'Over hun seksleven hoef ik niets te weten' BV DE LIEFDE Jette (64) heeft een relatie met twee mannen. Je treft nu eenmaal niet alle kwaliteiten in één persoon aan, vindt ze. ,,In hotels ontstaat bij de sleutel verdeling weleens verwarring. Mijn gelief de Freek is tien jaar ouder, mijn andere partner Jan tien jaar jonger dan ik. Jan wordt nogal eens aangezien voor de zoon van Freek en mij. In hotels slaap ik met Jan in één bed. We knuffelen dan wel, maar verder gaat het niet. Met beide geliefden heb ik een relatie, zonder het lichamelijke aspect. Freek ontmoette ik bijna dertig jaar geleden op een verjaardag. Hij leek me interessant omdat hij veel aanzien heeft in ons vak. Ik sprak hem aan, niet met het oog op een relatie, maar dat werd het toch. Samenwonen wilden we geen van beiden, we waren allebei gewend in ons eentje te wonen. Tot mijn 35ste was ik wel op zoek naar 'de ware' om mee samen te leven, maar een gezin heb ik nooit gewild. Toen ik Freek ontmoette had ik net een fijn eigen huis en moest ik niet aan verhuizen denken. Toen ik me realiseerde dat dit helemaal niet hoefde, was ik opgelucht. Tien jaar later raakte ik op het station met Jan in gesprek, over muziek. Dat klikte, we bespelen hetzelfde instrument. Ik wist een woning voor hem, vlak naast mij. Zowel met Freek als met Jan had ik in het begin seks, maar na een jaar of twee niet meer. Ik raak er altijd snel op uitgekeken, de begeerte verdwijnt. Zeker nu ik ouder word. Mijn twee mannen hebben daar geen probleem mee. Maandag en dinsdag eet ik met Jan, woens dag eten we met zijn drieën, donderdag en vrijdag is Jan naar zijn andere vriendin en heeft Freek girl friday, zoals hij dat noemt. Zaterdagavond eten we weer met zijn drieën en zondag gaan we met zijn drietjes op stap. Meestal maken we een korte wandeling in de natuur. Na een uurtje buiten beginnen de jongens te zeuren om cappuccino. Via mij leerden Freek en Jan elkaar kennen en inmiddels zijn ze goed bevriend. Soms ondernemen ze samen een uitje, zoals naar een jazzconcert, daar houd ik niet van. Het zou best kunnen dat zij met hun andere vriendinnen, die ouder zijn dan ik, wel seks hebben. Ik vraag er niet naar. Seksuele jaloezie ken ik niet, daarvoor betekent het te weinig voor me. Ik kan me een passionele lichamelijke liefde wel voorstellen, maar het speelt voor mij niet meer. Ik heb twee mannen omdat ik het een onmogelijk idee vind dat je alle kwaliteiten in één persoon zou kunnen vinden. Freek is vooral een zielsverwant. We kunnen goed praten, vooral aan de telefoon. Ik word rustig van hem, en weet dat ik niet hoef te verwachten dat hij met een bouil lonnetje aan mijn bed staat als ik ziek ben. Of even mijn rug masseert. Jan is verzorgender, hij kookt lekker en doet mijn nagels zodat ik nooit naar de pedi cure of manicure hoef. Toch kan ik af en toe nog verliefd zijn op anderen dan Freek en Jan. Dat geeft me een goede energie. Ook wil ik nog steeds graag bij mannen in de smaak vallen. Ik ben hetero in het kwadraat, maar niet praktiserend.'' TEKST EDITH ANDRIESSE ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte naam van de geïnterviewde is bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? Stuur dan een mailtje naar magazine@dpgmedia.nl ZATERDAG 24 OKTOBER 2020 31

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 111