- - 20 Na mythisch gevecht en jaren van tegenslag Na een enorm gevecht heeft Wilco Kelderman (29) dan eindelijk de roze trui. Als een eenmansleger vocht hij zich naar de finish in een loodzware etappe. 207 km Kort EK Kudus voorlopig aan de kant Ajax-middenvelder Mohammed Kudus (20, foto) komt vermoedelijk pas na de winter stop weer in actie. De Ghanees heeft een meniscusblessure opgelopen in het CL-duel met Liverpool en moet geopereerd worden. Kudus, overgekomen van FC Nordsjslland, speelde tot dusverre vier officiële duels voor Ajax en was daarin één keer trefzeker. 'Ronaldo test weer positief' Cristiano Ronaldo heeft opnieuw positief getest op corona. Dat melden diverse media in Italië en Spanje. De Portugese aanvaller van Juventus bleek vorige week al besmet te zijn met het virus. Woensdag zou hij bij een nieuwe test weer positief bevonden zijn. Dat wil nog niet zeggen dat hij ook de ko mende wedstrijden zal moeten overslaan. De 35-jarige sterspeler heeft uiterlijk 24 uur voor het begin van een wedstrijd een nega tief testresultaat nodig. Ancelotti verdedigt Pickford Everton-trainer Carlo Ancelotti (foto) heeft zijn keeper Jordan Pickford verdedigd na diens overtreding op Virgil van Dijk. ,,Dit is voetbal en helaas kun je geblesseerd raken", aldus Ancelotti. ,,Het was foutief contact, maar de Premier League is zo snel, dan ge beurt het weleens dat je te laat bent." Pick- ford blesseerde Liverpool-verdediger Van Dijk zaterdag met een onbesuisde actie en kreeg daarvoor alleen een gele kaart. Flitsen Quote van de dag 'Afscheid nemen was niet makkelijk, zo oud ben ik nog niet. Maar ik heb niet meer cle overtuiging.'- Golf Honkbal Het heeft zes uur, vijf minuten en 21 seconden geduurd als Wilco Kel derman op een grindweg langs het bergmeer van Cancano tekent voor hét ultieme gloriemoment in zijn met onheil doordrenkte carrière. Maar geen enkel lachje als hij over de streep is. Starre blik in het niets. Na een moordend gevecht in de Dolomieten heeft de kou bezit ge nomen van lichaam en geest. Dat hij naar het podium moet voor de roze trui dringt amper door. Voor wie ooit getwijfeld heeft: deze Stelvio-etappe is het ultieme bewijs dat de kop van Kelderman hard is als Italiaans marmer. Als de eerste bocht zich aandient op weg naar de 2758 meter-top van de Stel- vio, het hoogste punt van de Giro, ontbrandt een gevecht dat 45 kilo meter lang aanhoudt. Een ontkno ping zoals zelden gezien, waarin Kelderman zich als eenmansleger naar het roze vecht. Niet veel mensen weten wat mij alle maal is overkomen. Om nu de roze trui te pakken, daar ben ik écht trots op Het plan van Sunweb is om rozet- ruidrager Joao Almeida zo vroeg als mogelijk te lossen op de Stelvio. Dat lukt al zodra de eerste sneeuw op de bergflanken te zien is. En die ligt niet hoog, diep in oktober. Alleen is een paar kilometer later ook Kel derman op zichzelf aangewezen als hij het Ineos-duo Tao Geoghegan Hart en Rohan Dennis niet kan vol gen. Zijn ploeggenoot Jai Hindley blijft wel kleven, maar voor Kelder man wordt de achttiende etappe van de Giro 'het zwaarste gevecht' van zijn leven. Het droomscenario waarbij alle andere favorieten als Almeida, Fuglsang en Nibali één voor één moeten lossen wordt zo een be proeving van karakter en uithou dingsvermogen. Hindley, tot dan de nummer 3 in het klas sement, en op papier Kei- dermans voornaamste helper, rijdt vooraan terwijl de kopman van Sunweb zich in de kou van de Stelvio alleen omhoog knokt. Op de top is het een graad of drie en het verschil PODIUM^ tussen de koplopers en Kelderman is er 49 seconden. Zijn buffer in het klassement is bijna drie minuten. Grootste probleem: er liggen nog 37 ijskoude kilometers in het ver schiet. Hart