Rexit, Lex Paskal Jakobsen en Danny Vera schrijven single voor Rob de Nijs ZorgSaam polst oud collega's: 'Wie helpt in deze coronagolf?' 2 OSCAR GARSCHAGEN CONSUMENT EET STEEÖS BEWUSTER Column Alex, mi amor, waar denk je aan?'' „Maxima, mi cielo, ik overweeg of we het con tract van het Huis van Oranje met het Nederlandse volk moeten op zeggen.'' ,,Dios mio Alex. Lexit! Rexit! Por qué? Je fantaseert.'' ,,Max, luister, iedereen zal toch be grijpen dat we ons soms denkbeel dig afvragen of we nog wel hun koning en koningin willen zijn.'' ,,Tuurlijk, maar abdiceren? Lijkt mij een beetje dom.'' ,,Weet je Max, ik voel me steeds vaker een B-acteur die koning moet spelen in een matige tv-se- rie.'' ,,Mi carino, een Antonio Ban deras zal je niet worden, nee.'' ,,Max, daar gaat het niet om. Ne derlanders willen een feilbaar mens van vlees en bloed als ko ning, maar dat kan niet volgens de grondwet. Als we gewoon worden, hebben we geen bestaansrecht meer, zegt mama altijd. Het ko ningschap bestaat bij de gratie van mysterie en magie, niet bij trans- parantie. We hadden in Grieken land moeten blijven en niet moe ten luisteren naar die bange spin- dokters en Rutte.'' ,,Alex, calma. Kijk eens hoe po pulair we zijn ondanks onze fout.'' ,,Niet waar Max, jij bent zeer ge liefd, ik niet en jij bent niet eens een directe afstammeling van Willem I.'' ,,Mi gordo, de mensen vinden dat je het best goed doet.'' ,,Pffft, om de volgende dag aan gort getweet te worden zeker. Als wij net als politici naar de gunst van dat genadeloze volk moeten dingen, dan is dat het einde van onze grondwettelijke onschend baarheid. Dat houden wij nooit vol. Ik wil onze meisjes het nood lot van trial by media besparen. Misschien willen zij die konink lijke verplichtingen helemaal niet, gaan ze Harry en Megan ach terna.'' ,,Alex, jouw volk wil de monar chie alleen maar een beetje mo derniseren. Bovendien worden we meer dan royaal betaald, alles is gratis voor ons.'' ,,Nee Max, het volk begint genoeg te krijgen van de Oranjes. Dat is de les van dit laatste volksgericht. We zeggen op. Nu kan het nog. Je weet wat er gebeurde met vorsten die niet op tijd vertrokken?'' Ik wil onze meisjes het noodlot van trial by media besparen DE STELLING Vandaag: Ik ga vaker eten laten bezorgen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Digitale banners voor informatie over dode man Zeeuwse veteraan genomineerd voor Witte Anjer Prijs Middelburg Taakstraf voor verkeersongeval De single is de voorbode van het al bum 't Is mooi geweest, dat 6 novem ber uitkomt. Bij de plaat verschijnt een boek, waarin wordt terugge blikt op de carrière van De Nijs. Met het album en boek wil de 77-jarige zanger, die kampt met Parkinson, afscheid nemen als artiest. Paskal Jakobsen schreef enkele ja ren geleden al Jouw licht schijnt op mijn hart voor De Nijs. In 2018 ver tolkte hij diens nummer Open einde a capella in De Wereld Draait Door. Vorig jaar had De Nijs een gastop treden tijdens het concert van Bl0f in Ahoy. ,,Rob de Nijs was heel belangrijk in mijn jonge jaren", zegt Jakobsen. ,,Mijn moeder luisterde veel naar zijn muziek en daardoor krijg je er zelf ook veel van mee. De muziek uit je jeugd gaat er nooit meer uit. Boven alles is Rob een heel goede zanger. Ik vind zijn stem buitengewoon. Hij is het soort zanger van wie we er in Nederland niet zo veel hebben en ook nooit veel hebben gehad." Samen met Danny Vera heeft hij het nummer enkele maanden geleden geschre ven. ,,We wonen allebei in Middel burg, op een steenworp afstand van elkaar. Het is een gouden gozer en we zijn heel goede kennissen van elkaar geworden. We zitten nu toch in hetzelfde schuitje, dus je hebt iets wat je met elkaar kunt de len." ,,In de derde maand van de co rona-ellende zaten we bij mij in de tuin. Toen zijn we een liedje gaan maken dat gaat over de luwte waarin je door corona terechtkomt. Deze klotetijd heeft ook mooie kanten, want je staat stil bij wat echt belangrijk is: je familie en vrienden. We zijn daarmee aan de slag gegaan en toen het liedje af was, dachten we: dit is wel gaaf om bij Rob neer te leggen." Jakobsen schreef ook het slot nummer van het album: Nog niet