U i 7 Goudprijs voor het eerst tot boven de 2000 dollar ,JEen stijgende goudprijs is interessant voor particulieren" goudwisselkantoor KERKORGEL KAPELLE ,,We hebben een mooi cadeautje gekregen", vertelt een blije Mark Christiaanse. De organist van de Nederlands hervormde gemeente in Kapelle heeft er sinds kort namelijk een kerkorgel bij. ,,En als je een cadeautje krijgt, moet je dat uitpakken." Willem Adriaansens Kapelle Het kerkorgel is in 1988 ge maakt door de firma Nijsse uit Oud-Sabbinge. ,,Dat was destijds nog voor het Oosterscheldeziekenhuis in Goes", aldus orgelbouwer René Nijsse. ,,Onder adviseurschap van Kees van Eersel. In 2010 heb ik het verhuisd naar Kortgene. En nu weer naar Kapelle." Daar staat het nu als 'kleintje' naast het grote or gel. ,,Maar dat kleintje heeft best een grote bek, hoor." Kerkbestuurslid Bas Blok was degene die het orgel naar Kapelle haalde. ,,Ik ben zeer betrokken bij de kerkmuziek en zit in het kerk bestuur vanwege vermeende or gelkennis. In het land der blinden is eenoog koning, zal ik maar zeg gen. Ik kreeg volledig uit het niets een mailtje met de mededeling dat wij dit orgel volgens Jos Vogel, een autoriteit op dit gebied, heel inte ressant zouden vinden. En dat klopte." Het mailtje kwam uit Kortgene, waar het orgel weg moest. Want Kortgene gaat fuseren. En om te kunnen blijven kerken in het ei gen gebouw is een constructie ver zonnen waardoor doordeweeks andere dingen kunnen plaatsvin den. Blok: ,,Dat betekent dat ze daar het kerkinterieur slopen, de banken eruit gooien en dat het or gel weg moest. Dat stond in de weg." Verse organist Maar dat orgel wilden ze in Kort- gene natuurlijk niet zomaar weg gooien. ,,Die moest zijn functie behouden. Via Jos Vogel, die pro testant Zeeland nogal goed kent en mij dus ook, kwamen ze bij ons uit. Vogel wist dat wij weer een verse organist hebben en hij kent ook onze kerk. Dus hij dacht dat het orgel bij ons volledig tot zijn recht zou komen en adviseerde om contact met ons op te nemen." En zo kwam het orgel, dat voordat het in Kortgene kwam 22 jaar in Goes had gestaan, naar Kapelle. ,,Nijsse heeft het destijds gebouwd omdat ze in Goes vonden dat er nog een echte kapel moest komen in het ziekenhuis. En ze lieten wa rempel een heel nieuw orgel bou wen. Na de fusie met Vlissingen hebben ze de hele kapel eruit ge gooid", vertelt Blok. ,,Dat was om dat ze de kinderafdeling uit gingen breiden", voegt Nijsse er aan toe. Twee orgels En nu heeft de kerk in Kapelle opeens twee orgels. Is dat niet een beetje veel van het goede? ,,Nee hoor", legt organist Christiaanse uit. ,,Het nieuwe orgel is geschikt voor oudere muziek. Het grote, dat uit 1860 stamt, is meer een roman tisch orgel. Het nieuwe orgel is juist geschikt voor muziek van voor die tijd. Daarbij kun je den- Kortgene heeft er een zeer bescheiden bedragje voor gevraagd - Bas Blok ken aan muziek van Bach, bijvoor beeld. Maar tijdens de dienst ge bruik ik ze allebei." Een cadeautje dus voor de orga nist en voor de leden van de kerk. Maar zoals dat met cadeautjes gaat, moet je die wel eerst kopen. Was daar eigenlijk wel geld voor? Want alle kerkbegrotingen staan toch onder druk? Blok: ,,Dat klopt. Maar Kortgene heeft er een zeer bescheiden bedragje voor ge vraagd, bijna symbolisch eigenlijk. Die paar duizend euro dat het kostte is betaald door twee parti culieren. Dus dat gaat buiten de reguliere begroting om." Advertentie Goud was nooit zo duur als afgelopen dagen. Record na record wordt verbroken. Wie gouden sieraden, munten of zelfs een goudbaar bezit kan nu zijn slag slaan. Oude sieraden of wat ook maar goud bevat levert nu serieus geld op. Alle vestigingen van Goudwisselkantoor merken door de steeds stijgende goudprijs een flinke toename van particuliere goudverkoop. Sommige klanten wachten nog even op de volgende dag tot wellicht de goudprijs weer hoger staat, maar vele mensen wachten het niet af en gaan vandaag nog langs een Goudwisselkantoor. Afspraak maken is niet nodig, maar soms is het wel handig gezien de drukte. De rente is laag, op spaargeld en veel staatsleningen is de rente zelfs negatief. Samen met de zorgen over de economische impact van het Coronavirus laat het de goudprijs flink stijgen. Een stijgende goudprijs is interessant voor particulieren merkt Johan de Ruiter, algemeen directeur bij Goudwisselkantoor. Het blijft een veilige haven en oude sieraden of munten kan men direct omzetten in contanten. De kranten staan er vol van en het zet de goudprijs flink in de schijnwerpers. Dat levert elke dag flink wat extra aanloop op. Dagelijks tussen 10.00 en 17.00 komt men langs. De laagdrempeligheid van Goudwisselkantoor Goes, Piet Heinstraat 2b wordt ook als prettig ervaren in combinatie met de expert van goud die de oude sieraden taxeert op waarde. "Bijkomend voordeel is dat een taxatie altijd gratis is', aldus De Ruiter. Goes www.goudwisselkantoor.nl woensdag 21 oktober 2020 'Dat kleintje heeft best een grote bek' BE Orgelbouwer René Nijsse (links) werkt samen met Sjaak Moeren hout aan de balg van het nieuwe kerkorgel. Op de achtergrond is het grote orgel van de Nederlands hervormde kerk in Kapelle te zien. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Drukte voor verkoop sieraden L,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 60