MENEER MEVROUW HAMERSMA Boterzachte zalm met rode ui en dille kreeg bij gravad lax. Nu kon ik niet meer terugvinden welke dat precies was, maar ik had wel een patente soortgenoot binnen handbereik. Daarom aarzelde ik niet. Ook omdat het gerecht dat mevrouw Hamersma had gemaakt niet alleen bijzonder simpel was, maar ook bijzon der snel op tafel stond. We moesten ons bedwingen niet alles in no time soldaat te maken. „Rustig eten'', verordonneerde mevrouw Hamersma. „Slokje voor slokje'', zei ik. Online bijzonder simpel (4-6 personen) 1 citroen 1 kilo zalmfilet zonder vel zout en peper 6 el boter 60 ml olijfolie 1 kleine rode ui, in flinter dunne ringen 2 el kappertjes, uitgelekt 1 flinke hand verse dille, grofgesneden 2 el geroosterd sesamzaad Serveer met knoflookbrood of een salade Bereiding Verwarm de oven voor op 165 graden. Snijd de helft van de citroen in dunne schijfjes en verwijder de pitjes. Bewaar de andere helft voor het sap. Leg de zalm op een bakplaat met opstaande rand of in een ovenschaal en bestrooi hem met zout en peper. Verhit de boter in een koeken pan op middelhoog tot hoog vuur. Verwarm de boter (draai de pan af en toe rond) 2-3 minuten tot hij bruin wordt. Voeg de olijf olie, de schijfjes citroen en de helft van de uienringen toe. Bestrooi het geheel met zout en peper en bak het (af en toe husselen) 2-3 minuten tot de citroen en de uien bruin en krokant worden. Voeg de kappertjes toe. Schenk het boter-citroenmeng- sel over de zalm. Schuif de zalm in de oven, 12-15 minuten, tot hij net gaar is en nog medium rare van binnen. Haal de zalm uit de oven. Meng intussen de dille met het sesamzaad in een kom. Knijp er een beetje sap overheen van de halve citroen. Strooi er zout en peper over. Verdeel het mengsel over de zalm en leg ook de over gebleven uienringen erop. Bijzonder simpel Alison Roman (Spectrum, €25) Weingut Schödl 2019, grüner velt- liner 'Loidesthal', Oostenrijk. €12,95 (wit, biologisch) AW Wijn Supermarkt Touraine 2019, sauvignon, Touraine, Loire, Frankrijk. €6,49 (wit) Albert Heijn Wijnspeciaalzaak Vina Consolación 2019, chardonnay, Tierra de Castilla, Spanje. €11,95 (wit, biologisch) Verkoopadressen: Well of Wine ZATERDAG 24 OKTOBER 2020 37

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 117