Ben ik de enige die drones verafschuwt terwijl ik rustig loop te wandelen? Kan ik er wat van zeggen als eters groente op hun bord terzijde schuiven? JOOST MAG 'T WETEN Ja, nog eventjes. Je krijgt met het ouder worden, sorry voor de uitdrukking maar ik ben vanwege mijn leeftijd ingehuurd en het kan geen kwaad de redactie daar van tijd tot tijd aan te herinneren, een soort feeling voor wat blijvend is en wat van voorbij gaande aard. Voorbeeld: gezeur is blijvend, alle onderwerpen waarover wordt gezeurd gaan voor bij. Afgezien van het weer waarover Mark Twain zei: 'Iedereen klaagt erover maar niemand doet er wat aan'. Die drones gaan ook voorbij. Zelfs de militaire, omdat ze straks vervangen worden door nog geavanceerder spul. En die speelgoeddingen zijn misschien al verdwenen tegen de tijd dat dit antwoord in de krant staat. Want het is in feite saai speelgoed voor je geld. Je bent er te gauw op uitgekeken. En als u mij niet gelooft, kijk eens op Marktplaats. Daar worden er momenteel bijna twaalfduizend aan geboden. Waarvan vele met het predi- caat 'Zo goed als nieuw'. Dus die bierkaai van u wordt al af gebroken. Weldra zullen de drones in uw serene stilte, waar is die trouwens, tot het verleden behoren. Nu ik u toch spreek: u wandelt of zit ergens op een bankje, begrijp ik. Over welke privacy hebt u het eigenlijk? Deur in huis: vervelend dat gedrag van die vriendin. Groot gelijk dat u zich eraan ergert. Ik hou er niet van meteen mijn oordeel te geven want je bent zo snel uitgepraat. Maar ik sta zo duidelijk aan uw kant dat ik met de deur in huis gevallen ben. Over dat gedrag zijn we het eens. Helaas is uw vraag een andere: kan ik hier iets van zeggen? Ik neem u mee naar de eerste zin van uw brief, want daar heb ik een paar vragen over: hebt u vaste verkering met uw vriend? En die vriendin van de zoon van uw vriend, blijft dat nog een tijdje aan? Mag ik het ook nog even hebben over uw aanhef 'Af en toe'? Hoe vaak is dat? Allemaal nogal vaag toch? Als u dat meisje een paar keer per jaar ziet: laat zitten dat gemiezemuis. Zo niet, dan geef ik u, u bent netjes opgevoed, twee vragen die u zou kunnen stellen: 1) Ben je misschien ergens allergisch voor? 2) Zijn er groentes die je niet graag eet? Al zou ik zelf de voorkeur geven aan: 'Hé totebel, eet je bordje eens leeg.' Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (78) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Soms kom ik tijdens een wandeling mensen te gen die met een drone spelen. Ik vind dat geloer van zo'n ding boven mijn hoofd een behoorlijke impact hebben op mijn privacy, nog los van het irritante geluid in een vaak serene stilte. Soms staan de eigenaren te ver af om te vragen of ze hun speelgoed door willen laten vliegen. Een gevecht tegen de bierkaai? Af en toe blijven de zoon van mijn vriend en zijn vriendin bij ons eten. Die vriendin verzamelt alles wat ze niet lust op de rand van haar bord. Stukjes paprika, champignons, noem maar op. Haar gedrag ergert me want ik ben opgevoed met 'de kindertjes in Afrika zouden blij zijn met jouw eten'. Kan ik hier iets van zeggen of moet ik dat gemiezemuis maar voor lief nemen? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 123