VEERE „kT' Trek uw portemonnee maar vast, want de gemeente heeft geld nodig JOL HÉ Eigen goal Tagliafico doet Ajax das om »P20 Koninklijke Regels in tijdelijke Tweede Kamer in kantoorkolos niet te handhaven Walcheren De gemeenten staan hier in volg orde van laagste naarhoogste woonlasten, de stijging/daling van volgend jaar meegerekend G E M E v Vorst en vorstin bieden excuus aan voor vakantie Percentages zijn afgerond en voor een deel inschattingen ö,..dr>a De één wat minder, de ander meer en sommige heel veel. De (meeste) Zeeuwse gemeenten gooien volgend jaar de belastingen omhoog. Een meerpersoonshuishouden met een gemiddelde koopwoning gaat tussen de 2 en 9 procent meer betalen. Veere laat de tarieven het hardst stijgen waardoor het volgend jaar niet langer de goedkoopste gemeente van Zeeland is. Dat is Tholen. zeeland2 Drie externe bureaus hebben on derzocht of de nieuwe locatie van het parlement voldoet aan de coro- naregels. De kritiek is vernietigend: het gebouw is 'niet coronaproof, er wordt gewaarschuwd voor 'opstop pingen' en er zijn 'vergaande maat regelen' nodig om het gebouw te kunnen openen. Daarmee zijn de tekortkomingen veel ernstiger dan tot nu toe werd aangenomen. Deze week toonde staatssecreta ris Raymond Knops (Binnenlandse Zaken) het opgeknapte pand - dat zo goed als klaar is - aan de pers. Maar achter de schermen bestaat grote onzekerheid of de verhuizing wel kan doorgaan. Kamervoorzitter Khadija Arib wil niet verkassen naar een gebouw dat niet voldoet aan de coronaregels. Als het aan het kabinet ligt, ver- Door opstoppingen kan niet aan de voorschriften worden voldaan huist de Tweede Kamer volgend jaar zomer naar een tijdelijk parle ment aan de Bezuidenhoutseweg in Den Haag. De verhuizing is no dig vanwege de grootscheepse re novatie van het Binnenhof. Gedu rende 5,5 jaar moeten Kamerleden hun werk doen in de voormalige kantoorkolos, die onlangs voor 161 miljoen euro is verbouwd. In een rapport van onderzoeks bureau Drees Sommer van vorige maand, staat dat er elf 'kritieke touchpoints' zijn. Op die plekken in het gebouw zijn de coronaregels niet te hanteren, zoals nu wel op het Binnenhof gebeurt. Het gaat onder meer om liften, trappenhui zen, commissiezalen, restaurants, de fietsenstalling en de tribune van de grote vergaderzaal. 'De maximale capaciteit van het pand met inachtneming van de 1,5 meter richtlijn is 434 personen', schrijven de onderzoekers. Dat is veel minder dan de huidige dui- zend Kamerbewoners die zich da gelijks melden. De trappenhuizen en verkeerszones in het pand zijn 'te smal voor tweerichtingsverkeer'. Onderzoeksbureau Theaterad vies schrijft dat het gebouw alleen in gebruik kan worden genomen 'wanneer er vergaande organisato rische maatregelen worden getrof fen'. 'Er is veel verticaal verkeer en vanwege de zeer beperkte capaci teit van de liften (er mogen niet meer dan twee mensen per keer in een lift) ontstaan opstoppingen, waarbij het voldoen aan de voor schriften niet mogelijk is.' 17°C Nieuwsmedia p z c "ssit 'l9en Parlement is niet coronaproof De tijdelijke Tweede Kamer in Den Haag - die voor 161 miljoen euro is verbouwd - is niet coro naproof. De gangen zijn te smal en de ruimte rond de liften is te klein om 1,5 meter afstand te kunnen houden. Dat staat in ver trouwelijke rapporten in handen van deze krant. Jan Hoedeman Peter Winterman Den Haag Onderzoeksbureau Theateradvies »P8 donderdag 22 oktober 2020 Droog en pzc.nl af en Ook voor het laatste toe zon regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1