II Terneuzen verwijdert400bomen Jarig carillon laat The Beatles en Elvis horen 7 DE WANDELAAR STACARAVANS VERDWIJNEN Het had een mooie laatste herfstvakantie moeten zijn voor vakantiegangers op De Wandelaar in Nieuwvliet-Bad. Tussen het gedreun van machines, puin en afval komt er echter weinig van genieten terecht. ,,Het is Schweinerei." Recreatiebedrijf Room pot is bezig De Wan delaar, op de voorma lige camping De Pan- nenschuur, te ver nieuwen. De 138 stacaravans ma ken plaats voor luxe vakantiehui zen, tot woede van de caravanhou ders. Vooral de handelswijze van Roompot zint hen allerminst. Hen zou toegezegd zijn dat de ko mende jaren niets zou veranderen op De Wandelaar. December vorig jaar kregen ze echter te horen dat 2020 het laatste jaar op de camping zou zijn, terwijl ze een paar dagen daarvoor wel de rekening voor het komende jaar kregen. Caravan houders op camping Zeebad bij Breskens kregen dezelfde bood schap. Belangenvereniging Vakantie park Pannenschuur (BVP) toonde zich strijdvaardig en stapte naar de rechter. Die doet over twee weken uitspraak of de caravanhouders alsnog mogen blijven. ,,Roompot rein kapot is gereden. ,,We zijn hier veertig jaar heel gelukkig ge weest", vertelt Liedtke. ,,De Pan nenschuur was één grote familie. Dat is allemaal weg. Zondag ver trekken we en dan komen we nooit meer terug. Als we toevallig een mooie caravan vinden, komen we terug deze kant op. Maar nóóit meer bij Roompot." De familie had vorig jaar net de caravan opge knapt, toen het bericht kwam dat ze op 31 december 2020 weg moest zijn. ,,Dat was een mooi kerstca deau." Zondag vertrekken we en dan komen we nooit meer terug Woordvoerder Baptiste van Ou- tryve bestrijdt dat Roompot op dracht heeft gegeven tot sloop werkzaamheden. ,,Tot en met 31 december voeren wij geen werken uit. Wij hebben alleen containers geplaatst, zodat gasten hun puin kwijt kunnen. Het zijn de huur ders en jaarplaatshouders die zijn begonnen met opruimen. De cara vans die al weg zijn, hebben de huurders zelf laten verwijderen. We helpen wel de caravan richting de uitgang te brengen." Volgens hem kunnen de standplaatshou ders die er nog zijn wel degelijk vakantie vieren. „Iedereen mag tot en met 31 december blijven. Wan neer de mensen vertrekken, bepa len ze zelf." Volgens Hofkens klopt die le zing maar gedeeltelijk. ,,Want Roompot is volgens het reglement verplicht de caravans weg te halen. Dus ze hebben wel degelijk toe stemming voor de werken gege ven." Hij vraagt zich ook af waarom standplaatshouders hun eigen plek bezaaid met puin zou den achterlaten. ,,Dan krijg je je borg niet terug." wacht die uitspraak niet af en is al begonnen met slopen. Ze jagen de mensen weg", zegt BVP-secretaris Harjan Hofkens. ,,Volgens de voor- waarden van Hiswa-Recron (on dernemersorganisatie voor recrea- tiebedrijven, red.) moet iedereen deze herfstvakantie kunnen rec reëren. Dat is onmogelijk." Rosie Liedtke ondervindt het aan den lijve. ,,Es ist Schweinerei." Vanuit haar caravan kijkt de Duitse uit op een grote container met puin. De Wandelaar biedt vol gens haar een troosteloze aanblik. De straten zijn veranderd in een modderpoel, machines rijden af en aan, veel caravans zijn al weg. Een koppel kan haast niet meer bij de caravan komen, omdat het ter- Het is bijna zestig jaar geleden dat het carillon in gebruik is genomen in het belfort van Sluis. De Stich ting Johan Hendrik van Dale viert dat donderdag met een carilloncon cert. Stadsbeiaardier Piet Hamelink bespeelt vanaf 15.30 uur het carillon dat in de toren van het belfort staat. Het concert bestaat uit drie the ma's. Als eerste komen de voorma lige stadsbeiaardiers aan bod. Ha melink speelt Het Lied van Sluis van de eerste beiaardier Ephrem Del- motte, muziek uit het afscheidsop- treden van opvolger Richard de Clerck en een compositie van Ha melink zelf. Daarna brengt de beiaardier mu ziek uit de beginperiode van het ca rillon, van Elvis Presley en The Beatles. Hij sluit af met bekende Nederlandse popnummers, van Wim Sonnevelds Het Dorp tot Hier aan de Kust van Bl0f. Hamelink speelt vaker moderne muziek op het carillon. Op Bevrij dingsdag deed hij dat nog vanuit het belfort en het stadhuis van Axel. Toen klonken Respect van Aretha Franklin en Imagine van John Len- non door de steden. Ook donderdag kunnen Sluize- naren het concert vanuit de woon kamer volgen. Verspreid over zeven woonkernen van Terneuzen ruimen zo'n vier honderd bomen en struiken de komende maanden het veld of ze worden flink uitgedund. Ze leve ren gevaar op voor de directe om geving, zijn er slecht aan toe of zelfs al dood. In de stad Terneuzen moeten de meeste struiken en bomen eraan geloven, in totaal meer dan twee honderd stuks. Het gaat onder meer om negen wilgen bij sport centrum Vliegende Vaart die hun beste tijd hebben gehad, om acht entwintig essen bij de begraaf plaats en veertig 'diverse soorten' bomen en struiken bij mbo-school Scalda. De laatste worden uitge- dund. In Axel zal vooral worden gewerkt aan de Boslaan, in natuur gebied Smitsschorre, waar ook de sportvelden van Axel zijn. De ket tingzaag gaat in zesenveertig po pulieren waarvan regelmatig tak- In zeven plaatsen worden bomen gekapt en struiken weggehaald ken afbreken en er worden dertien populieren gekortwiekt, zodat licht beter bij de beplanting eron der kan komen. Hoek verliest drieëntwintig bo men, waarvan dertien sierperen aan de Molendreef en de Burg. Hendrik Wolferthof. Die verkeren in slechte staat, maar niet getreurd. Veertien nieuwe sierperen komen terug voor de gekapte exemplaren. Dak voetbalclub Van herplant zal bij voetbalvereni ging Philippine geen sprake zijn. Drie elzen worden daar verwij derd, omdat ze een gevaar vormen voor een dak. Aan het Kanaalpark in Philippine wordt ook gekapt, twaalf krentenbomen gaan daar weg; er komen nieuwe voor terug. Sas van Gent zal het met 42 bomen minder moeten doen, als het kap- seizoen 15 maart is afgelopen. On der meer vijf populieren aan de Beneluxstraat gaan daar tegen de vlakte en éénentwintig wilgen aan de Driekwartweg. zaterdag 24 oktober 2020 'Roompot jaagt de mensen weg' Bob Maes Nieuwvliet-Bad - Rosie Liedtke, vakantiegast Op de voormalige camping De Pannenschuur worden de staca ravans opgeruimd, ook die van het Duitse paar Dieter en Rosie Liedtke moet weg.. fotos camile SCHELSTRAETE Veel caravans zijn al verdwe nen. Bob Maes Sluis Harmen van der Werf Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 134