SParcsi 20 Linssen en Diemers moeten zich nog bewijzen bij Feyenoord 'Iedereen lijkt heel te zijn gebleven' Of Mark Diemers (27) en Bryan Linssen (30) wel goed genoeg zijn voor Feyenoord, daar lijkt deze weken iedereen wel een mening over te hebben. Ook in de uitwedstrijd tegen RKC worden ze morgen weer beiden langs de meetlat gelegd. Opnieuw duel KKD uitgesteld Anema vindt geldschieter HFC en 'Oranje' slaan jaar over In de Kuip werd er weleens met een knipoog over gesproken. Linker spits Sam Larsson verdedigde als speler van Feyenoord vaak terug zo als wielrenner Tom Dumoulin doorgaans een zware bergrit aan pakte. Als er tempoversnellingen waren, ging hij er doorgaans in ei gen tempo achteraan en dan maar hopen dat het vooraan nog stil zou vallen. Wie de voetballer Sam Larsson langs de meetlat naast zijn opvolger Bryan Linssen legt, ziet uiteraard verschillen. De Zweed beschikt hoogstwaarschijnlijk over veel meer aangeboren talent. Fey enoord legde niet voor niets milj oe nen voor hem neer, terwijl over het transfervrij strikken van Linssen in de Kuip weken worden gedis- ADVOCAAT cussieerd. Maar de Zweedse aanval ler Larsson slaagde niet in de Kuip. Of Linssen dat wel doet, is nog af wachten. De linkerspits doet er in elk geval werkelijk alles aan. De onvermoei bare Limburger is door omstandig heden opeens de spits van Feyen- oord, maar het scorende vermogen uit zijn periodes bij VVV, FC Gro ningen, Heracles en Vitesse is er duidelijk nog niet. ,,Maar die doel punten, die komen echt wel'', zegt trainer Dick Advocaat. ,,Als die jon gen zo blijft sleuren en knokken voor de ploeg, valt dat alleen maar te prijzen. Over Linssen maak ik me geen enkele zorgen'', zegt de Haagse oefenmeester. Aanpassing De aanvaller zelf zegt dat hij eigen lijk bij elke stap hogerop even te maken had met een periode van aanpassing. Verschil is dat hij niet de linkerspits, maar opeens de gele- genheidsspits van Feyenoord is omdat Nicolai J0rgensen en Robert Bozemk moeizaam presteerden en bovendien niet fit bleken. Komt Linssen straks in een re cent rijtje met spelers als Bilal Ba- sacikoglu, Sam Larsson, Marko Vejinovic, Yassin Ayoub en Sofyan Amrabat? Jongens die stuk voor stuk na hun transfer ble ven hangen in de Kuip? Of is hij de nieuwe Ruben Scha ken? De laatste vertelde ooit in deze krant dat één of twee momenten bepalend kunnen zijn voor wel of niet slagen bij Feyenoord. Zoals hij bijvoorbeeld op een middag Jetro Willems van PSV alle hoeken van de Kuip liet zien en vertrokken leek. ,,Maar het is niet dat ik moet wen nen omdat ik in het shirt van Fey- enoord speel'', zegt Linssen zelf. „Iedereen heeft dit gehad. Het heeft niks met een shirt of met een club te maken'', aldus de voormalige speler van Vitesse. De vraag is ook wat de aanhang van Feyenoord verwacht van Lins- sen? Moet hij het verschil maken of moet hij als bescheiden aanwinst vooral zorgen dat Feyenoord niet zichtbaar achteruit gaat als hij mee doet? Dat de selectie breed genoeg is qua niveau. ,,Met die werklust van Bryan begint het allemaal'', zegt Advocaat. Strafschop Als je het over een verwachtingspa troon hebt, dan voldeed die andere nieuwkomer Mark Diemers daar donderdag tegen Dinamo Zagreb in zijn eerste serieuze optreden in Eu ropa wel aan. Wat kun je meer ver wachten van een speler die bij For- tuna Sittard is weggehaald dan dat hij tweemaal een ploeggenoot al leen voor de keeper zet in het Maksimir Stadion én slim een straf schop versiert? ,,Tegen Willem speelde ik een goede wedstrijd, te gen Sparta was het minder en te gen Zagreb ging het weer goed'', zegt