Blokhutten op Goese markt mogen eerder opgebouwd, als corona meewerkt II Grieks restaurant Saloniki in Goes failliet 6 Meer plek vergunninghouders Wedstrijd Hröös nadert ontknoping ,,We hebben nu in Goes-Oost een extra gebied aangewezen als gebied voor vergunninghouders", zegt wethouder Cees Pille. ,,Aan die kant van de stad is het erg druk. Er is ook een bouwproject en met name in de Leliestraat, Tulpstraat, Violenstraat, Kamperfoeliestraat en Vogelzangsweg is een enorme par keerdruk." In Goes-Oost is het erg druk. Daarom hebben we een extra gebied aangewezen voor vergunning houders Dit gebied ligt tussen de Beatrix- straat en de Van Dusseldorpstraat. De bewoners in dit gebied ervaren veel overlast van de auto's en heb ben daarom aan de gemeente ge vraagd of daar alleen nog door ver gunninghouders geparkeerd mag worden. Op die manier hebben zij minder moeite om de auto kwijt te kunnen. Uit tellingen van de gemeente Goes in 2019 blijkt dat het overgrote HEINKENSZAND Wie wint de wedstrijd Hrdds op Borsele van de culturele raad? Dat wordt mor gen duidelijk. Tot die tijd kun nen inwoners van Borsele nog stemmen op de genomineerde kunstenaars. De werken zijn te zien in gale rie 't Kunstuus in Heinkenszand en op de website van de cultu rele raad. Er komen twee win naars: een in de categorie 16 jaar of ouder en een in de categorie 8 tot 15 jaar. Stemmen kan nog tot en met vandaag. Alle werken zijn nog tot en met 14 november te be wonderen in de galerie. deel van de beschikbare parkeer plekken in de betrokken wijk in de avond en nacht bijna allemaal benut worden. Gemiddeld zijn 15 van de 240 plekken vrij. Hoewel dat niks zegt over de parkeerdruk overdag, zegt dat wel veel over hoe veel parkeerplaatsen bewoners nodig hebben. Zij zijn immers vaak in de avond en nacht thuis. Voor be zoekers van bewoners komen kras kaarten. Het parkeren voor vergun ninghouders gaat in op 1 januari. Bezoekers aan de stad hoeven volgens Pille nu niet te vrezen dat ze de auto niet kwijt kunnen. Vol gens hem is er ruim voldoende plek op de grote parkeerterreinen aan de rand van de stad. ,,Waaronder het Molenplein, waar het Stadskantoor is", zegt Pille. Er komt bovendien - al is die uitbreiding wel heel be scheiden - weer iets meer plek op het populaire parkeerterrein Dam plein. Fietsen In juli van dit jaar werd de capaciteit bijna gehalveerd (van 34 naar 20) om meer plaats te maken voor fiet sen en een terras voor lunchroom De Dam. Maar nu de herfst is aan gebroken, wordt dit weer aange past. ,,We hebben samen met de ondernemers een plan gemaakt omdat aannemelijk is dat met het koudere weer het aantal fietsen weer afneemt", zegt Pille. ,,We hebben het aantal plekken voor fietsen kleiner gemaakt en het aan tal autoparkeerplaatsen groter. Ook blijft er ruimte voor een paar ge handicaptenparkeerplaatsen en voor een klein terras." Samen met de ondernemers wordt gekeken naar een definitieve inrichting van dit parkeerterrein aan de rand van de binnenstad. Al sinds augustus zijn de deuren van het restaurant in het centrum van Goes dicht. Dat hield verband met personeelsgebrek, legt De Meester uit. Als curator handelt hij het faillissement van de horecage- Ieder jaar in december bouwen Goese horecaondernemers blok hutten op de markt ter verhoging van de sfeer. ,,Dat zijn de houten constructies", zegt wethouder Cees Pille. ,,Die staan er van de kerst tot begin januari." Om de ondernemers te steunen, mogen ze nu worden opgebouwd zodra de zaken weer open gaan na de lockdown. Wanneer dat is, is legenheid af. ,,Na de vorige lock- down in de corona-periode waren de mensen die in dienst waren al elders werk gaan zoeken. En dat vonden ze. Daarna kon de eigenaar niet zomaar weer opbouwen. Dat kostte grote