Bk Paula Schot (SGP) krijgt warm welkom 7 PERSOONLIJKE BOODSCHAP NIETS ZO LEUK ALS EEN ECHTE KAART^ Judith van Donk (18) uit Nieuwerkerk vindt niets zo leuk als een échte kaart bij de post. Zeker als die zelf is gemaakt. Haar gehandletterde kaarten zijn op dit moment hot. ,,Ik denk dat veel mensen dat persoonlijke heel leuk vinden." en je ziek dan is een I kaartje door je brie venbus toch echt iets anders dan een be richtje dat je krijgt via de telefoon, ervaart Judith. ,,Dat is eigenlijk ook wel mijn belangrijk ste motivatie om dit te doen. Een beterschapswens sturen bijvoor beeld via een handgeschreven kaart is zo veel leuker en persoon lijker." Onder de naam Juud's Creations verkoopt de eerstejaars rechtenstu dente uit Nieuwerkerk vooral veel handgeletterde kaarten. Dat zijn kaarten met teksten, waarbij de letters in allerlei vormen en maten zijn getekend en die eventueel nog met bloemetjes of andere extra's worden gecombineerd. Honderden heeft ze er al gemaakt. Bij voorkeur in opdracht. ,,Dat vind ik het aller leukst. Als iemand met een idee komt en ik daar een eigen draai aan mag geven." Zelf een draai geven Zoals een geboortekaartje voor een neefje of een andere heel per soonlijke boodschap. ,,In de super markt kun je heel veel standaard- kaarten krijgen, maar aan deze f MtWë.ó'i Hdasui DiN&F.M v kaarten kan ik zelf een draai geven. Dat is echt ontiegelijk leuk." Een favoriet heeft ze niet, wel ervaart ze rouwkaartjes als heel bijzonder. ,,Hoe vervelend ook. Maar ik vind het wel erg mooi dat je iets mee kunt geven waarmee iemand een persoon die hem of haar dierbaar is een extra steuntje in de rug kan geven." Een paar jaar terug was het handletteren een ware trend. Ook Judith volgde op vakantie een workshop om de techniek onder de knie te krijgen. Als 13-jarige had ze zich al eens eerder op het ma- In de supermarkt kun je standaardkaarten krijgen, maar aan deze kaarten kan ik zelf een draai geven ken van kaarten gestort, nadat ze met haar oma op de knutselclub 3- D-kaartjes had leren maken. Het resultaat verkocht ze in een mandje bij haar moeder in de pe- dicurepraktijk in Nieuwerkerk. Tot daar gaandeweg de klad in kwam. Ze vlogen de deur uit Toen Judith haar spulletjes van de handletterworkshop weer eens van onder het stof vandaan haalde, ging ze opnieuw los maar nu in een wat andere stijl. De kaarten in het mandje van haar moeder vlo gen opeens weer de deur uit. Ook stond ze ermee op markten en braderieën. Daarnaast verkoopt de Nieuwerkerkse de kaarten (en ook sieraden en andere dingen die ze maakt) via het platform Spullies, waarop meerdere mensen zelfge maakte en gepersonaliseerde pro ducten aanbieden. Tijd voor een carrièreswitch en het saaie rechten vervangen door iets crea's? „Rechten is niet saai, maar juist hartstikke leuk. Ik vind het supermooi dat ik dit ernaast kan doen. Het is voor mij ontspan nend, naast mijn studie en werk. Zo lang ik het leuk blijf vinden, ga ik door. Dat mensen in de kaarten geïnteresseerd zijn, is natuurlijk extra leuk. Dat houdt de drive er in." Marcel Modde Zierikzee Schot, die Cees van den Bos opvolgt omdat hij burgemeester is gewor- den van Urk, wordt 29 oktober geïnstalleerd als wethouder voor Schouwen-Duiveland. Daarmee krijgt zij gelijk nog een noviteit op haar naam. Want dat zal de eerste keer zijn, sinds het ingaan van de coronamaatregelen in maart, dat de gemeenteraad fysiek weer bij elkaar komt. Vanuit de SGP is daar op aan gedrongen, omdat schriftelijk ge stemd moet worden over de benoe ming. ,,Dit is praktisch gezien ge woon de beste oplossing, anders was dat heel ingewikkeld geweest met het ophalen van stembriefjes per koerier", aldus Van der Paauw. De aankomend wethouder heeft 'heel veel reacties gehad' op haar aanstelling, laat ze weten. ,,Ook van buiten de partij. Natuurlijk zitten er kritische geluiden tussen, maar de positieve reacties hebben toch wel de overhand. Het geeft in elk geval een goed gevoel. Maar dat had ik ge- Na 29 oktober is deze discussie wat mij betreft ten einde en zeg ik: 'Aan het werk! lijk al toen ik deze kans voorbij zag komen. En dat is er zeker niet min der op geworden." Landelijk partij leider Kees van der Staaij heeft Schot in een persoonlijk bericht 'van harte wijsheid en Gods zegen op deze mooie en verantwoorde lijke post toegewenst'. Van der Paauw had rekening ge houden met interne tegenstand te gen de benoeming van een vrouw als wethouder. Dat druist in tegen de landelijke partijlijn, die in 2013 op dit punt nog eens werd bekrach tigd. Maar de praktijk wijst uit dat er op lokaal niveau verschillende afwegingen worden gemaakt, gaf interim-partijvoorzitter Maarten van Leeuwen in het Reformato risch Dagblad aan. Het strikt volgen van die lijn is daardoor niet langer een vanzelfsprekendheid. De Schouwse fractievoorzitter benadrukt dat een vrouwelijke wethouder 'geen doel op zich' was. ,,Elke partij kent verschillende stro mingen. Een bepaalde groep vindt dit absoluut not done. En dat be grijp ik wel. Maar er zijn er ook mensen die daar anders over den ken. En als fractie en bestuur zitten wij er om beslissingen te nemen." Uit alle kandidaten die voorbij zijn gekomen voor de wethouders- post, was de opleiding en werker varing van Schot doorslaggevend, aldus Van der Paauw. ,,Onze taak is de beste kandidaat met de meeste kwaliteiten er uit te pikken. Haar cv klinkt als een klok. Er zit een goeie kop op. Dit is een heel slimme meid. Voor Schouwen-Duiveland gaat zij hopelijk nog heel veel bete kenen. Ik hoop dat ze daar op be oordeeld wordt en niet omdat het een vrouw is op die stoel. Na 29 ok tober is deze discussie wat mij be treft klaar en zeg ik: Aan het werk!" vrijdag 23 oktober 2020 SD 'Handletteren is voor mij ontspannend' Esme Soesman Nieuwerkerk Qe,oie.t. VAK DE. Judith van Donk maakt van alles en nog wat, maar vooral haar handletterkaarten zijn populair. foto sandra schimmelpennink - Judith van Donk De aanstelling van Paula Schot (27) uit Zierikzee als de eerste vrouwelijke wethouder van de SGP heeft openlijk niet tot grote weerstand geleid binnen de par tij. Het merendeel van de reac ties is overwegend positief, aldus fractievoorzitter Florus van der Paauw. „Maar lang niet iedereen pakt de telefoon of stuurt een mail", zegt hij diplo matiek. ,,Ook de voorstanders niet." Daarom is het volgens Van der Paauw lastig aan te geven hoe groot beide kampen zijn. -Florus van der Paauw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50