Diemers. ,,Ik moet wennen aan deze rol. Ik heb er in het verleden wel gespeeld, maar hier worden andere din gen gevraagd.'' Bijvoorbeeld dat bij Feyen oord iedereen over zijn schou ders meekijkt. Na de gewonnen openingswedstrijd tegen PEC Zwolle kreeg hij volop compli menten. Toen hij vervolgens tegen FC Twente (een teleurstellende 1-1) beduidend minder voor de dag kwam, was de vraag her en der al weer of hij het niveau eigenlijk wel zou aankunnen. ,,Dit Feyenoord moet het van het collectief heb ben'', zegt Advocaat. ,,We moeten niet steeds over individuele spelers praten. Feyenoord wint niet zomaar even van iedere tegenstander, maar deze ploeg is ook heel erg lastig te verslaan.'' MIS GEEN GOAL VAN RKC - Feyenoord zaterdag 24 oktober 2020 Nieuwkomers liggen onder vergrootglas Mikos Gouka Rotterdam ROTTERDAM Of iedereen ongeschonden uit de strijd met Dinamo Zagreb is geko men, blijkt volgens trainer Dick Advocaat vandaag pas, als Feyenoord nog eenmaal traint voor het treffen met RKC. Advocaat denkt wel dat hij vrijwel iedereen aan boord kan hebben voor de wedstrijd in Brabant. ,,Ik wisselde Mark Diemers in Zagreb omdat hij er fysiek doorheen kwam te zitten'', zegt de coach. ,,Bij Orkun Kökgü begon de kramp op te komen. Het had allemaal niets met blessures te maken.'' Eric Botteghin kwam binnen de lij nen omdat Marcos Senesi het veld was uitgestuurd. „Verder lijkt het er op dat ie dereen heel is gebleven'', zegt Advocaat. De Hagenaar mist tegen RKC in elk geval Leroy Fer, Robert Bozenik en Sven van Beek, die langer uit de roulatie zullen zijn. De Co lombiaanse aanvaller Luis Si- nisterra is wel op de weg terug, zijn rentree staat ge pland voor halverwege volgende maand. Bryan Linssen (l) en Mark Die mers beiden in actie tijdens de wedstrijd tegen Dinamo Zagreb van donderdag. FOTO'S BSR - - JOjfc O-V ,V-K Ga naar de site van deze krant, installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen 5 minuten een melding én een video van elk doelpunt. VOETBAL De competitie wedstrijd tussen Jong FC Utrecht en TOP Oss in de eerste divisie, die gister avond zou worden ge speeld, is op het laatste moment afgelast. Bij de Brabantse club werd giste ren bij vijf spelers een co ronabesmetting vastge steld. ,,Vanwege deze plot selinge ontwikkeling is op advies van de clubarts en de bondsarts besloten de wedstrijd uit te stellen'', verklaarde de KNVB gister middag. De nieuwe speel- datum wordt zo snel moge lijk bekendgemaakt. SCHAATSEN Coach Jillert Anema (65, foto) gaat met Team Zaanlander het nieuwe seizoen op de lan- gebaan in. De markante Fries was op zoek naar nieuwe geldschieters, omdat easyJet de sponso ring van zijn ploeg afgelo pen zomer na een samen werking van twee jaar stopzette vanwege de co ronacrisis. Voor het team van Anema komen dit sei zoen onder anderen Irene Schouten, Marijke Groene- woud, Carien Kleibeuker, Jorrit Bergsma, Arjan Stroetinga en Bob de Vries uit. VOETBAL De traditionele nieuwjaarswedstrijd tussen oud-internationals van Oranje en het huidige eer ste elftal van de Koninklijke HFC gaat begin 2021 niet door. Dat hebben de par tijen in gezamenlijkheid be sloten. ,,Bij deze opening van het kalendervoetbal- jaar staan gezelligheid, op en rond het veld, en het weerzien met spelers die ooit het Oranjeshirt droe gen, voorop. Vanwege de huidige coronamaatregelen is er op dit moment te veel onzekerheid om de organi satie voor de wedstrijd en waar deze wedstrijd voor staat op te starten'', aldus de KNVB over het duel dat gepland stond voor zater dag 2 januari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20