'Trump tweede keer gehackt' Astrid ^L-Thérèse NIEUWS 13 Twitter ontkent geslaagde inbraak van Nederlander op account president VS V De Nederlander is ethisch hacker Victor Gevers (44), die al vele data- lekken en andere kwetsbaarheden op het internet heeft gemeld. Hij was een van drie Nederlandse hac kers die er vier jaar geleden ook al in slaagden Trumps Twitteraccount te hacken, ook toen een paar weken voor de verkiezingen. 'Ik dacht 'oh god' toen ik was in gelogd', vertelt Gevers tegen Vrij Nederland. 'Ik wil juist dat het me niet lukt om binnen te komen, en al helemaal niet bij zo'n belangrijk ac count.' De Amerikaanse president heeft 87 miljoen volgers. Twitter ontkent overigens dat het account van Trump zou zijn gehackt. The New York Times en de site Mashable citeren het bedrijf dat 'geen bewijs' voor de hack heeft gezien. Het kostte Gevers op 16 oktober naar eigen zeggen zeven pogingen om het wachtwoord van de Ameri kaanse president te raden. De hac ker heeft screenshots gemaakt die volgens hem bewijzen dat hij toe gang had tot het account, hij heeft die ook aan VN laten zien. Wie toe- gang heeft tot een account kan ook alle direct messages downloaden. Dat heeft de hacker niet gedaan. Wel heeft heeft hij op zoveel moge lijk manieren geprobeerd de presi dent en de mensen om hem heen ervan op de hoogte te stellen dat het account slecht was beveiligd. Er was geen zogenoemde tweestaps- verificatie (waarbij ook nog een code naar de mobiele telefoon van de eigenaar van het account wordt gestuurd), maar alleen met een wachtwoord. Op de waarschuwing van Gevers kwam geen reactie, inmiddels is het wachtwoord wel aangepast. Gevers vertelt tegen Vrij Neder land deze keer verder te zijn gegaan dan bij de vorige keer (in 2016) dat hij toegang kreeg tot het Twitteraccount van de Amerikaanse presi dent. 'Ik ben deze keer misschien een stapje ver der gegaan om dat onze vorige melding duide lijk geen effect had,' zegt de hackerin het tijd schrift. 'Ik hoop dat alles zo meteen opgelost is en er een be richt komt van meneer Trump. 'Thank youfor your work/re port.' Dat zou genoeg moeten zijn. Dan is de discussie over beide cases gesloten.' Wat Gevers precies heeft gedaan, vertelt hij niet, maar op 16 oktober verschijnt er wel een opmerkelijke tweet in de tijdlijn van Trump. Hij verwijst daarin naar een artikel op The Babylon Bee, een satirische website zoals De Speld in Neder land. Uit de tweet kan gelezen wor den dat het om een serieus verhaal gaat. Verschillende Amerikaanse media schrijven daarna artikelen waarin ze stellen dat Trump in een artikel van een satirische website is getrapt. Ik dacht 'oh god' toen ik was ingelogd. Ik wil juist dat het me niet lukt binnen te komen Gevers zegt daarover tegen VN: 'Ik zeg niet dat het zo is, maar stel dat ik die tweet geplaatst heb. Dan moet Trump bekennen dat hij het Babylon Bee-artikel niet heeft gele zen, en deze bullshittweet geplaatst heeft óf hij moet bekennen dat ie mand anders deze tweet heeft ge plaatst.' De redactie heeft het campagne team van Donald Trump per e-mail om een reactie gevraagd op de be weringen van Gevers, maar geen antwoord gehad. j Twee vinologen, helemaal gek van wijn Het Astrid Therese wijnpakket Extra voordeel: Geen bezorgkosten vrijdag 23 oktober 2020 GO Een Nederlander heeft het Twit- teraccount @realDonaldTrump van de Amerikaanse president Donald Trump voor de tweede keer gehackt. Trump gebruikte het wachtwoord 'maga2020!' (make america great again) en zou geen extra beveiliging heb ben ingesteld, meldt Vrij Neder land. Twitter ontkent. Sebastiaan Quekel Amsterdam ►A De Amerikaanse president Trump heeft van Twit ter zijn belangrijkste communicatiekanaal gemaakt. Rechts: Victor Gevers, foto's getty en privébeeld -Victor Gevers in VN De afgelopen 15 jaar proefden wij zeker een paar duizend wijnen, op zoek naar de allerlekkerste. Niet de duurste, maar juist de betaalbare pareltjes. We gaan niet over een nacht ijs. We bezoeken wijnboeren, bekijken hun wijngaard en kelder, willen weten hoe ze werken. Hier staan we bijvoorbeeld in de kelder van één van onze wijnboeren. Al onze wijnen -uit Frankrijk, Spanje en Italië- zijn zuiver gemaakt, vol fruit en sprankelend. Helemaal naar onze smaak. Proeven is geloven, dus probeer het nu zelf en ontdek dat goede wijn niet duur hoeft te zijn. Bestel dit verrukkelijke introductiepakket nu extra voordelig! Proost! Astrid Joosten &Thérèse Boer - Vinologen 1 fles Astrid Thérèse Sauvignon Blanc 1 fles Astrid Thérèse Wit (Vermentino-Chardonnay) 1 fles Astrid Thérèse Silhouet Grecanico 1 fles Astrid Thérèse La Donna Garnacha 1 fles Astrid Thérèse Primitivo 1 fles Astrid Thérèse Merlot tarid's T lUVlCNOJ. verzending Deze actie is geldig t/m 6 november 2020 of zolang de voorraad strekt - Voor meer informatie kun je contact opnemen via 038-8080102 (bereikbaar ma-vr van 08:30 tot 17:00) Geen 18, geen alcohol.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 13