ZIEK 'Ik Iaat me niet meer afnemen wat ik door corona heb hervonden: liefde voor muziek' die keuze: Prikkebeen van Boudewijn de Groot. Echte pareltjes kreeg ik binnen. Van soms vergeten, maar zeker niet vergane glorie. De ene keer een feest van herken ning: een ondeugende Viggo Waas over Prince en If I Was Your Girlfriend. En Sander de Kramer met zijn ode aan Ramses Shaffy: We zullen doorgaan. De andere keer zijn er tranen. Bijvoorbeeld als radiomaker Stefan Stasse beschrijft hoe hij afscheid neemt aan het sterfbed van een goede vriendin. Wild Is The Wind van Nina Simone. Dit moest haast wel resulteren in een bijzon der boek en een speciale website waarop de clips zijn te zien. Ik leerde dat in tijden van crisis muziek niet alleen troost biedt, maar ook nieuwe energie kan geven. Wie weet wat ons nog allemaal te wachten staat. Na ruim een half jaar kon Brigitte weer voor het eerst enkele uurtjes naar de dagbesteding. Het was alsof we helemaal opnieuw moesten beginnen. Wie zijn al die mensen met mondkapjes op? Ze herkent de stemmen, het lieve enthousiasme, maar het is zo moeilijk hun emoties te lezen. Alles went en wat nodig is, is nodig. Maar van de opvang verder uitbouwen is voorlopig geen sprake. Integendeel. De specialisten buitelen inmiddels alweer - of moet ik zeggen nog steeds? - over elkaar heen, de complottheorieën worden maffer, de onrust neemt opnieuw toe. Het kan zijn dat Brigitte de komende winter weer een hele tijd alleen maar thuis op de bank zit. Juist in deze tijden is het belangrijk voor de eigen mentale gezondheid te zorgen. Muziek helpt mij daarbij. Bij het redigeren van het boek nam ik me voor om nooit meer te verliezen wat ik door corona heb hervonden: de liefde voor muziek. Zwelgen in muziek, jezelf verliezen of juist weer terugvinden in muziek, heerlijk. Al hoort daar ook een kleine waarschu wing bij. Het is verslavend! Voordat je het weet zit je tot diep in de nacht naar je favoriete muziek te luisteren en kijken, komen jouw eigen verhalen naar boven en kom je alsnog slaap tekort. U bent dus gewaarschuwd. ZUCHTEN smaak en de persoonlijke verhalen van anderen. Ik vroeg muzikanten, cabaretiers, sporters, auteurs en collega-journalisten om mee te doen. De respons was enorm, het enthousiasme groot. Het leverde een bijzonder tijdsbeeld op. Met een gevarieer de inkijk in de levens van bekende en minder bekende Nederlanders die uit hun comfortzone traden. Dankzij de muziek, hun muziek. Spanje-correspondent Edwin Winkels denkt bij Racing in the Street van Bruce Springsteen aan zijn inmiddels 81-jarige vader Cees, met wie hij in 2012 een concert van The Boss bijwoonde in het Olympisch Stadion in Barcelona. Winkels senior be zocht zelden concerten, maar dit optreden emotioneerde hem zeer. 'Cees ging zitten. En huilde.' Peter Heerschop liep nadat zijn vrouw was bevallen de woonkamer in en wist dat hij voorgoed verantwoordelijk was voor iemand die altijd zijn grootste liefde zal zijn. Hij drukte in een roes op de knop van de cd-speler: Angie van The Rolling Stones. Mart Smeets op z'n Marts, een lekker lang leesverhaal, met uiteindelijk dan toch Guido Bindels VAJN DE Guido Bindels e.a., Zuchten van de ziel; bijzondere muziek in bijzondere tijden BÜÏMdêrë kssess. verschijnt bij De Kring muziek il\ hlhmwwb z—./—All r j. bijzondere «sas- (€20). Alle clips zijn te zien op zuchtenvandeziel.nl ZATERDAG 24 OKTOBER 2020 33

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 113