Van Val d'Orcia tot val Ron Boszhard MEDIA CULTUUR 25 DE FINALE RON BOSZHARD HET DECOR ONTSNAPPEN VAN ELBA HOOGTEPUNTEN zaterdag 24 oktober 2020 GO enorm risico's gcnoim Van een kloosterruïne en race op Elba tot antiheld Ron Boszhard en een fonkelende finale. Molloten Gudo Tienhooven en Dennis Jansen zetten de vijf hoogte punten van het jubileumseizoen op een rij. Wie de Mol is? De presentator draait richting de camera en wendt zich tot de kijker. „Dat... ziet u volgende week.'' In het verleden werden we te vaak geplaagd met een frus trerende finale waarin zo goed als niets gebeurde: drie kandidaten die voor de vorm nog wat opdrachtjes doen, maar vooral eindeloos terugblikken op het afgelopen sei zoen. Hoe anders was het deze keer, met een executie in het begin en een cliffhanger op het eind, waarin we alvast leren wie de Mol niét is. Kijk, zó moet het! te begrijpen. Vaak trokken de kandidaten zelf al hun wenkbrauwen in een verbaasde plooi. De makers hebben geleerd van de kritiek: dit seizoen waren de opdrachten - zonder dat er van de traditie werd afgeweken - niet alleen gevarieerd, maar ook duidelijk en dynamisch. Door zijn vroege exit in het seizoen van 2018 zat Ron Boszhard dit jaar al vanaf de eerste aflevering automatisch in een underdogpositie. En in Wie is de Mol? ben je dan onmiddellijk verdacht. Een groot deel van Nederland wist het zeker: Ron bela zert de boel, want zó :jj stuntelig kun je toch niet zijn? Dat de pre- Wij kijkers van Wie is de Mol? hebben over het algemeen niets te klagen over de locaties. China, Colombia, Sri Lanka, Oregon, Japan en Zuid-Afrika, hoe mooi! Toscane was dichter bij huis, maar een decor om van te likkebaar den. De heuvel met cipressen van Val d'Orcia, het histo- Zou het Nikkie de Jager en Tygo Gernandt lukken om zich te bevrijden uit het kasteel op Elba, nota bene het eiland waarvan niemand minder dan Napoleon twee eeuwen geleden ontsnapte? Of zouden de vier andere kandidaten Peggy Vrijens, Ron Boshardt, Jeroen Kijk in de Vegte en Patrick Martens hen eerder vinden, waardoor ze de dubbele executie niet over vier maar zes deelnemers konden doen? Het leverde een heroïsche race op tegen een fantastisch decor in passende weers omstandigheden. ,,Ehm... Ik ben de Mol. Wat denk je Het was zeker wel mooi, hè, die zelf?'' helikoptervlucht? ,,Ja, dat was inderdaad superspecta- Vond je het ook zo zielig voor Ron culair.'' dat hij er weer voortijdig uitvloog? ,,Nee, hoor. Ron heeft het fantastisch Oké, je trapt dus niet in onze strik- gedaan. Ik heb ook in de uitzendin- vraag. Kom op, geef ons nog één gen erg van hem genoten. Hij heeft fatsoenlijke hint. alles uit het spel gehaald wat er voor ,,J e zou me toch niet geloven. En hem in zat.'' terecht.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25