'Verbied bouw turbines bij huizen' KOOPZONDAG 5 FEYENOORD-PODCAST KEIN GELOEL NOMINATIE VOOR PRIJS Zelfs Ajax-fans stemmen af op Kein Geloel, de podcast over Feyenoord. Rob van Elewout (33) bespreekt daarin met drie vrienden alles wat er speelt rond de club. Dat doen ze zo goed, dat ze de prijs voor beste sportpodcast van BNR Nieuwsradio kunnen winnen. ,,Over Feyenoord raak je nooit uitgepraat." Distributiepunt Goes lijkt kansloos De podcast is vernoemd naar de lijfspreuk van de legendarische oud trainer Ernst Happel. ,,Kein Geloel, Fufèball spielen." Rob, Freek, Wesley en Jo- han praten iedere week over het wel en wee bij Feyenoord. ,,We zijn in het kampioensjaar 2016/2017 begonnen. Dat bleek een schot in de roos, want daardoor kregen we veel luisteraars", zegt oud-Middelburger Rob, die tegen woordig in Bergschenhoek woont, maar al op zijn tiende om de week met zijn oom van Middelburg naar De Kuip toog. „Vierduizend man luisterde naar de eerste aflevering. We groeiden naar achtduizend luisteraars. Nu zitten we op tien duizend." De prestaties van Fey- enoord 1, de jeugdopleiding, de directie, spelersvrouwen, het nieuwe stadion en oud-spelers die in door iedereen vergeten oorden voetballen, niets blijft onbespro ken. Ene week kampioen Aanvankelijk bleven de vrienden zo veel mogelijk anoniem. ,,Geen club heeft meer kritische, uitge sproken fans als Feyenoord. Als het niet in de smaak zou vallen, zou ik die Rob zijn die altijd onzin loopt te lullen in die podcast. Toen we kampioen werden, konden we weinig meer fout doen en zijn we all the way gegaan. Nu worden we zelfs herkend." Inmiddels heeft Kein Geloel een vaste schare fans opgebouwd. ,,Dat we zo groot zou den worden, had ik nooit ver wacht. We hebben zelfs een stagi air, het wordt echt serieus." Toch is veel bij hetzelfde gebleven. De vrienden spreken immer recht uit het supportershart. ,,Als we verlo ren hebben, heb ik echt geen zin om op te nemen. Dan ben ik strontchagrijnig. Ik ben een emo- supporter, ga volledig op in de waan van de dag. De ene week denk ik dat we van Real Madrid kunnen winnen, de andere week worden we in de hoofdklasse niet eens kampioen. Maar ja, de men sen verwachten ook na een neder laag een podcast." Voor Kein Geloel deelde ik alles over Feyenoord met mijn vrouw. Die zat daar niet op te wachten Rob kan daarin volledig zijn ei kwijt. Vóór Kein Geloel deelde hij zijn liefde voor Feyenoord met zijn vrouw, maar die bleek daar hele maal niet op te zitten wachten. ,,In de podcast zit ik met gelijkgestem den. Het is groepstherapie, vooral als het slecht gaat. En dat gebeurt nogal eens. Het is maar voetbal, maar Feyenoord laat me niet los. Dat hoor je in de podcast. We ana lyseren niet alles kapot, maar pra ten over Feyenoord zoals we dat in de kroeg doen." Reden genoeg voor BNR Nieuwsradio Kein Geloel voor de Dutch Podcast Awards te nomine ren. Op 6 november weten de mannen of ze in de categorie sport de beste van het land zijn. De pod- cast is immers niet alleen bij Fey- enoorders populair, ook in Am sterdam wordt geluisterd. „Som mige Ajax-fans vinden ons echt leuk. Dat is toch grappig. Al heb ben ze de aflevering na de 6-2 voor Feyenoord (in januari 2019, red) vast overgeslagen." De plaatsing van grote windturbi nes in de buurt van huizen stuit vaak op verzet van omwonenden. Mensen klagen over oorsuizen, slapeloosheid en hoofdpijn. Men sen die al hartklachten hebben, lo pen door de constante brom van de turbines een groter risico op een beroerte of een hartinfarct. Dit zei onlangs de klinisch fysicus Jan de Laat van het Leids Universitair Me disch Centrum in het radiopro gramma Argos. Volgens FvD is de bouw van FvD vindt bouw van windturbines in de buurt van huizen een ramp voor de omwonenden windturbines in de buurt van woonkernen een ramp voor om wonenden. De Statenfractie stelt in vragen aan het dagelijks provin ciebestuur 'dat dat de gezondheid van kwetsbare groepen nooit mag worden opgeofferd voor uw 'kli maatdoelstellingen'. De Statenfractie van FvD wijst op afstandsregels die in het buiten land gelden voor het plaatsen van grote windturbines. In Duitsland kunnen regionale overheden een minimumafstand van 1000 meter voorschrijven tussen turbines en woongebieden van vijf huizen en meer. In Denemarken gelden vol gens FvD normen voor het geluid van windturbines dat in huizen doordringt. Ook in Nederland lopen er nog on derzoeken naar de overlast door windturbines. FvD wil dat uit voorzorg de bouw van turbines in de buurt van woningen stopt, zo lang de uitkomsten van die onder zoeken naar gezondheidsschade nog niet bekend zijn. GOES Als Goese ondernemers een overslagpunt voor pakketjes willen realiseren zal de gemeente daar po sitief tegenover staan. Maar de ge meente gaat zelf niks op touw zet ten. Dat blijkt uit antwoorden op vra gen van de SGP/CU. Nu rijden alle bezorgdiensten afzonderlijk de stad in en de SGP/CU vindt dat niet houdbaar op de langere termijn. Maar of een distributiecentrum haalbaar is, is de vraag volgens het college van B en W. Zij schrijven dat PostNL er in ieder geval niks in ziet omdat Goes te klein is. LAATSTE ZONDAG VAN DE MAAND vrijdag 23 oktober 2020 GO Groepstherapie als het slecht gaat Bob Maes Middelburg 1 f Rob van Elewout raakt niet uitgesproken over Feyenoord. Zijn podcast Kein Geloel trekt wekelijks tienduizend luisteraars. foto frank de roo -Rob van Elewout Forum voor Democratie wil dat de provincie Zeeland de bouw van windturbines in de buurt van woningen verbiedt, om ge zondheidsklachten te voorko men. Die klachten zijn het ge volg van het geluid en onhoor bare geluidsgolven veroorzaakt door de molens. Theo Giele Middelburg GRATIS PARKEREN, NI.U.V. DE PARKEERGARAGE J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33