'Ook de vrouw des huizes deed fanatiek mee, al betrapte ik haar soms met haar handen in een geheime voorraad chips of chocola' te wandelen en te fietsen en 's ochtends wat buikspieroefeningen te doen, vaak tot grote hilariteit van de dochters van 6 en 9: ,,Pap, dit ziet er echt heel gek uit, hoor!'' Ik moet vechten tegen verleidingen De eerste dagen van het nieuwe regime wa ren geen feest in huize Roos. Korte lontjes, rammelende magen, veel chagrijn: ik moest duidelijk wennen. Dingen waar ik me nor maal nooit aan stoorde - jongste dochter die een overspannen paard nadoet, oudste dochter die weer eens haar broodtrommel kwijt is - werden opeens een probleem. Maar na twee dagen gebeurde er voelbaar iets in mijn lichaam en verdween het chagrijn. Mijn stoelgang leek deze dagen nog het meest op die tijdens een vakantie in Frankrijk met louter stokbrood, tegelij kertijd moest ik meer plassen dan tijdens een popfestival met waterig festivalbier. Zolang ik thuis kan eten en niet te veel sociale verplichtingen heb, blijkt zo'n dieet goed te doen. Zwaar wordt het in samen zijn met anderen. Zes keer nee zeggen tijdens een etentje terwijl iemand een prachtige fles primitivo voor je neus houdt? Het vergt nogal wat zelfbeheersing. Het zelfde geldt voor een bezoek aan de stad, waar je moet vechten tegen de verleiding van geuren van gebraden kippetjes en vers brood. Toch heb ik de missie volbracht. De app Fatsecret, waarin ik dagelijks intik wat ik precies eet, geeft aan dat ik keurig onder de dagelijkse 800 calorieën ben gebleven. Ik ben bijna 11 kilo afgevallen, mijn choleste- rolwaarden en bloedglucose zijn gedaald en mijn leverwaarden zelfs spectaculair. Alleen mijn bloeddruk is nog bijna net zo hoog en grillig als voor het dieet. Jammer, maar het geeft aan dat je wel veel kunt beïnvloeden met een verandering van je levensstijl, maar niet alles. Volgens Hanno Pijl is het sowieso een bemoedigend resul taat: ,,In die zes weken heb je de kans op diabetes en hart- en vaatziekten in de toe komst sterk verkleind.'' Als het uit de hand loopt, weet ik wat ik moet doen Een zes tot acht weken durend 'max 800- dieet' en periodiek vasten is met wat zelf discipline goed te doen. Ik ben afgevallen en voel me fitter, scherper en levenslusti ger. Als een konijn leven zal me wel nooit lukken, daarvoor juicht de levensgenieter in mij iets te hard bij een bezoek aan wijn-, kaas- of visboer. Dus zullen er, mede dank zij de beperkte ophokplicht in corona tijden, wel weer wat kilootjes bij komen. Maar als dat uit de hand dreigt te lopen, weet ik dat ik mijn lichaam weer kan reset- ten en ontgiften met een weekje periodiek vasten. Ook al zal dat weer gepaard gaan met wat chagrijn en knorrende magen, met de wetenschap dat dat tijdelijk is, is daar goed mee te leven. NIEUWE REGIME CONCLUSIE ZATERDAG 24 OKTOBER 2020 23

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 103