en Dennis rijden vol door tot de voet van de klim naar Torri di Fraele. Hindley worstelt voor de top van de Stelvio vooral met zijn re genjack, maar volgt gedwee. Is hij vandaag ploegmaat ofintrigant? De Australiër krijgt vanuit de ploeglei dersauto te horen dat hij Kelder man moet achterlaten en Hart moet volgen waar hij kan. Dat doet hij tot de finish om daar naar de grootste zege in zijn nog prille loopbaan te sprinten. Daarachter voert Kelderman zijn eigen, eenzame strijd. Eentje die bepaalt of de afgelopen drie lood zware weken voor niets zijn ge weest of dat hij wellicht in Milaan de tweede Nederlandse Giro-win naar zal zijn. Dat ploegleider Luke Roberts hem voorbij rijdt om zich bij Hindley te voegen maakt zijn strijd nog meer solitair. ,,Grinta di Kelderman", schreeuwt de Italiaanse commentator. Op de fiets laat Kelderman zijn 1 aGazzetta mm misnoegen al blijken als de Sun- web-auto hem passeert, na de fi nish komt hij er op terug. ,,Ineos was sterk en ik kon ze niet volgen, Jai wel. Ik had hem graag bij me ge had om me terug te brengen, maar het team had andere plannen. Het was beter als hij had gewacht, dan had ik meer marge in het klasse ment overgehouden. Het is tweele dig. Voor mij is het wat minder goed, maar hij wint de rit. Dat is voor hem een droom en we staan met z'n tweeën kort in het klasse ment. Ik vocht zo hard als mogelijk en heb de roze trui.'' Alsof Kelderman voor alles en ie dereen nog even duidelijk wil stel len wie de nummer 1 is. Binnen het team van Sunweb en na deze mon sterrit over de Stelvio ook in de Giro. Al zijn de marges klein. De voorsprong op Hindley is 12 tellen en op Hart heeft Kelderman 15 se conden. Hindley maakt zich ook geen illusies,. „Ik wil dat Wilco de Giro wint, hij staat in het roze en daarom ben ik hier." Ondanks een zware bergrit op zaterdag naar Sestriere heeft Kel derman volgens Hind ley met de tijdrit voor de boeg simpelweg de grootste kans op de eindzege. Om daar in welbe spraakt Austra lisch aan toe te voegen: ,,I'II put my ass on the line for him." vrijdag 23 oktober 2020 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL De zaalvoetbalinterlands tegen wereld kampioen Argentinië zijn geschrapt vanwege de coronacrisis. De twee oefenduels van Oranje stonden voor 7 en 9 december op de kalender. Nico Hülkenberg is dit weekeinde stand by voor het Formule 1-team Racing Point. De Duitse autocoureur komt in actie mocht de Canadees Lance Stroll, terug na tien dagen quarantaine wegens corona, onverhoopt toch niet starten in de GP van Portugal. —Oud-PSV'er Daniël Schwaab (32) beëindigt loopbaan. De Europese kampioen schappen veld rijden kunnen 7 en 8 november doorgaan. Dat meldt organi sator Libéma Profcycling nadat veilig heidsregio Bra bant-Noord de finitief toe stemming heeft verleend. 3 Wil Besseling (34, foto) is voortvarend gestart op het Italiaans Open. De Noord-Hol lander no teerde acht birdies in zijn eerste ronde en is daarmee derde in de tussenstand. 1-1 Tampa Bay Rays is op ge lijke hoogte ge komen met Los Angeles Dod gers in de World Series. Tampa won het tweede duel met 6-4, waar door de tus senstand 1-1 is. 8RAINPORT EINDHOVEN 'Dit betekent Daan Hakkenberg Laghi di Cancano -Wilco Kelderman (29) Met ritwinnaar en ploegmaat Jay Hindley. fotoap RONDEVAN ITALIË Etappe 18: Pinzolo - Laghi di Cancano 1. Hindley (Aus/Sun) 6.03.03 2. Geoghegan Hart (GB/Ins) z.t. 3. Bilbao (Spa/Bhr) +0.46 4. Fuglsang (Den/Ast) +1.25 5. Kelderman (Ned/Sun) +2.18 6. Konrad (Oos/Bor) +4.04 7. Almeida (Por/Dec) +4.51 8. Nibali (Ita/Trk) z.t. Algemeen klassement 1. Kelderman 77.46.56 2. Hindley +0.12 3. Geoghegan Hart +0.15 -SieySwgS delta viw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20