige salaris wordt vergoed. De ondernemer zelf heeft dan nog niets verdiend. Dat echtpaar met een restaurantje kan aanspraak maken op 1500 euro steun per maand. Een gemiddelde woning kost ongeveer 300.000 euro met een gemiddelde hypo theek van 1000 euro per maand. Dan heb je nog 500 euro voor je gas, water en licht, je verzekerin gen, en dan moet je nog leven. Met kinderen? Dat kan toch niet? Het leidt tot cynisme: ,,We klappen voor de zorg, die hebben tenmin ste hun normale inkomen", zei een horeca-echtpaar tegen me. Er zijn nu plannen voor een extra uitkering, ik mag het hopen. Mis schien wordt het anders wel tijd voor Giro 555: Help De Horeca De Winter Door. Je zal als stel maar samen van de horeca leven DE STELLING Vandaag: Fijn, die wintertijd! Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters MA© IK HET HEM ZESSEN ANTWERPEN Verkeerslichten elleboogvriendelijk Irénke Meekma nieuwe topvrouw bij Zeelandia Yerseke Trio Hannes Minnaar in race voor Edison Jan Eskes heeft in zijn viszaak in Terneuzen sliptong in de aanbie ding; vier voor de prijs van drie. ,,Omdat ze deze tijd lekker dik zijn", verklaart hij, ,,maar de lagere inkoopprijs speelt uiteraard ook mee." De aanbieding werkt. Eskes: ,,Ik verkoop zes keer zoveel sliptong als anders." Matthijs van Deventer van vis specialist De Poel in Goes heeft de prijs ook aangepast. Die komt onge veer op hetzelfde peil als bij zijn collega in Terneuzen. Dat is 19,50 tegen 'gewoonlijk' 25 euro per kilo. Het verschil met de veilingprijs - in Vlissingen is die momenteel iets meer dan 5 euro - lijkt nog groot. ,,Vergeet niet", tekent Van Deven ter aan, ,,dat wij de vis moeten schoonmaken, verpakken enzo- voorts, én de tussenhandel en transporteur willen ook nog wat verdienen." De horecasluiting door de coro nacrisis drukt de visprijzen, vooral die van luxere soorten. De prijsda ling van sliptong, die in normale tijden 8 a 9 euro per kilo opbrengt op de afslag, heeft nog een andere oorzaak, vertelt de Vlissingse vis mijndirecteur Foort Lokerse. ,,De aanvoer is groot, dankzij een sterke jaarklasse (jonge aanwas - red.)." De aanvoer is groot, dankzij een sterke jaarklasse Een apart verhaal zijn de Noordzee- garnalen. Pellerijen in Marokko draaien door coronamaatregelen op 30 a 35 procent van de capaciteit, met als gevolg een tekort aan garna len. De prijs, 3 euro per kilo, is rede lijk voor de vissers. Lokerse: ,,Maar als je weinig mag aanvoeren, schiet dat niet op." Het ongeluk op de Burgemeester van Woelderenlaan werd dinsdag uitgebreid besproken in het televi sieprogramma Opsporing Ver zocht. De politie vroeg het publiek om meer informatie over de be stuurder van een witte Volkswagen Golf, die na het ongeluk doorreed en zich nooit gemeld heeft. Inge Caljouw werd op 10 juni in haar handbike aangereden door een andere witte Golf, waarvan de Rot terdamse bestuurder (27) al sinds 22 juli vastzit. Beide Volkswagens zouden volgens het Openbaar Mi nisterie voorafgaand aan de fatale klap een straatrace hebben gehou den. Daarbij haalden de sportieve wagens een snelheid van 150 kilo meter per uur, waar 50 is toege staan. De bestuurders van beide au to's worden verdacht van doodslag. Van de 39 tips gaan de meeste over de gezochte tweede witte Golf. Er is volgens de politie specifieke informatie, waaronder enkele na men, genoemd. Alle tips worden onderzocht. Eerder deze week liet de advocaat van de Rotterdammer weten dat zijn cliënt 'meeleeft met de nabestaanden'. Het slachtoffer heeft de mishande ling dinsdag bij de politie gemeld. Donderdagmorgen werden vier jongens aangehouden. Gisteren werd een vijfde opgepakt. De jon gens zijn 13 tot en met 15 jaar en af komstig uit Vlissingen. Na verhoor zijn ze - in afwachting van de rechtszaak - in vrijheid gesteld. Op sociale media circuleert een filmpje van het incident. Hierbij wordt verontwaardigd gereageerd. Er zijn zelfs mensen die tot actie oproepen. De politie wijst erop dat het geen meerwaarde heeft eigen rechter te spelen en stelt dat het be ter is het filmpje te verwijderen. De politie verwacht nog meer aanhou dingen te verrichten. zaterdag 24 oktober 2020 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ga vaker eten laten bezorgen 1049 reacties Antwerpen maakt de drukknoppen aan ver keerslichten 'elleboog- vriendelijk'. Sinds gisteren krijgen verkeerslichten in de stad knoppen die ver der uitsteken en dus door fietsers en voetgangers gemakkelijk ingedrukt kunnen worden met de el leboog. Daarmee komt de stad tegemoet aan de vraag om de drukknop pen voor voetgangers en fietsers coronaproof te maken. In de stad Antwer pen zijn 73 kruispunten uitgerust met in totaal 508 drukknoppen. ZIERIKZEE Irénke Meekma wordt per 1 november de nieuwe topvrouw van de Konink lijke Zeelandia Groep in Zierikzee. Bij de multina tional in bakkerijgrond stoffen volgt ze alge meen directeur Michiel de Ruiter op. Meekma heeft ruime ervaring in de voedingsindustrie. Ze werkte in diverse ma nagementfuncties bij Al bert Heijn en de laatste dertien jaar bij Green yard, als algemeen direc teur van de divisie Fresh/Bakker Baren- drecht. Zeelandia is een wereldwijde speler op de markt van bakkerijgrond stoffen. Het bedrijf heeft ruim 3000 medewerkers en is actief in circa 100 landen. De in Goes geboren en in Yerseke opgegroeide pi anist Hannes Minnaar maakt kans op een Edi son. Met zijn Van Baerle Trio is hij kandidaat voor de Edison Klassiek Pu blieksprijs voor het beste album. Daarvoor kan tot en met 1 november wor den gestemd op edi- sons.nl. Het trio is geno mineerd voor het album Beethoven: Complete Piano Trios Vol. 4. De an dere kandidaten zijn het Concertgebouworkest, Lidy Blijdorp en Rick Sto- tijn. De nominaties van de jury worden half no vember bekend. In de cember volgt de uitslag. Sliptong, de kleinste soort maatse tong, is nog verder in prijs gedaald. Dat komt onder meer door de coronacrisis. Con sumenten betalen nu rond de 20 euro per kilo. En dat merken de visverkopers. Harmen van der Werf Vlissingen - Foort Lokerse, vismijn De politie heeft 39 tips binnen gekregen over het ongeval in Vlissingen waarbij de 42-jarige Inge Caljouw om het leven kwam. Er zijn ook namen genoemd. Eldridge Pentury Vlissingen De politie heeft vijf jongens ge arresteerd voor de mishandeling van een 15-jarige jongen in Vlis- singen. De jongen werd maan dagmiddag op de Nieuw Bone- dijkelaan door de groep in elkaar geslagen en geschopt. Maurice Steketee Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2