moeite. Financieel ging het ook niet goed genoeg meer." Na dertig jaar Saloniki zat sinds 1990 gevestigd in de stad. Het faillissement betekent dat het Griekse restaurant na dertig jaar verdwijnt uit Goes. Een door start zal er namelijk niet komen, zegt De Meester. ,,Het restaurant wordt door de eigenaar van het ge bouw aan een andere partij ver huurd." nog onzeker en hangt af van de ontwikkelingen rondom het coro navirus. Het langer laten staan van deze sfeerconstructies was een wens van de gemeenteraad. ,,We heb ben besloten de maatregelen voor de binnenstad te verlengen", zegt Wij willen de binnenstad van Goes veilig en aantrekkelijk houden voor de bezoekers Pille. ,,We zien dat de onderne mers een hele moeilijke tijd heb ben en wij willen de binnenstad van Goes veilig en aantrekkelijk houden voor de bezoekers." Dat betekent dan dus ook dat de ver grote terrassen blijven staan tot 1 maart. Sinds de vorige lockdown van de horeca is het oppervlak van de terrassen groter geworden. Alleen op die manier was het mogelijk om hetzelfde aantal tafels en stoelen te houden en toch de anderhalve meter afstand tussen de gasten te waarborgen. De on dernemers hebben daar de hele zomer mee gedraaid en dat beviel goed, lieten ze eerder al weten. Wat hun betreft zou dat best mo gen blijven. Marktdagen Alleen op marktdagen moeten ze het terras wat inkrimpen om ruimte te geven aan de markthan- delaren maar dat levert geen pro blemen op. MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 23 oktober 2020 Voorrang bewoners bij parkeren De ruimere terrassen in Goes op de eerste dag dat de horeca weer open mocht. ARCHIEFFOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Het aantal mensen dat een gra tis parkeerplekje zoekt in de woonwijken rond het centrum van Goes blijft groot. Dat geeft veel overlast voor de bewoners. Daarom wordt het gebied voor vergunninghouders uitgebreid. Melita Lanting Goes - Cees Pille, wethouder Grieks restaurant Saloniki aan de Beestenmarkt in Goes is woensdag failliet verklaard door de rechtbank in Breda. Perso neelstekort en - mede daardoor - een financieel te zwak plaatje waren daarvan de aanleiding, verklaart curator Jan de Mees ter. Michiel Bouwman Goes Zodra de horeca weer open gaat na de lockdown mogen de blokhutten op de Grote Markt in Goes worden opge bouwd. Dat is (als het meezit) eerder dan andere jaren en één van de steuntjes in de rug voor de Goese horecaonderne mers. Melita Lanting Goes - Cees Pille, wethouder COLIJNSPLAAT Gal- leryMaritime, 12.00 17.00 uur: Expositie Echt Zeeuws met een groet van ver; GOES Stadskantoor, 08.30-17.00 uur: Ex positie over het jaar 1970 in Goes; Histo risch museum de Be- velanden, 11.00-17.00 uur: Diverse exposi ties, o.a. over de Zuid-Bevelandse jon gerencultuur in de 19e eeuw; De West kant, 14.00-16.00 uur: Inloopuren; 19.00 21.00 uur: Jongeren werk Goes organi seert een muziekstu- dio voor jongeren vanaf 12 jaar; HEINKENSZAND Binnenuit, Schou- wersweg 7, 09.30 17.30 uur: Schilderij enexpositie Gerhard van Rhoer; 'S-HEER ARENDS- KERKE Ambachts- weg 9, 09.30-11.30 en 13.00-15.00 uur: Schilderles 'Kunst In- perspectief'; 'S-HEER HENDRIKS KINDEREN Heer Hendrikhuis, 13.30 16.30 uur: Senioren- soos met bridge, koersbal en biljart; KAPELLE Fruitteelt museum, 13.00-17.00 uur: Quilt expositie; SINT MAARTENS DIJK Markt, 13.00 16.00 uur: Week markt; SINT PHILIPSLAND Voorstraat, 07.30 12.00 uur: Week markt; WEMELDINGE De Wemel, 09.30-11.30 uur: Sociaal café met voorlichting over het werk van het Leger des Heils; 13.00-17.00 uur: Vrije inloopmid dag met o.a. biljarten en kaarten; YERSEKE Kerkplein, 08.00-12.30 uur: Weekmarkt; K.C. De Haven, 14.00 uur: Seniorensoos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51