u Huisvrouw zint op terugkeer in de filmwereld Nieuw album McCartney 24 MEDIA CULTUUI HOE IS HET NU MET? EVA MENDES De tweede reeks van Project Rembrandt ziet er mede door corona iets anders uit. ,,Het is fijn, zeker in deze tijd, om te kijken naar mooie dingen en luisteren naar bijzondere verhalen", zegt presentatrice Annechien Steenhuizen. De acteercarrière van Eva Mendes loopt op rolle tjes als ze zes jaar geleden ineens besluit Holly wood vaarwel te zeggen om zich volledig te rich ten op het moederschap. Zij en haar man Ryan Gosling krijgen twee wolken van dochters, Esme ralda en Amada. Het personage 'huisvrouw' lijkt haar op het lijf geschreven, maar nu begint het toch weer te kriebelen bij de 46-jarige... De jonge Eva duikt voor het eerst op in filmland in videoclips van The Pet Shop Boys en Will Smith en een paar commercials. In 2001 bemach tigt ze haar eerste grote filmrol naast steracteur Denzel Washington in de actiekraker Training Day. Ze schittert in onder meer Hitch, Ghost Rider en The Place Beyond The Pines. Op de set van laatstgenoemde film leert ze haar man Ryan Go sling kennen. Mendes gaat ook aan de slag als model, onder meer voor Calvin Klein en het cos meticamerk Revlon. Daarnaast klimt de Cubaans-Amerikaanse in de pen om kinderboeken te schrijven. Ondanks het succes besluit Mendes in 2014 om haar leven in de spotlights op een laag pitje te zet ten, zodat ze voor haar dochters kan zorgen. Dat levert ook kritiek op van de buitenwereld als ze niet aanwezig is bij de Oscaruitreiking, waar haar man een Oscar voor Beste Acteur wint voor zijn rol in La La Land. Gosling zelf ziet daar geen pro blemen in: hij brengt in zijn speech een ode aan Mendes, die op dat moment zwanger is van hun tweede dochter, en stelt dat hij dankbaar is dat zij de zorg draagt voor de opvoeding van hun kind. Toch kruipt het bloed waar het niet gaan kan en laat Mendes in 2019 weten en comeback te willen maken. Ze wil echter geen willekeurige rollen meer vertolken, maar een voorbeeld zijn voor haar dochters. Voorlopig heeft Mendes nog niets losge laten over haar terugkeer in een film. ,,Ik ben heel blij dat ik deze tijd met mijn baby's heb kunnen doorbrengen, maar ze zijn nu 4 en 6. Ik begin langzaam die ambitie weer te voelen'', zei ze tegen de Sydney Morning Herald. ANGELA KIJKT EVEN GEEN TV Ik ben blij dat ik tijd met mijn baby's heb kunnen doorbrengen Uitspraken 'ongelukkig' TV Samen film bekijken SCHILDEREN PROJECT REMBRANDT Schilderen en tekenen, ze is er zelf 'niet zo heel erg goed in', zegt Annechien Steenhuizen. ,,De achter kant van een konijn en de zijkant van een olifant, dat is het wel zo'n beetje. Maar ik zou het best goed willen kunnen. Het is de tijd vinden en een keer beginnen.'' Iris Frederix, coach uit Project Rembrandt, heeft haar uitgenodigd voor les. „Mis schien ga ik dat wel doen." De nieuwslezeres wisselt de desk van het NOS Journaal de komende weken af met de ruimte rond ezels, doeken en paletten. Ze presenteert Project Rembrandt, dat aan zijn tweede seizoen gaat beginnen. De eerste serie sloeg aan. Kandidaten die wekenlang streden om de titel beste amateurschilder van Nederland. Die gecoacht werden. Tal van opdrachten moesten uitvoeren. Het tegen elkaar opnamen. Afvielen. Eén voor één. ,,Het is leuk om naar kunst te kijken. Thuis begint het ook te kriebelen om In deze lastige tijden is het fijn dat Project Rembrandt even iets anders biedt te gaan