Fietsersbond wil oude situatie kruispunt Middelburg terug Weer beraad over arbeidsmigranten 6 BEVELANDEN EN THOLEN Tractors en reddingsboten BOOMGAARD YERSEKE MOER MIJN DORP, MIJN STAD Michiel Bouwman Tholen Zoals een Massey Ferguson tractor uit 2007. Verkocht voor 16.500 euro. Een zitmaaier? Voor een paar hon derd euro de deur uit. Maar de op vallendste stukken, ook figuurlijk, waren wel de knal-oranje terrein wagen en reddingsboten die door de Koninklijke Nederlandse Red dingmaatschappij (KNRM) zijn ge bruikt. Na tientallen biedingen wa ren die uiteindelijk ook goed voor duizenden euro's. Overbodig Het Thoolse aandeel in de veiling bestond uit machines die overbodig zijn geworden. Zoals tractoren, be- luchters voor sportvelden, en een houthakselaar. ,,Eén van de mede werkers van het gemeentebedrijf is met pensioen gegaan", legt een woordvoerder van de gemeente uit ,,Zijn werkzaamheden zijn uitbe steed en de machines zijn daardoor overbodig geworden." Schouwen-Duiveland Tegelijkertijd werden ook machi nes en voertuigen geveild die op Schouwen-Duiveland gebruikt zijn. Niet dat de twee gemeenten samen optrokken. De gedeelde vei ling is zo samengesteld door Troostwijk Auctions, die de ver koop voor zijn rekening nam, legt Toon Wandel van de gemeente Schouwen-Duiveland uit. Wat de Schouwse spullen betreft, gaat het om materiaal dat overbodig is geworden of dat aan het eind van zijn (economische) levensduur is, zegt Wandel. ,,We gebruiken het niet meer of het wordt vervangen. Bijvoorbeeld de boten en auto die door de reddingsbrigade gebruikt zijn. Die waren op." Het kruispunt is pas sinds zaterdag open. De veranderingen zijn zo in grijpend dat het flink wennen is voor met name automobilisten. De vertrouwde route naar Vlissin- gen is vanuit twee van de drie richtingen voortaan afgesloten. Veel bestuurders snappen dat (nog) niet of trekken zich er niks van aan. Dat leidt tot gevaar voor fietsers. De Fietsersbond vindt dat de gemeente 'een goede poging heeft gedaan de problemen op te lossen', zegt voorzitter Huibert van Noord. ,,En als iedereen zich aan de regels houdt, is alles ook veilig. Het probleem is alleen dat niet iedereen zich aan de regels houdt. Zoals mensen in een park ook olifantenpaadjes kiezen om de kortste weg te nemen, zo doen ze dat in het verkeer ook. Daarom is het verstandiger wegen en krui singen aan te leggen volgens de meest logische lijnen." Dat betekent dat auto's toch weer vanaf de Poelendaeleweg en de Vlissingsesingel rechtstreeks naar Vlissingen zouden moeten, vindt de Fietsersbond. Dat is geen knieval voor de auto, benadrukt Van Noord. ,,We willen de auto juist zo snel mogelijk de wijk uit hebben. Door de verandering wordt het in de Stromenwijk drukker en dus gevaarlijker voor fietsers. Dat willen we voorko men." Wethouder Chris Simons liet weten dat de gemeente en de poli tie gaan controleren op het nale ven van de nieuwe regels. 52. 2D0B Mitsubishi Double cab 4wd van invite!2DD bedr Onder andere een knaloranje wagen van de reddingsbrigade op Schouwen-Duiveland werd geveild. screenshot website troostwijk auctions Verstandiger om wegen op kruispunt aan te leggen volgens meest logische lijnen De voormalige mavo in Wissen- kerke staat te koop. Rent a Roof uit Sliedrecht wil hierin tijdelijke werknemers van bedrijven huis vesten. Aanvankelijk ging het om 'enkele tientallen', maar dat aantal is door de gemeente Noord-Beve land al gelijk afgewezen. Vervolgens was er sprake van 26 werknemers, en inmiddels is een vergunning aangevraagd voor vier appartementen met in ieder appartement plek voor vijf perso nen. Twintig personen in totaal dus. Tijdelijke stop ,,Ik heb hierover vorige week ge sproken met direct omwonenden en een afgevaardigde