WIM HOFMAN Rare spelletjes Spaansche Ziekte Drie jaar cel voor overvaller snackbar Goesenaar moet naar instelling voor veelplegers if 9 Menthaform-Tabletten Op de middelbare school waar ik zat, deden we in de pauze soms gevaarlijke ofidiote spelletjes. We hadden een hoge schommel: een paar palen en een stevige plank aan een paar kettingen. Het was de sport om, staande, flink omhoog te zwaaien om dan, als de schommel op zijn hoog tepunt was, eraf te springen. We had den ook een rekstok: twee dikke palen met een buis ertussen. Je moest dan grote ommezwaaien maken, waarbij je de stang eerst onder je oksels had en later in de holte van je armen. Het was dan wel zaak om je broekriem stevig vast te houden. Omstanders telden hardop de salto's mee, want een record halen was belangrijk. Ik herinner me ook nog wel het slootje springen, een soort fierljeppen, op één been staan en een wedstrijd regenwormen eten. Dat laatste spel ging om geld. Overal op de wereld heb je bizarre sporten, bijvoorbeeld elkaar klappen in het gezicht geven; aan elkaars haren trekken voor vrouwen; hondsurfen; pompoenkayakken en wingsuit flying, een combinatie van parachutesprin gen en vliegen, waarbij twintig pro cent van de beoefenaars een doods- smak maakt. Verder heb je bijvoor beeld wedstrijden in hamburgers eten, paalzitten en moddersnorkelen (dat doen ze ergens in Wales). Het record eieren gooien staat, ge loof ik, op zeventig meter. Het ei mag niet breken. In Schotland zagen we ooit een wedstrijd blootvoets een steile heuvel oprennen en zware palen gooien. Ooit las ik over potloden in planken slaan. Er zijn wedstrijden ga- zonmaaien, kleding strijken, koffie serveren, ringrijden, waarbij je met een puntige stok, te paard door een ringetje moet steken. Free Style Mo torracen: het gaat daarbij om spectacu laire stunts. Men doet in Midden-Engeland (Cooper's Hill in de Cotswolds) wel aan kaasrollen van een heuvel af. De voorthuppelende Gloucester kaas haalt dan soms wel honderd kilometer per uur. Men rolt dan ook dikwijls zelf hals over kop van de heuvel af, zij het niet zo hard als de rollende kazen. Wie ook wel houdt van vieze en ake lige spelletjes lijkt me de president van de Verenigde Staten van Amerika, maar daar wil ik geen woord aan vuil maken. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Woontoren 'Iedereen kan over een paar jaar genieten van uitzicht vanaf de hoogste woontoren van Zee land'. Zo kopt het artikel op de PZC website (14 okt). De werke lijkheid is natuurlijk dat ieder een kan 'genieten' van uitzicht OP de hoogste woontoren van Zeeland. Een monster dat de hele skyline van Walcheren in een keer voorgoed verpest. Ik weet niet of alle noodzakelijke proce dures hiervoor al zijn doorlopen, maar zou dan toch op herover weging willen aandringen. Het uitzicht van duizenden bewo ners van Walcheren wordt opge offerd voor het gewin van een paar snelle jongens. En het dan verkopen als een aanwinst voor de gewone man. Trap er niet in! Jaap Castelein, Kloetinge Coronavirus (39) Stel, je bent geboren in 2000. Dan maak je nu een wereldwijde pandemie mee, die onnoemelijk leed brengt voor gezondheid en economie. Een tijd met toene mend individualisme, polarisa tie, populisme. Waarin respect voor andersdenkenden ver te zoeken is en er wordt gedreigd met haat en geweld. Een tijd waarin mede-Nederlanders Mo hammed en Fatima worden uit gespeeld tegen Henk en Ingrid N. V. Kon. Phermac. Fabriek v/h BROCADES 6 STHEEMAN, MEPPEL (13 okt). Waarin schreeuwlelij kerds alle aandacht opeisen, roe pen dat hun vrijheid wordt inge perkt, ze zelf wel weten wat goed voor hen is, maar waar wel 20 procent van de besmette mensen de straat opgaat. Dat Nederlan ders slimme mensen zouden zijn?! Stel, je bent geboren in 1900. Dan maakte je de wereldwijde pan- demie (Spaanse griep) mee, die miljoenen slachtoffers zou eisen. Een