voorbij. „Ik heb de stoute schoenen aangetrokken en geprobeerd in de huid van Rob te kruipen. Daar bij heb ik me afgevraagd wat hij tegen zijn vrouw zou willen zeggen in deze fase van zijn leven. Dat heeft een heel persoonlijk liedje opgeleverd waarvan Rob ook vond dat het als laatste nummer op de plaat moest, omdat het heel goed verwoordt hoe hij deze periode be leeft." Zeeuwse aanbieders van zorg zet ten zich schrap. Want als veel me dewerkers gaan uitvallen door co ronaklachten, is het leed niet te overzien. Gelukkig is het nog niet zover. Maar de zorginstellingen willen het ook niet zover laten ko men. ZorgSaam in Zeeuws-Vlaan- deren vraagt daarom oud-mede werkers of ze - in geval van nood - tijdelijk kunnen bijspringen. Iedereen die dit jaar is gestopt met werken bij ZorgSaam of dat binnenkort doet, krijgt een mail- tje. Daarin wordt onder meer ge- vraagd hoeveel uur iemand be schikbaar wil en kan zijn en of aan vullende training of scholing nodig of gewenst is. ,,We hebben nu nog niet direct extra mensen nodig", zegt woord voerder René Maas. ,,Het is een voorzorgsmaatregel. Bij de vorige coronagolf hoefden we in het zie kenhuis geen gebruik te maken van de inzet van oud-medewerkers. Maar in de thuis- en ouderenzorg konden we die hulp erg goed ge bruiken." Ziekenhuis Adrz vraagt mensen die gestopt zijn nog niet of ze bij nood willen bijspringen. ,,Dat heb ben we wel tijdens de eerste coro nagolf gedaan", zegt Ilona Wiele- maker. ,,Toen hebben we er in kleine mate gebruik van ge maakt. We konden de druk opvan gen door reguliere zorg te vermin deren en mensen op andere afde lingen in te zetten." Uit inventarisatie van de eerste golf blijkt volgens Wielemaker dat mensen zich ook voor erna be schikbaar hebben gesteld als dat nodig is. knap! je proeft vrijdag 23 oktober 2020 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik betaal zonder tegenzin mijn gemeentelijke belastingen 1289 reacties THOLEN De politie gaat vanaf van middag 'digitaal banne- ren' om meer te weten te komen over de dode man die zaterdag werd gevon den bij de Oesterdam. Ie dereen die van vanmid dag tot en met zaterdag morgen in de buurt van de Oesterdam komt en internet opent op zijn smartphone, krijgt een melding binnen waarin de politie om informatie vraagt. Het slachtoffer is een 50-jarige Venezolaan die flink lijkt te zijn mis handeld. ,,Op de Oester- dam is geen woonwijk, dus kunnen we geen buurtonderzoek doen. Daarom deze methode", aldus de politie. SINT PHILIPSLAND Jaap van der Kleijn uit Sint Philipsland is geno mineerd voor de Witte Anjer Prijs, die jaarlijks wordt uitgereikt aan ie mand die zich bijzonder inzet voor veteranen. Van der Kleijn is op vijf lange uitzendingen en veel korte missies over de hele wereld geweest. Tijdens zijn missies had hij veel aandacht voor mi litairen die een luisterend oor nodig hadden, meldt het Nationaal Comité Ve- teranendag. Ook na zijn dienst was hij nog hulp verlener voor veteranen en hun thuisfront. De win naar van de prijs wordt morgen bekendgemaakt. Een 49-jarige vrachtwa genchauffeur uit Roe menië is gisteren door de rechtbank in Middel burg veroordeeld tot een taakstraf van 120 uur en een rijontzegging van een half jaar. Hij ver oorzaakte drie jaar gele den bij Axel een flinke botsing met een perso nenauto. De inzittenden daarvan liepen onder andere gebroken ribben en een gescheurd borst been op. Volgens de rechtbank was de vrachtwagenchauffeur onvoorzichtig geweest. Er was 160 uur en een rijontzegging van een jaar geëist. Paskal Jakobsen en Danny Vera hebben samen de nieuwe single van Rob de Nijs geschreven. Het nummer, Wat als later nu is, ging woensdagavond in première op NPO Radio 2. Rolf Bosboom Middelburg Om een tekort aan personeel te voorkomen, vraagt ZorgSaam oud-medewerkers of ze willen bijspringen als dat nodig is. Door de tweede coronagolf verwacht ZorgSaam alle zeilen te moeten bijzetten in zowel het ziekenhuis als de thuis- en ouderenzorg. Ziekenhuis Adrz ziet nog geen reden om oud-collega's te pol sen. Jeffrey Kutterink Terneuzen CsIT IS VLEES VAM 100% VEGETARISCHE RUNÜEREN BIJNA SEEN VERSCHIL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2