Sprintzege Bennett, Roglic blijft leider 23 152 km uitgetekend, zo glad als een biljart laken. Kelderman en Hart reden in totaal negen keer tegen elkaar in een tijdrit en altijd was Kelderman sneller. Het is zaak om daar tien op een rij van te maken. Deze Giro liet Kelderman Hart al achter zich op de tijdrit op dag één in Palermo (36 se conden) én in de lange tijdrit naar Valdobbiadene (37 seconden). Een maand terug, op de slotdag van de Tirreno-Adriatico, fietste Kelder man naar een verschil van dertien tellen. Het is een onderlinge histo rie die nietszeggend wordt als Hart - die deze Giro niet meer kan verlie zen, alleen nog winnen - één keer sneller blijkt. Want een tijdrit op de laatste dag van een grote ronde, vraagt naast sterke benen ook een monotone geest. Afleiding, druk en zelfs een roze trui kunnen rem- mende factoren zijn. Niemand binnen de Sunweb- ploeg weet beter hoe krankzinnig een Giro zich kan ontvouwen dan Chad Haga. De Amerikaan rijdt zijn zesde Italiaanse ronde op rij. In mei 2017 stond hij in Milaan op het po dium met Dumoulin te springen op Van Halens's Jump. Na een mee slepende gevecht waarbij Dumou- lin het roze drie dagen voor het voor chaos,'' weet Haga. Toch heeft hij nu meer geloof in een goede af loop dan in de Dumoulin-jaren 2017 en 2018. ,,We zijn hier om te winnen. Ik heb er meer vertrouwen in dan de voorgaande jaren. We hebben dit eerder gedaan. Wilco is minder gestresst en gespannen dan Tom was. Hij moet vertrouwen op zijn vorm en ik hoop dat hij zo kalm kan blijven, want er komen nog spannende momenten aan. Ik hoop einde nog verloor en in de slottijd- rit terugpakte. Een jaar later was Haga getuige van de blitzkrieg op de Colle delle Finestre die Chris Froome de eindzege bracht en Du- moulin uit het roze hield. Vorig jaar stond Haga zelf huilend in Verona nadat hij de slottijdrit had gewon nen. ,,Deze Giro is nog lang niet voor bij, er zijn nog veel mogelijkheden We hebben dit eerder gedaan. Wilco is minder gestresst en gespannen dan Tom Dumoulin was dat we in Milaan weer op Van Ha len staan te springen.'' Op die meidag in 2017 was Kelder man de grote afwezige op het roze Dumoulin-feest op Piazza Duomo. Op het podium ging de Trofeo Infi- nito van hand tot hand bij de hos sende renners van de complete Sunweb-ploeg. Terwijl Kelderman, beoogd meesterknecht van Du- moulin, thuis zat met een gebroken vinger nadat hij in de negende etappe op een motor was geklapt. Drieënhalf jaar later is Kelderman druk bezig met de voorbereidingen voor zijn eigen roze feest, dat mor gen op exact dezelfde plek zou moeten losbarsten. De slingers zijn opgehangen, de uitnodigingen ver stuurd, de roze feestkleding ligt klaar. De enige vraag die rest is wiens naam op de gouden trofee zal wor den ingeslepen. Bennett bleef in de eindsprint de Belg Jasper Philipsen en de Italiaan Ja- kub Mareczko voor. De rode leiders trui blijft om de schouders van Primoz Roglic. De Sloveen van Jumbo-Visma heeft een voorsprong van 5 seconden op de Ier Dan Martin en van 13 secon den op Richard Carapaz uit Ecuador. Vier renners waren ontsnapt uit het peloton en hadden een kleine voor sprong gekregen van het peloton, de Spanjaarden Luis Angel Maté en Jesüs Ezquerra, de Brit Harry Tanfield en de Zuid-Afrikaan Willie Smit. Met zo'n 15 kilometer te gaan werd Tanfield als laatst overgebleven vluch ter ingerekend. In een hoog tempo ging het peloton richting de streep in Ejea de los Caballeros. Philipsen pro beerde met een vroege sprint zijn con currenten te verrassen en nam een kleine marge. Bennett wist de Belg als enige nog te passeren en boekte na twee zeges in de Vuelta van 2019 zijn derde etappezege in de Ronde van Spanje. Het peloton wacht vandaag een heuvelachtige rit van Huesca naar Sabinanigo over 184,4 kilometer met daarin twee beklimmingen van de tweede categorie en een van de derde categorie. De laatste kilometer in Sabi- A Sam Bennett juicht, hij gaat als eerste over de eindstreep in nanigo loopt licht omhoog. de vierde etappe. foto epa PODIUM zaterdag 24 oktober 2020 PC de geschiedenis M Met een glimlach op het ge zicht stapt Wilco Kelderman in het roze uit de auto voor de uit gestelde start van de etappe van gisteren. FOTO AFP - Chad Haga (teamgenoot van Wilco Kelderman) 2. Philipsen (Bel/Emi) z.t. 3. Mareczko (Ita/CCC) z.t. 4. Ackermann (Dui/Bor) z.t. 5. Thijssen (Bel/Lot) z.t. 15. Molenaar (Ned/Bur) z.t. 24. De Kort (Ned/Tre) z.t. 44. Bol (Ned/Bur) +10.34 Algemeen klassement 1. Roglic (Slo/Jum) 16.30.53 2. D. Martin (Ier/ISN) +0.05 3. Carapaz (Ecu/Ine) +0.13 17. Poels (Ned/Bah) +3.13 36. Gesink (Ned/Jum) +19.39 EJEA DE LOS CABALLEROS Sam Bennett heeft de vierde etappe in de Ronde van Spanje gewonnen. De Ierse renner van Deceuninck - Quick-Step was de snelste in de massasprint na 191 kilometer tus sen Garray en Ejea de los Caballe- ros. RONDEVAN SPANJE Etappe 4: Garray - Ejea de los Caballeros 1. Bennett (Ier/Dec) 3.53.29

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23