tijd met toenemend indivi dualisme, polarisatie, populisme. Van schreeuwlelijkerds, die ver kondigden dat hun geluk werd beknot. Hun banen werden in gepikt door bepaalde andere groeperingen. En daarna kwam De geschiedenis heeft de ake lige gewoonte zich te herhalen!! L. Speckens, Vlissingen Coronavirus (40) 'Met z'n allen' moeten we het voor ons onbekende coronavirus bestrijden aldus het uitgangs punt van het regeringsbeleid (13 okt). Daarbij rekening houdend met een goed functionerende zorg, de voortgang van de econo mie en het onderwijs, de hand having van de regels en de leef baarheid van de samenleving. Dat vereist een heldere en goed onderbouwde besluitvorming van de regering. Niet in de vorm van advisering, maar via een breed gedragen noodwet. Leg dat maar eens uit aan de bevolking van een welvaartsmaatschappij, waarvan de meerderheid ge wend is aan bijna onbeperkte vrijheden, ingesteld op het ge nieten van het leven. Daarvoor is een goede communicatie nodig met concrete doelstellingen, be paald door het kabinet in samen spraak met en ter verantwoor ding aan de wetgevende macht (Eerste en Tweede Kamer). Laat dit proces niet verstoren door de media met dagelijkse praatpro gramma's op radio en televisie, waarbij wetenschappers elkaar tegenspreken en politici bijdra gen aan verdeeldheid en onbe grip. Ton Overbeek, Terneuzen De man liep die avond door Mid delburg en stapte in een impuls snackbar 'De Friethoek' aan de John van Reigersbergstraat bin nen. Hij liet zijn pistool zien (dat had hij wel vaker bij zich) en eiste geld. Daarop pakte hij 600 euro uit de kassa en nam de benen. Nog tijdens de overval wist de vrouw achter de toonbank de po litie te alarmeren en vrij kort na zijn daad kon W. in het riet aan de waterkant bij het Meiveld worden aangehouden. Volgens de ge dragsdeskundigen is W. zwakbe gaafd en gemakkelijk te beïnvloe den. Zelf schreef hij zijn daad toe aan corona, waardoor hij geen werk en geen geld meer had. Bovenop zijn straf moet W. nog 72 dagen cel uitzitten van een von nis dat hem eerder voorwaardelijk was opgelegd voor een straatroof. Aan zijn plannen die 6e maart een gezellige avond te hebben met een vriend in Axel mankeerde niets. Hij was 'clean' van de drugs en de vriend waar hij naartoe ging, be loofde dat die avond geen drugs of drank zou worden gebruikt. Van die belofte kwam weinig terecht. Binnen de kortste keren zaten de mannen aan de drank en snoof P. twee lijntjes coke. Daarna gingen ze naar buiten en volgens P. werd er geschoten. In paniek schoot hij een automobilist aan en vroeg hem de politie te bellen. Toen die dat niet deed, beukte P. op de mo torkap. In een poging aandacht te vragen, sloeg hij bij andere auto's op de motorkap. Aandacht kreeg hij; de politie sloeg hem in de boeien. Dat P. uit psychische over macht handelde en dat er op hem zou zijn geschoten, vond de recht bank niet aannemelijk. vrijdag 23 oktober 2020 GO De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator EEN VOORBEHOEDMIDDEL DESINEECTEEBBN KEEL BH MOND. (58180) Gcbruiksaanirdilng °P tri*» flaoon- 0.80 par flaaon. VBRJvBIJGBAAB BU H.H. APOTHEKEES ENDBOQÏ8TKN De Spaanse griep eiste in 1918-1919 wereldwijd naar schatting vijftig tot honderd miljoen slachtoffers. foto genealogische vereniging De 19-jarige Goesenaar J. W., tegen wie twee weken geleden een gevangenisstraf van vie renhalf jaar werd geëist, is gis teren in Middelburg veroor deeld tot een lagere straf. Voor de gewapende overval die hij op 8 juli pleegde in Middelburg kreeg hij drie jaar cel opgelegd. Ad Roos Middelburg De 36-jarige Goesenaar en veelpleger F. P. zag gisteren zijn grootste vrees bewaarheid worden: de rechtbank veroor deelde hem tot de ISD-maatre- gel: een verblijf van twee jaar in een instelling voor veelplegers. Het vonnis was conform de eis. Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37