Bloemen fleuren saaie weg naar Schore in het voorjaar op Periscaldis koopt oud R&B-kantoor 6 Plan Hoondert aangevochten Hartelijk dank! De Jonge wil dat de hoogste be stuursrechter een streep zet door de beslissing van de gemeente Borsele. De Heinkenszandseweg is een drukke provinciale weg geworden, zei De Jonge. De gemeente spreekt zelf ook van een niet ideale situatie als de uitrit van Hoondert wordt verlegd. Maar die is nog altijd beter dan de huidige ontsluiting voor de zware vrachtwagens van Hoondert op de Nassauweg. Daar is iedereen het wel over eens. ,,Het is kiezen uit twee kwaden'', zei een woordvoer der van de gemeente. De Jonge, die met een advocaat bij de Raad van State was, vindt dat de gemeente Borsele flink tekort is geschoten doordat geen verkeers kundig onderzoek is uitgevoerd naar de gevolgen. Er is ook niet ge toetst aan verkeersrichtlijnen. Sa- gro vindt dat de gemeente zich hard moet maken voor de aanleg van een parallelweg waarlangs het verkeer van Hoondert ergens anders de openbare weg op kan. Borsele ziet daar geen kans toe. De grond waar De gemeente Borsele vindt de verplaatsing van de oprit het beste van twee kwaden zo'n parallelweg moet komen, is geen eigendom van de gemeente of Hoondert. Het gemeentebestuur vindt dat het mag afgaan op een positief ad vies dat de provincie over de kwes tie heeft uitgebracht. ,,We mogen erop vertrouwen dat ze bij de pro vincie deskundig genoeg zijn'', zei de gemeenteman. ,,Het is nu nog één lange, saaie weg", vertelt Schrier tussen het zaaien door. ,,Dat is zonde. We willen er wat leuks van maken. De berm is nu nog gewoon gras, maar het streven is om hierin meer veldbloemen te krijgen zodat er meer kleur en afwisseling komt." En dus wordt er onder meer bleke klaproos gezaaid, die wordt mooi rood. Maar ook zwarte toorts, wat dan weer lichtgeel kleurt. Plus nog eens 33 andere Voor de dorpsvisie hebben we de inwoners gevraagd wat zij belangrijk vinden soorten in kleuren als purper, blauw, groen, roze en wit. Het idee komt van de dorps raad. Of eigenlijk van de inwo ners, aldus Schrier. ,,Voor de dorpsvisie hebben we de inwo ners gevraagd wat zij belangrijk vinden. Daarin kwam de biodi versiteit sterk naar voren. Daar proberen we met dit initiatief uit voering aan te geven." Allerlei instanties en bedrijven verlenen hun medewerking aan het project. ,,Van Limagrain uit Rilland komt het zaai-advies en het zaad. Het geld daarvoor is be taald door de gemeente. En de firma Sandee uit Kloetinge doet, om niet, het maai- en freeswerk aan de berm. Dat is dan weer door het waterschap geregeld." Al met al staat er, als het goed is, volgend voorjaar ruim 700 meter aan veldbloemen langs de weg. ,,Dat is toch hartstikke leuk voor al die fietsers die langs deze saaie weg naar Hansweert fietsen. En wij kunnen er mooi een bordje neerzetten met een verwijzing naar ons prachtige nieuwe dorps huis. Kunnen die fietsers daar mooi een kopje koffie gaan drin ken met een stukje appeltaart." Het oude kantoor van R&B Wo nen in Heinkenszand is verkocht. Periscaldes is de nieuwe eigenaar. Deze Zeeuwse organisatie houdt zich bezig met het ondersteunen van huisartsen en andere beroe pen in de eerstelijnszorg boven de Westerschelde. Periscaldes zit nu nog in Mid delburg. ,,We zijn daar enorm uit ons jasje gegroeid", vertelt Maria van der Sluis, algemeen manager. Dat de organisatie zo groeit heeft ook te maken met de fusie met de Zeeuwse Huisartsen Coöperatie, de organisatie achter de huisart senposten voor de weekend- en nachtdiensten. Periscaldes is geen naam die bij veel mensen een belletje laat rin kelen, maar uiteindelijk hebben veel Zeeuwen indirect met de organisatie te maken. ,,We hebben geen direct patiëntencontact. We hebben ook