800 calorieën per dag: super weinig, maar goed te doen Op televisie zag ik een item over hoe je door minder koolhydraten te eten en meer ei witten je niet alleen gewicht kon verliezen, maar ook je bloedwaarden en cholesterol kon verbeteren. Aan het woord was Michael Mosley, een Engelse professor die school maakte met bestsellers als Het bloedsuiker- dieet en Het slimmedarmendieet. In januari 2018 besloot ik zijn achtweekse bloed- suikerdieet te volgen, wat er op neerkomt dat je dagelijks maximaal 800 calorieën nuttigt (ter indicatie: een patatje met bevat 570 calorieën, een tosti ham-kaas 459). Het klinkt als superweinig, 800 calorieën, maar als je de koolhydraten en dierlijke vetten inruilt voor maaltijden met veel groenten, is het goed te doen. Vooral met de avondmaaltijden was, mede dankzij de recepten achter in Mosleys boek - chicken tikka met bloemkoolrijst of gegrilde zee baars met venkelsalade - weinig mis. In maart 2018 trok ik een flesje dure wijn open om het einde van mijn queeste te vieren. Ik was in acht weken 18 kilo afgevallen. Alle diëten konden me even gestolen worden... Na het achtweekse lowcarbdieet was het zaak om niet weer terug te vallen in oude, slechte gewoontes. Dat lukte aardig. Ik nam het advies van Mosley ter harte en schakelde over op het 'mediterrane dieet'. Daarin eet je voornamelijk verse waar en mijd je bewerkte producten uit de super- markt. Ook eet je zo weinig mogelijk witte rijst, blanke pasta en brood. Ruim anderhalf jaar bleef ik aardig op gewicht, maar dankzij een drankovergoten zomer met veel barbe cues en een uitbundige decembermaand, waarin alle diëten me even gestolen kon den worden, kwam ik toch weer 8 kilo aan. Daarbij kwam dat ik nog steeds veel te hoge bloed- en cholesterolwaarden had. Tijd dus voor een nieuwe ronde. Nadat ik een interview had gelezen met Hanno Pijl, een Nederlandse geestverwant van Michael Mosley, besloot ik contact met hem op te nemen om mijn bloed-en cholesterolwaarden omlaag te krijgen. Na het eerste consult sprak ik af dat ik zes weken lang op een dieet zou gaan met maximaal 800 calorieën per dag. Ook zou ik periodiek vasten: tussen 20 uur 's avonds en 12 uur de volgende dag zou ik niets eten, om zo de stofwisseling te 'resetten'. VOOR DE KUUR 84 kilo, buikomvang: 104 cm STAP 1 STAP 2 ZATERDAG 24 OKTOBER 2020 21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 101