schilderen. Je steekt er wat van op. En er is een wedstrijdele ment", verklaart Annechien Steen huizen het 'geheim' van Project Rem brandt. Ruim negenhonderd amateur schilders meldden zich aan voor de tweede reeks, een verdubbeling van het aantal deelnemers van het eerste seizoen. Daaruit zijn dertig kandida ten geselecteerd, die in de eerste af levering strijden voor wat ze waard zijn. De beste tien talenten blijven dan over om in teams van vijf tegen vijf tegen elkaar uit te komen. Ze worden gecoacht door kunste naars Iris Frederix en Tyas Leeuwe rink, die Jaap Godrie vervangt. De jury is met Pieter Roelofs (hoofd Schilder- en Beeldhouwkunst bij het Rijksmuseum) en kunstenares Lita Cabellut hetzelfde gebleven. Toch is deze reeks anders dan anders. ,,Het vorige seizoen werd geheel in de geest van Rembrandt van Rijn ge werkt, nu zijn er meer meesters bij gekomen, zoals Breitner, Van Gogh, Vermeer en ook Erwin Olaf." Eigenlijk zou de 78-jarige McCartney dit jaar een Europese tour doen met optredens in het Nijmeegse Goffertpark en op het befaamde Britse Glastonbury- festival. Door de corona-'rock- down' zag de Beatleslegende net als alle andere artiesten zijn agenda compleet leegvallen. Maar van de nood maakte Macca een deugd: hij dook de studio in bij zijn huis in het Engelse Sus sex. Daar verbleef hij tijdens de lockdown met zijn dochter Mary en vier kleinkinderen. „Eigenlijk was het album onbedoeld", ver telt hij in een interview met het Britse magazine Loud and Quiet. ,,Voor een korte animatiefilm moest ik bij de start van de lock- down wat muziek opnemen. Toen dacht ik: dit (studiowerk, red.) is leuk, ik geniet hiervan, dit is een mooie manier om de lockdown door te komen." Het resultaat is McCartney III, de opvolger van McCartney II uit 1980 en McCartney tien jaar daar voor. Beide albums waren geheel homemade. In 1970 dook Macca zijn thuisstudio in toen hij in scheiding lag met mede-Beatles John Lennon, George Harrison en Ringo Starr. In 1980 volgde McCartney II. McCartney was net in Japan opgepakt voor mari huanabezit en voor negen dagen in een cel in Tokyo gegooid. Het betekende het definitieve eind van zijn band Wings, waarna hij zich maandenlang opsloot in zijn thuisstudio. Of McCartney nu met pen sioen gaat, is nog maar zeer de vraag. Op geruchten daarover zegt hij: ,,Alles wat ik doe, zou altijd het laatste zijn. Dit is zijn laatste tour, zei men toen ik 50 was." Waar zijn ze gebleven? Een celebrity die de schijnwerpers achter zich heeft gelaten, praat u in deze rubriek bij. Vandaag de Amerikaanse Hollywoodster Eva Mendes (46). Maxime Segers 44 vrijdag 23 oktober 2020 GO MUZIEK Lange Frans geeft toe dat zijn uitspraken over het bera men van een aanslag op pre mier Rutte 'on gelukkig' waren. Het bewuste fragment had nooit zijn pod- cast mogen halen, zei hij bij Frank Dane op Radio 538. Disney+ komt in Nederland met een nieuwe functie, Group- Watch, waarbij maximaal zeven mensen tegelijk vanaf verschil lende locaties naar dezelfde film of serie kunnen kijken. Ze kunnen ook reacties met el kaar delen. 'Verstand op nul en kijken naar mooie dingen' Dennis Jansen Annechien Steenhui zen Ex-Beatle Paul McCartney komt op 11 december met een nieuw album, waarop hij alle instrumenten zelf bespeelt. De plaat McCartney III is afgelo pen halfjaar gemaakt tijdens Macca's noodgedwongen corona-'rockdown'. David Bremmer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24