éérst ReclameFolder.nl Waanzinnige waanaccessaires vaor weinig? Meer zelfvertrouwen en inzicht checken! MEDIA CULTUUR 25 Corona deed ook een duit in het zakje. De eerste opnamen werden uitgesteld, het aantal kandidaten ging van vijftig naar dertig, er wor den minder locaties gebruikt en ook Project Rembrandt houdt zich aan de coronamaatregelen. ,,Het is allemaal even anders, maar we kwamen op schitterende plekken, zoals Paleis het Loo en Paleis Soestdijk." Warm bad Annechien Steenhuizen, bijna acht jaar de vaste anchor van het NOS Acht Uur Journaal, noemt Project Rem brandt 'buiten spelen' en komt, zegt ze, 'weer in een warm bad'. ,,Zeker nu de mensen het programma al kennen, dat scheelt. In deze lastige tijden is het fijn dat het programma even iets anders biedt. Met hier en daar een grapje, wat luchtigheid." Ze staat, op gepaste afstand, dicht bij de kunst en kunstenaars in het programma. ,,Ik ben een gemiddelde museumbezoeker. Vind het leuk om naar galeries te gaan. De Saatchi Gallery in Londen. Met werken van Damien Hirst en de Chapman Bro thers. Ontregelende kunst. Daar hou ik van." Ze neemt haar kroost - dochter Vesper (8) en zoontje Riff (bijna 6) - ook weleens mee naar musea. ,,Fasci- nerend om ze dat te laten beleven, zeker als je enige tijd later nog een keer voor hetzelfde schilderij staat. Dan vallen toch ook andere dingen op. We hadden dat bij De kindermoord in Bethlehem, een heftig schilderij van Cornelis Cornelisz. van Haarlem. In het Rijks. De eerste keer riep mijn dochter lacherig: 'Blote billen, blote billen.' De tweede keer vroeg ze: 'Wat doen ze daar met die kinderen?' Als we op bezoek zijn bij mijn schoonvader, die kunstenaar is, zit ze graag met hem in het atelier. Mooi om te zien." Steenhuizen geniet van de verha len die bij de schilderijen horen én, in het geval van Project Rembrandt, TERUGBLIK WINNAAR ook van de kandidaten zelf. ,,Er is een aflevering waarin ze een dierbare schilderen. Dan wordt het erg per soonlijk. Zeker in deze tijd van corona kan het verstand op nul en kunnen we kijken naar mooie dingen en luisteren naar bijzondere verhalen van de kandidaten." vrijdag 23 oktober 2020 GO Annechien Steen huizen in het Rijksmu seum voor de portret ten van Marten en Oopjen van Rem brandt. FOTO REMON RIJPER m Project Rembrandt vanaf zondag 25 oktober om 20.25 uur bij NTR op NPO1 In seizoen twee van Project Rembrandt wordt ook te ruggekeken met kandida ten uit de eerste serie. Hoe verging het Sebastiaan Groot, nadat hij in 2019 tot beste ama teurschilder van Nederland werd uitgeroepen? De student kunstge schiedenis is inmiddels voor zich zelf begonnen. „Project Rembrandt heeft mijn leven veranderd. Ik heb veel opdrachten gekregen en kan er nu van rondkomen", aldus Groot, die voor de finaleopdracht voor het thema burn-outs en depressies onder studenten koos. Het leidde tot het schilderij Een Vallend Boek. Het was het werk waarmee hij in Het Rijksmuseum mocht expose ren. Inmiddels legt Groot zich ook toe op theater en video. De kunste naar kreeg door Project Rembrandt meer zelfvertrouwen en inzicht in eigen kunnen. ,,Ik heb de waarde van mijn eigen werk leren kennen." Download In da App Store

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25