Am ■M u uzzel mee voor mooie,prijzen! Tsjech Cerny wint 'protestrit' P»3 22 WIELRENNEN GIRO D'ITALIA Wico Kelderman is 205 kilometer en 700 meter verwijderd van de zege en eeuwige roem. De bergrit naar Sestriere en de tijdrit in Milaan beloven een secondenspel te worden en moeten Kelderman de overwinning brengen die hem al een wielerleven lang wordt toegedicht. 203 km 198 km aMÉ, x w 789,-/ Puzzel gratis mee op pzc.nl/prijspuzzel De gekte van de Giro kent geen grenzen. Dat blijkt als Wilco Kel derman om tien uur 's ochtends vertrekt uit Morbegno. Voor het eerst in een roze trui, of beter ge zegd, een roze regenjack. Die trui heeft hij op eigen kracht veroverd na de monsterbergrit over de Stel- vio. Die mooiste dag uit het wielerle ven van Kelderman krijgt een zeik nat vervolg en na acht kilometer stapt hij af, met de rest van het pe loton. Al bij de start is het zo nat dat de Piazza Sant'Atonio meer weg heeft van een openbaar badhuis in de buitenlucht. Het vooruitzicht van 253 doorweekte kilometers zorgt voor protest vanuit het pelo ton en maakt dat de langste Giro-rit wordt stilgelegd en ingekort. PODIUM^ INGEKORT Etappe 20 Vandaag Toch heeft hij dan al van elke mi nuut in het roze genoten, zegt Kel derman als hij in Asti over de streep is gekomen. Zoals hij ook kickt op zijn roze outfit, met naast trui, ook helm, bril en handschoenen in bij passend kleuren. Maar historisch is zijn Giro nog allerminst. Al sinds zijn overgang naar de profs in 2013 wordt Kelderman een grote toe komst als ronderenner voorspeld, maar hij kwam vooral ongeluk te gen. Zijn wilskracht en strijdlust in de Stelvio-etappe waren heroïsch en twee dagen roze is mooi, maar het grootste gevecht uit zijn car rière dient zich vandaag aan. Tijdrit De drie beklimmingen naar Se- striere en daarna de ruim 15 kilo meter lange tijdrit in Milaan bepa len of deze Giro van Kelderman er een wordt met eeuwigheidswaarde of een voetnoot in de wielerge- schiedenis. Het winnen van een grote ronde is een unicum. Wordt het Jan, J oop, Tom en Wilco, of blijft het genootschap van Nederlandse rondewinnaars een drie-eenheid? In deze corona-Giro resten nog twee waanzinnige dagen. Ervan uitgaande dat Keldermans ploeg maat Jai Hindley, zoals die zelf zegt, volledig in dienst rijdt van de Giro zege van Kelderman is Tao Geoghe- gan Hart de naaste belager. De Brit zal met 15 seconden achterstand wel alles doen om Kelderman uit de roze trui te krijgen en die naar Lon den te brengen. Harts aanval op de Stelvio zal een voorbode zijn ge weest van zijn plannen op weg naar Sestriere. Zeker is dat de laatste bergetappe doorslaggevend zal zijn. Kelderman moet drie keer naar iets meer dan Etappe 21 Morgen 2sr 15,7 km 2000 meter hoogte, maar dat de Colle dell'Angello (2744 meter) en de Col d'Izoard uit de oorspronke lijke route zijn geschrapt, is in zijn voordeel. Zijn opdracht is even sim pel als zwaar, Kelderman weet het. ,,Het wordt een grote dag en een groot gevecht. Maar het enige wat ik moet doen is de mannen van Ineos volgen, mijn positie in het klasse ment vasthouden en de maglia rosa pakken. Het wordt zwaar, want ze hebben laten zien sterk te zijn. Maar ik zal er voor vechten. Alles geven, zoals altijd.'' Pas na de Sestriere-rit kan Kel derman terugvallen op zijn goede tijdrit. Zondag in Milaan is een bijna 16 kilometer lang parkoers Het wordt een groot gevecht. Het enige wat ik moet doen is de mannen van Ineos volgen 9 Onbeperkt puzzelen en geen seconde van het nieuws missen? Speel mee met PZC Fun en maak kans op mooie prijzen, zoals deze week een Samsung Galaxy S20 smartphone t.w.v. 789,- zaterdag 24 oktober 2020 PC Voetnoot of een plek in Daan Hakkenberg Asti RONDEVAN ITALIË Etappe 19: Abbiategrasso - Asti 1. Cerny (Tsj/CCC) 2.30.40 2. Campenaerts (Bel/NTT) +0.18 3. Mosca (Ita/Tre) +0.26 4. Clarke (Aus/Edu) z.t. 5. Keisse (Bel/Dec) z.t. 12. Van Empel (Ned/Zab) +2.17 17. Geoghegan Hart (GB/Ine) +11.43 27. Kelderman (Ned/Sun) z.t. Algemeen klassement 1. Kelderman 71.41.18 2. Hindley (Aus/Sun) +0.12 3. Geoghegan Hart +0.15 ASTI Josef Cerny won gisteren de ingekorte negentiende etappe in de Giro. Achter de Tsjech van CCC, die solo aan kwam, werd de Belg Victor Cam- penaerts tweede en de Italiaan Jacopo Mosca derde. Cerny maakte deel uit van een kopgroep van veertien renners met daarin Etienne van Empel. Die hadden een ruime voor sprong op het peloton met ro- zetruidrager Wilco Kelderman. De Giro-etappe zou aanvankelijk van start gaan in Morbegno, maar werd fors ingekort na pro- test van de renners. Die zagen het niet zitten om in de stro mende regen een vlakke rit van liefst 258 kilometer af te leggen. Giro-baas Mauro Vegny was woedend over de 'muiterij'. ,,Ik ben echt zeer kwaad over de gang van zaken'', reageerde Vegni. ,,Het peloton toont geen respect voor de organisatie. We bekijken dit met onze advocaten. Iemand zal hier voor moeten op draaien.'' De organidsatie maakte later bekend dat het prij zengeld niet uitgekeerd wordt, maar naar een goed doel gaat. Sestriere Turijn X Alba Colle 170 m. dell'Agnello Q 2774 m. Colle Col D'Izard Sestriere dell'Agnello O 2360 m. 2035 m. 2774 m. ft ft Mont- genèvrie 1854 m. 127 km 106 145 198 km usco suf Naviglio Milaan -Wilco Kelderman Let op: deelname aan de prijspuzzel kan alleen via de (mobiele) site. De prijzen wisselen wekelijks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22