Wat vindt u van de service van Hulst en Terneuzen? Druk in zaak-topsalaris aan-z neemt toe 7 CARRIÈRE MOTORHOME ZEELAND En ineens was hij uitgevlogen. Chris van Royen (41) uit Terneuzen, tot enkele maanden geleden nog piloot, verkoopt nu campers. Van Royen is een van de vele slachtoffers van de coronacrisis. Zijn carrière als piloot kwam plots ten einde. ,,Ik heb twaalf jaar gevlogen bij Ryanair en een halfjaar bij Blue panorama, een Italiaanse maat schappij. Ik stapte net in de ver keerde periode over naar Coren- don. In februari, net in het begin van de coronatijd. De vliegwereld stortte in en in juni hoorde ik dat mijn contract werd ontbonden." De vliegwereld stortte in en mijn contract werd ontbonden Plan B Hij hoopt wel weer aan de slag te kunnen als piloot. Maar hij is rea listisch. ,,Ik ben niet de enige pi loot die door corona zonder werk zit. Als er weer plaatsen vrijko men, zijn er veel gegadigden." Wat ooit een hobby was, is nu zijn plan B geworden. ,,Handelen in campers had ik al eerder op het oog, toen nog als vrije tijdsbeste ding voor naast het werk. Het heeft ook te maken met reizen, dat is wel een overeenkomst met mijn werk als piloot. Als vijftien jarige hing ik al rond bij de Ci- troëngarage in Terneuzen. Sleute len doe ik nog steeds graag. Ik heb van tevoren onderzoek gedaan en iets als dit, een zaak waar je cam pers kunt kopen, dat was er nog niet in Zeeuws-Vlaanderen." Kompas En dus waagde Van Royen de gok. Op het industrieterrein in Ter neuzen, niet ver van de McDo nalds, is zijn kersverse bedrijf ge- vestigd. Motorhome Zeeland. Het logo op de gevel verbeeldt een kompas. ,,Vanwege het reizen naar alle windstreken, wat je met de camper doet en ook mooi als verwijzing naar mij als piloot." Vooralsnog richt hij zich op het verkopen van gebruikte campers. ,,Ik bemiddel ook voor klanten bij het kopen van een camper. Vol gend jaar wil ik beginnen met het verhuren van campers." Welke richting zijn bedrijf op gaat, zal in de praktijk moeten blijken. ,,Ik moet nog veel leren, dat merk ik wel. Ik kom ook uit een heel an- dere beroepsgroep." Campers worden steeds popu lairder. Van Royen begrijpt het Als je op vakantie bent en het wordt code rood pak je je spullen en je bent weg wel. ,,Je hebt alles wat je nodig hebt bij je. Voor veel mensen is dat een groot voordeel. Het is makkelijker dan een caravan, waar je eerst nog de poten moet stellen. Met een camper ga je staan en je bent klaar. Je pakt een camper ook wat makkelijker dan een caravan en als je wat minder vaak op pad gaat, dan kun je hem altijd stallen en tijdelijk schorsen zodat je geen wegenbelasting hoeft te betalen. En het is coronaproof. Als je op vakantie bent en het gebied waar je bent wordt ineens code oranje of rood. Je pakt je spullen in en je bent weg." HULST/TERNEUZEN Wat vindt u van de dienstverlening door de gemeenten Hulst en Terneuzen? Alle inwoners krijgen de kans daarover hun mening te geven via een en quête van de rekenkamercom missie van beide gemeenten. De enquête is sinds kort te vinden op de websites van Terneuzen en Hulst. De reken kamercommissie wil ermee in beeld krijgen hoe bewoners de service ervaren bij de gemeen telijke klantencontactcentra, de publieksbalie in Terneuzen en de gemeentewinkel in Hulst, bijvoorbeeld na het doen van een melding of bij het aanvragen van een pas poort. Speciaal wordt inge zoomd op hoe de dienstverle ning in deze tijd van corona maatregelen is ervaren. Het invullen van de enquête duurt zo'n 15 minuten. Ook is de vragenlijst op papier te krij gen. De resultaten zullen eind dit jaar bekend zijn. De reken kamercommissie brengt er dan verslag over uit aan de ge meenteraden. Dit wordt ook openbaar gemaakt. Hoofddoel van het onderzoek is de dienstverlening waar nodig en waar mogelijk te verbeteren. Terneuzen De nu zeven partijen, PvdA, SGP, GroenLinks, 50Plus, D66, Sociaal Terneuzen én PVV, hebben een voorstel ingediend voor de raads commissie samenleving komende dinsdag. Ze roepen het bestuur van aan-z op het besluit over de inscha ling van de directeur in salaris schaal 15 van de collectieve arbeids overeenkomst sociaal werk te her overwegen en daarover met hem in gesprek te gaan. Voor een organisatie als aan-z is schaal 12 (maximum 7183 euro bruto per maand) of 13 (maximum 8404 euro) genoeg, stellen de ze ven partijen. Het maximum van schaal 15 is 10.366 euro. ,,Dat bedrag Oproep van zeven politieke partijen om inschaling directeur te heroverwegen is veel te fors'', verklaart PVV-frac- tievoorzitter Patrick van der Hoeff nu ook. Steun van minstens één van de coalitiepartijen TOP/Gemeentebe langen, CDA, VVD of Christenunie (CU) is nodig voor een meerder heid voor het voorstel. De indieners bezetten 'slechts' twaalf van de 31 raadszetels in Terneuzen. Hoofdpijndossier De fractievoorzitters van TOP/GB en VVD waren niet bereikbaar voor een reactie. Jos van Ginneken (CDA) wil eerst overleggen in zijn fractie. Henk Eerkes (CU) neemt evenmin al een standpunt in, maar 'dit begint wel een hoofdpijndos sier te worden'. Terneuzen betaalt aan-z groten deels, maar het algemeen bestuur van aan-z, met wethouder Paula Stoker als voorzitter en onder ande ren raadsleden Marijke Hemelsoet (TOP/GB), Paul Balcaen (CDA) en Jean-Paul Casteleijn (SP), mag zelf standig besluiten nemen. woensdag 21 oktober 2020 Ex-piloot stort zich op campermarkt Guido van der Heijden Terneuzen - Chris van Rooyen - Chris van Rooyen De politieke druk neemt toe om het topsalaris van de directeur van de Terneuzense welzijnsin- stelling aan-z te verlagen. De PVV Terneuzen heeft zich bij de zes andere oppositiepartijen ge voegd die eerder kritiek uitten. Chris van Royen verloor vanwege corona zijn baan als piloot. Nu verkoopt hij campers. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 62