Spotprent Donald 'Duck' Trump siert vervallen hotel Britannia 6 Twee nieuwe hotels MIJN DORP, MIJN STAD Ontdekkingstocht in eigen buurt versluis willeboer J We vinden wel dat Trump alleen aan geld denkt en milieu links laat liggen. Maar het schilderij is er vooral om de boulevard op te vrolijken de twee graffiti-artiesten het werk samen. Dots: ,,We hebben eerst een paar planken voor het gebouw getim merd voor een mooi vlakke onder grond. De planken zijn eerst voor zien van een primer als onder grond, vervolgens heeft Thin Man het werk geschetst en vervolgens hebben we het samen gemaakt. Ik ben vooral met de achtergrond be zig geweest." Het 95 jaar jonge Nollebos en het ongeveer 70 jaar jonge Westduin- park worden bevolkt door veel ver schillende soorten dieren en plan ten, maar de oevers van de waterlo pen en vijvers zijn in zeer slechte staat en parkvoorzieningen zijn gammel en rommelig geworden. De twee recreatiebedrijven in het gebied, de sauna en de Kanovijver, willen hun overjarige accommoda ties vernieuwen en vergroten. Liefhebbers van het Nollebos kregen daar grote schrik van en zien liefst niets veranderen. De land schapsarchitecten van Bosch Slab bers kregen de opdracht samen met de inwoners van Vlissingen een toekomstbeeld te schetsen dat alle wensen verenigt. Dat ligt er nu. Als het streefbeeld wordt aangenomen door college en raad, volgt een uit voeringsplan. Dan kunnen onder nemers hun omgevingsvergunnin gen voor nieuwbouw aanvragen. Parkeerkelders De hotels moeten er compact en so ber uitzien, met natuurlijke mate rialen, en mogen niet hoger zijn dan twee en drie bouwlagen met kap. Het Utrechtse adviesbureau voor economie en omgeving Bu reau Buiten rekende door wat de investeringen voor de nieuwe be drijven worden en of die terugver diend kunnen worden. Een nieuw viersterrenhotel met 48 kamers en wellness en twee restaurants, in plaats van het huidige Thermen en Beauty Swaenenburgh, zou 27,5 miljoen euro kosten als de auto's gestald worden in een parkeerkel der met twee lagen, die ook voor Nollebosbezoekers open is. De mogelijke omzet van de 'nieuwe sauna' is geschat op mini maal 7 miljoen euro per jaar bij ruim 113.000 bezoekers. Als er een gewone parkeerplaats bij het well- nesshotel komt, zijn de bouwkos ten 24 miljoen euro. Maar dan is er meer grond nodig dan de 6500 vier kante meter die de gemeenteraad de sauna had toebedacht. Die moet voor dat plan al bijna de helft aan grond bijkopen. Familiehotel De Kanovijver kan over 3000 vier kante meter beschikken. Een bud gethotel met 20 kamers, restaurant en een speelplaats binnen en bui ten bouwen komt op 2,5 miljoen euro met een minimaal mogelijke omzet van 1,2 miljoen euro per jaar. Ondergronds parkeren is dan te duur. Het nieuwe familiehotel komt op de huidige plek of wellicht onder aan het Nolleduin op het achterste deel van de parkeerplaats Nollebos. Daar is enkele honderden vierkante meters meer bouwruimte en mag ook een groter gebouw komen. Maar daar moet wel ondergronds geparkeerd worden en de verloren parkeerplaatsen moeten elders, bij de huidige Kanovijver, terugko men. Dat maakt die plek erg duur voor een tweesterrenhotel. Het streefbeeld is te vinden op vlissingen.nl/bestuur/documenten /inspraak.html en is ook te raadple gen in de hal van het stadhuis. Evenals Thin Man, alias van Philip Speckens, heeft hij niet het idee de presidentsverkiezingen in de Ver enigde Staten te beïnvloeden met het schilderij op een vervallen ge bouwtje van het voormalige hotel Britannia. ,,We vinden wel dat Trump al leen maar aan geld en de economie denkt en natuur en milieu links laat liggen. Maar de reden om het schilderij te maken is toch vooral omdat we het leuk vinden de bou- levard