Wiegman: 'Nu wordt er op óns gejaagd' 23 Feyenoord liet tegen Dinamo Zagreb een kans liggen op een start met drie punten. Maar na de rode kaart voor Marcos Senesi koesterden de Rotterdammers het puntje. De wedstrijd tegen Dinamo Zagreb werd door aanvoerder Steven Berg huis op voorhand omschreven als misschien wel de lastigste wed strijd in de poulefase van de Europa League voor Feyenoord. Tijdens de interlandperiode deze maand schoof Berghuis eens aan bij zijn mede-internationals Marten de Roon en Hans Hateboer. Die twee hadden een jaar geleden in de Champions League een gigantisch pak slaag gekregen van Dinamo Za greb. Maar dat leidde allemaal niet tot angst bij de Rotterdammers. Feyen- oord opende sterk en na een paar minuten had de beloning al moe ten volgen. Joao Teixeira, die vanaf de rechterkant op het middenveld speelde omdat Orkun Kökcü was teruggekeerd in het elftal, gaf de voorzet en Mark Diemers ver diende handig een strafschop. Steven Berghuis ontfermde zich over het buitenkansje maar net als eerder dit seizoen tegen FC Twente miste de rechterspits. Keeper Liva- kovic keerde de harde, maar onzui- Groep E vere trap vakkundig. Dinamo Za greb kreeg nauwelijks grip op de wedstrijd in een stadion waar slechts een plukje fans de ploeg konden steunen. Dat hielp allemaal nauwelijks. Dick Advocaat zag zijn ploeg meer kansen krijgen. Diemers, die prima speelde, vond met een voor zet het hoofd van Bryan Linssen. De kleine spits moest achteruitlo pen en kon de bal niet meer de juiste richting en snelheid meege ven. Na rust leverde een combinatie tussen beide spelers weer een ge vaarlijk moment op. Diemers vond Linssen maar de geplaatste inzet van de spits was een makkelijke prooi voor keeper Livakovic. Feyenoord leek in Kroatië veel meer op de ploeg die in de compe titie indruk maakte tegen Willem II dan op de formatie die zo worstelde tegen Sparta. Dinamo Zagreb liet de Rotterdammers ruimte om te voet ballen. Een overwinning in de eer ste wedstrijd van de poulefase be hoorde lang tot de mogelijkheden. Tot Marcos Senesi twintig minuten voor tijd ver van zijn eigen doel zijn tweede gele kaart ontving. In een wedstrijd waarin Dinamo Zagreb eigenlijk nimmer gevaarlijk werd kon de Argentijn inrukken. Advocaat bracht meteen Eric Botteghin als verdediger en offerde Orkun Kökcü op. Feyenoord vreesde voor een hectische slotfase, maar Dinamo Zagreb creëerde ook met een speler meer op het veld echter nauwelijks kansen. Feyen- oord ontsnapte wel toen Bart Nieuwkoop contact maakte met Arijan Ademi binnen de beruchte lijnen. Senesi ontbreekt uiteraard don derdag als Feyenoord het Oosten rijkse Wolfsberger AC op bezoek krijgt. In een lege Kuip zal dat an ders aanvoelen dan de soms magi sche avonden uit het verleden. Met een punt in de eerste wedstrijd in Zagreb startte Feyenoord in elk ge val met enig perspectief. Al zal die gemiste penalty bij de terugreis nog wel even door de hoofden van Ad vocaat en zijn mannen spoken. In de laatste kwalificatiecyclus die de Oranjevrouwen draaiden, kostte plaatsing meer moeite dan aanvan kelijk werd verwacht. Directe kwa lificatie lukte niet, een dubbel tweeluik in de play-offs bracht uit sluitsel. Kritiek was er ook op het spel na de uiterst moeizame over winning in de halve finales op De nemarken. 'Als het niet mooi kan, dan maar lelijk', zo pareerde bonds coach Sarina Wiegman de kritiek. In de finale werd met Zwitserland afgerekend. Sindsdien gaan de zaken cres cendo: de Leeuwinnen bereikten de finale van dat WK en kennen nu een smetteloze reeks in de kwalifi- catiegroep voor het uitgestelde EK in 2022. Normaal gesproken verzil veren de voetbalsters dat vanavond met een zege op Estland, dat eerder in deze kwalificatiepoule met 0-7 werd opgerold. De uitdagers in de groep, Rusland en Slowakije, kun je eigenlijk niet eens uitdagers noe men. Jackie Groenen denkt dat het team in de huidige vorm niet meer te vergelijken is met het team dat zich voor het vorige EK plaatste, en daar als outsider stuntte met de eindzege. ,,Het gevoel is wel anders. Ik denk dat wij meer een heersende ploeg zijn dan we toen waren. Toen hadden we iets meer dat het alle maal mooi moest zijn. We zijn wel wat zakelijker geworden, denk ik." S Alle uitdagers in de groep trekken een op. Dat hangt samen met de veranderde status Kijk je naar de meest recente eindtoernooien, dan behoort Oranje domweg tot de wereldtop. Wiegman: ,,Na het EK hebben we gezegd dat we geen eendagsvlieg willen zijn. Dan moet je goed zijn op het volgende toernooi, het WK, en dat is gelukt. ,,Met de status die we hebben, vinden we dat we iedere wedstrijd in deze poule goed moeten winnen. Je ziet ook dat de tegenstanders zó verdedigend spelen en niet eens de intentie hebben om een doelpunt te maken. Dan moeten wij nog be ter voetballen in een heel kleine ruimte, met heel weinig ruimte achter de verdediging." Dat praktisch alle uitdagers in de groep een muur optrekken, hangt natuurlijk samen met de veran derde status van de Leeuwinnen. Dat beseft ook Wiegman. ,,Na het EK al, en zeker toen we vice-we- reldkampioen werden. Nu wordt er óns op gejaagd, waar we voor het EK in 2017 nog op de toplanden aan het jagen waren. Nu horen we erbij en dat willen we heel graag zo hou den." EK-KWALIFICATIE Programma/stand iyoPcp1 vrijdag 23 oktober 2020 GO Feyenoord koestert punt J Dinamo Zagreb J Feyenoord Mikos Gouka Berghuis kan zijn ogen niet geloven als hij een strafschop voor Feyenoord mist in Zagreb. Gisteren Dinamo Zagreb-Feyenoord O - O Wolfsberger AC-CSKA Moskou 5. Gaich 0-1, 42. Liendl (penalty) 1-1. 1 - 1 De Oranjevrouwen gaan zich vanavond in principe kwalifice ren voor het EK, soepeler dan in vorige kwalificatiecycli én met een totaal veranderde status. Tim Reedijk Rotterdam GROEPA Vandaag 16.30 uur Rusland - Slovenië 00 0 0 c c T urkije - Kosovo 19.30 uur Nederland - Estland Dinsdag 15.00 uur Rusland - T urkije 18.00 uur Estland - Slovenië 19.00 uur Kosovo - Nederland Stand 1. Nederland 7-21 (29-3) 2. Tsjechië 6-12 (13-3) 3. Slovenië 7-12 (20-11) 4. Kosovo 6-9 (6-14) 5. Estland 6-1 (1-18) 6. Turkije 6-1 (2-22)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23