geen eigen zorg verleners in dienst. Wij onder steunen." We zijn in Middelburg enorm uit ons jasje gegroeid Periscaldes zorgt er op de achter grond voor dat een patiënt de beste zorg krijgt die de huisarts kan bie den. Dat doet de organisatie door bijvoorbeeld scholing, ondersteu ning met ict zodat de verschil lende zorgverleners in elkaars sys temen kunnen kijken en er voor te zorgen dat zorgverleners optimaal met elkaar samenwerken. Het nieuwe kantoorgebouw in Heinkenszand is straks nog wel wat ruim bemeten. Dat betekent dat Periscaldes nog op zoek is naar een huurder. Wie of wat is nog niet bekend. Wanneer de verhui zing plaatsvindt is ook nog onze ker. Het pand moet nog wat ver bouwd en door corona loopt het allemaal wat vertraging op. Het gebouw aan het Van der Biltplein in Heinkenszand stond alweer een tijdje leeg. Nadat R&B fuseerde met RWS tot Beveland Wonen is de woningcorporatie verhuisd naar Goes. MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag zaterdag 24 oktober 2020 Sagro: Oprit is vragen om ongelukken BE Sloop- en aannemersbedrijf Sagro aan de Heinkenszandse- weg in 's-Heerenhoek vindt het levensgevaarlijk dat overbuur man Hoondert zijn uitrit van de gemeente mag verplaatsen. Die komt vrijwel tegenover de uitrit van Sagro. De trucks van de twee aannemersbedrijven komen el kaar daar straks tegen, zei Sagro- directeur R. de Jonge gisteren bij de Raad van State. Hij vindt het vragen om ongelukken. Adri Klinkenberg Den Haag/'s-Heerenhoek De Raad van State doet over zes tot twaalf weken uitspraak. Het moet in het voorjaar een kleurrijke toegang worden tot het dorp Schore. Een uitge strekt lint van bloemen en planten in de berm van de Kanaalweg. Om dat te bereiken zaait dorpsraadlid André Schrier daarom nu al 35 ver schillende soorten planten en bloemen in. Willem Adriaansens Schore - André Schrier, lid dorpsraad Voor de vele lieve en persoonlijke kaarten, brieven, hartelijke woorden, cadeautjes en bossen bloemen die ik van u heb gekregen bij mijn afscheid als huisarts in Veere. Ook wil ik iedereen bedanken die heeft bijgedragen of meegeholpen bij het organiseren van de diverse (verrassings!) feestelijkheden. Het was werkelijk een fantastisch en hartverwarmend afscheid! Ik wens u het allerbeste en bovenal een goede gezondheid in deze onzekere tijden. Met vriendelijke groet, René van Tol Melita Lanting Heinkenszand - Maria van der Sluis, Periscaldis COLIJNSPLAAT GalleryMaritime, 12.00-17.00 uur: Ex positie 'Echt Zeeuws met een groet van ver' GOES Markt, 09.00 16.00 uur: Week markt; DaVinci Bios coop, vanaf 10.15 uur: Vertoning diverse films met o.a. 'Bigfoot Family', 'Club van Sin terklaas' en '100% Wolf'; Filmhuis 't Beest, 20.00 uur: Vertoning 'Love Sarah' KRUININGEN Boer derij aan Hogenak- kerweg 25, 08.30- 11.00 uur: Biologische groentemarkt NIEUWDORP Land- lustweg 1, 11.00 en 13.30 uur: Alpaca wandelingen in groe pen van maximaal 4 personen SCHERPENISSE Kunstkamer Holland Huis, 14.00-17.00 uur: Groepstentoonstel ling 'Vrijheid' WEMELDINGE Cen trum, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt WISSENKERKE Kei- hoogteweg, 11.00 16.00 uur: Mogelijk heid om rond te kij ken bij het oude dijk- wachtershuisje YERSEKE Haven, 14.30-17.00 uur: Zee- hondentocht HOEDEKENSKERKE Protestantse Kerk, vanaf 10.00 uur: Her denking beschieting en bevrijding Hoede- kenskerke, ook online te volgen via kerk- dienstgemist.nl YERSEKE Haven, 14.30-17.00 uur: Zeehondentocht Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check vooraf bij de organisatoren of u nog kunt deelnemen. iJJfilGEz'AAf Terwijl de berm nog wordt gefreesd, maakt André Schrier zijn spullen klaar om te gaan zaaien, FOTO CYNTHIA CATS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 131