een beetje extra op te vrolij ken", zegt Dots, die eerder op de zijkant van het pandje al een meeuw afbeeldde die een fri- kandel speciaal naar binnen schrokt. De credits voor het idee gaan overigens naar Speckens, meldt Balleur. Hij regelde toestemming om de schildering op het gebouw te plaatsen en vervolgens maakten Niet voor eeuwig Hoewel Donald 'Duck' Trump weer en wind moet kunnen door staan, hoeft hij de eeuwigheid niet te doorstaan van de kunstenaars. Of Donald volgend jaar nog presi dent is of wordt opgevolgd door Biden is niet van belang. De cijfers 2020 in de linkerhoek geven aan dat het beeld voor dit jaar geldt. ,,Het schilderij kan ook verdwij nen, omdat er na vele jaren toch een nieuw Britannia wordt ge bouwd", beseft Alain Balleur. Als niemand iets ziet mag het van ons juist gezien worden! kapsalon I OOSTKAPELLE Oog krijgen voor de eigen woon- en leefomgeving en genieten van de natuur, cultuur en producten uit de buurt worden wat makkelijker door de aanschaf van het Oostkapels Ontdekpakketje. In een grote tas zitten lokale produc- ten, gezonde recepten en een reeks ideeën om de omgeving te ontdek ken. De tas is voor iedereen die van koken, wandelen en spelletjes houdt, voor 14,95 te bestellen bij Stichting Tuys ongewoon gewoon, info@stichtingtuys.nl. vrijdag 23 oktober 2020 Plan voor Nollebos ligt klaar WA Twee nieuwe hotels, vlonders boven zilte natuur, een trap of tribune vanaf de boulevardop gang en een nieuwe weg naar het parkeerterrein aan de Zwa- nenburgseweg: het streefbeeld Nollebos-Westduin is klaar. Ie dereen kan erop reageren tot en met dinsdag 1 december. Claudia Sondervan Vlissingen Gestoken in het matrozenpak van naamgenoot Duck, kijkt Donald Trump begerig naar een zak geld en vervuilende indu strie en keert hij zijn rug toe naar natuur en duurzaamheid. Het is een 'vrolijke spotprent', bevestigt Alain Balleur, de naam waaronder Dots bekend is bij de burgerlijke stand. René Hoonhorst Vlissingen - Alain Balleur (Dots), graffiti kunstenaar Onze pruiken en haarwerken zijn te leveren in elke door u gewenste combinatie van kleur en model. haarwerken Ook voor alopecia problemen Binnenhof 1 Kapelle Tel: 0113-343237 www.haarsalongerrie.nl AAGTEKERKE Gale rie Bank, 13.00-17.00 uur: Expositie Cor Hemmes (glaskunst); DOMBURG Gemeen tehuis, 09.00-12.00 uur: Expositie bron zen beelden Ernest Joachim; MIDDELBURG ZB, 09.00-17.00 uur: Ex positie Heleen Dek ker 11 van de 111; De Klepperhoeve, vanaf 13.00 uur: Knutselen in het kader van Hal- loween-maand; Ga- lerieGerritse, 13.00 17.00 uur: Tentoon stelling Jadranka Njegovan en Ellen Gerritse; Cinema Middelburg, vanaf 13.30 uur: Cinekid on Tour; Zeeuwse Con certzaal, 16.00 en 20.00 uur: Kamer opera over Jacque line du Pré, We'll never let you down; OOSTKAPELLE Terra Maris, 10.30-12.00 uur: Kinderactiviteit 'Maak je eigen herfst- bingo'; vanaf 13.30 uur: Activiteit'Bij-klet- sen met de imker'; OOST-SOUBURG Oranjeplein 2, 10.00 15.00 uur: Verkoping Tweedekansspullen; Sporthal De Belt, 18.15-19.30 uur: Bad minton voor kinderen van 8 t/m 16 jaar; VLISSINGEN Vrijen- hovenzaal, 09.00 09.45 en 09.45-10.30 uur: Peutergym; De Willem Ruysstraat 102, 13.00-17.00 uur: PanoPanorama Wal cheren; Sint Jacobs- kerk, vanaf 20.00 uur: Herfstfestival, Kluster5 speelt een stuk van componiste Celia Swart; WESTKAPELLE De Bellink, 16.00-17.00 uur: Gym meiden (6 8 jaar); 17.00-18.00 uur: Gym meiden (8 10 jaar); 18.00-19.00 uur: Gym jongens (6-11 jaar). Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl Stripfiguur Donald Trump heeft meer met geld en vervuilende industrie dan met natuur, vinden de Vlissingse graffiti-artiesten Thin Man en Dots. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34