van de dorpsraad", zegt Van der Maas. ,,Duidelijk is dat twintig bewoners nog steeds te veel wordt gevon den." Daarnaast is gesproken over een meldpunt voor overlast, over parkeren op eigen terrein en hoe de bewoners het terrein af rijden. Tijdens deze bijeenkomst bleek dat de omwonenden graag een tij delijke stop van het proces willen, omdat er geen goede informatie bijeenkomst gehouden kan wor den door corona. Overleggen Van der Maas gaat met Rent a Roof praten over het verder verminde ren van het aantal bewoners. Daar naast komen parkeren op het eigen terrein en een goed meldpunt voor overlast aan de orde. Van der Maas gaat ook overleggen om de aan vraag even te laten rusten tot het virus op zijn retour is. ,,En als de aanvrager zegt dat hij toch door wil gaan met de procedure, zullen we het moeten beoordelen", zegt hij. msm. Veiling oude voertuigen en machines woensdag 21 oktober 2020 BE Van een oud omaatje zijn ze niet geweest en binnen stonden ze ook niet al die tijd. Maar de voer tuigen en machines die de ge meenten Tholen en Schouwen- Duiveland veilden, vonden giste ren stuk voor stuk een nieuwe eigenaar. Ongeveer terug naar hoe het was. Met auto's die wel rechts af of rechtdoor mogen naar Vlissingen. Maar ook met aparte momenten waarop al leen fietsers mogen overste ken. Dat is volgens de Fietsers bond Middelburg de beste op lossing voor het vernieuwde kruispunt op de Nieuwe Vlis- singseweg in Middelburg. Middelburg -T\ TROOSTWIJK AGRARISCH METAALBEWERKING BDUW EN GRONDVERZET VGEDINGSINDUS' Zierikzee Nederland Veiling 34249 - Kavel 52 Direc Of er inderdaad arbeidsmigran ten in de oude mavo in Wissen- kerke komen, is nog geen uitge maakte zaak. Omwonenden vinden 20 bewoners nog steeds te veel. Wethouder Adrie van der Maas gaat weer praten met de initiatiefnemer. ,,Wij hebben altijd gezegd dat we willen meewerken als er vol doende draagvlak is." Melita Lanting Wissenkerke COLIJNSPLAAT Gal- leryMaritime, 12.00 17.00 uur: Expositie; GOES Stadskantoor, 08.30-17.00 uur: Ex positie over het jaar 1970 in Goes; Inloop huis Oase, Roos- eveltlaan 87, 09.30 11.30 uur: Inloop; Sin gelstraat 9, 14.00 16.00 uur: Inloopsoos Vrouwengilde Goes; Buurthuis De Pit, 14.00-16.00 uur: In loop; Jeugdcentrum Goes-Noord, 14.00 15.00 uur: Creatieve activiteiten 4-7 jaar; 15.00-16.00 uur: Cre atieve activiteiten 8 12 jaar; Gymzaal De Spinne, 14.00-15.00 uur: Sport&Spel 8-12 jaar; 15.00-15.30 uur: Sport&Spel 4-7 jaar; 15.30-16.30 uur: Zaal voetbal 8-12 jaar; HEINKENSZAND Binnenuit, Schou- wersweg 7, 09.30 17.30 uur: Schilderij enexpositie Gerhard van Rhoer; 'S-HEER ARENDS- KERKE Arendhuis, 13.30 uur: Senioren- soos; 'S-HEER HENDRIKS KINDEREN Heer Hendrikhuis, 14.00 16.30 uur: Senioren- soos; KAPELLE Fruitteelt- museum, 13.00-17.00 uur: Quilt expositie; Gymzaal Molenvate, 15.15-16.15 uur: Peu- tergym van 2,5-4 jaar; 16.15-17.15 uur: Kleutergym groep 1 en 2; KRABBENDIJKE Atelier Zeeklei aan het NS-station, 13.00-16.00uur: Boet seren en schilderen met Marieke Lobbe- zoo; STAVENISSE Van de Leck de Clerqplein, 09.00-12.00 uur: Weekmarkt; Voor veel activiteiten moet worden gereserveerd. YERSEKE Boom voor boom verdwijnt een oude boomgaard aan de rand van de Yerseke Moer. De boomgaard is oud, de bomen leveren vrijwel niets meer op en daarom is de grond nu ver kocht aan het Zeeuws Landschap. Zij vormen het terrein om tot plas-dras natuur. Dat de oude bomen weggaan, is goed nieuws voor de vele weidevogels die daar in de omgeving broeden. In de windsingel zaten veel roofvogels die het in het voorjaar voorzien hadden op de jonge kuikens. Doordat de boomgaard verdwijnt wordt de Yerseke Moer met ongeveer ander halve hectare vergroot. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 59