J 7 DREISCHOR ANDERE WERELD IN SLINGERBOS Sinds kort is het Slingerbos in Dreischor omgetoverd tot Kabouterbos. Zussen Bianca Manuhutu en Anneke Lameijn namen het initiatief dat door veel dorpsgenoten en eilandbewoners wordt omarmd. jT;,# ff! BOOMGAARD VERDWIJNT YERSEKE MOER Het lijkt de Efteling wel', klinkt het be wonderend uit de mond van een hon denbaasje als ze alle stenen en kaboutertaferelen ziet. In het Slingerbos liggen sinds vo rige week donderdag zo'n honderd stenen met kabouterafbeeldingen erop verspreid. Van houten paal tjes zijn kabouters gemaakt. Er hangen wasrekjes met kabouter- kleding, er zijn schommeltjes en trapjes van stokken. Op houten zitjes verpozen kabouters. Het gecreëerde kabouterbos is een afgeleide van Happy Stones. Een groep mensen beschildert stenen in allerlei fleurige onder werpen en legt die dan neer in openbare buitenruimtes. Die ste nen mag je meenemen naar huis. Dat is in het kabouterbos niet de bedoeling. Schouwen-Duiveland kende in Renesse, bij het Fletcher Landgoed Hotel, al een kabouter- bos. Die in Dreischor, een idee van Anneke, is langgerekt en via de -w o -*- vier ingangen te betreden. Bij de ingangen staan panelen met infor matie. Vele helpende handen ,,Het idee is om kinderen in de herfstvakantie naar buiten te laten gaan en zich te laten verwonde ren", vertelt Bianca Manuhutu. Ze komt uit Middelburg, werkt in het ziekenhuis Adrz en is actief fröbe- laar. Samen met haar zus uit Drei- schor en vele helpende handen uit het Ringdorp creëerde ze dit ka- bouterbos. ,,Hier kan dat goed en het past ook bij de mensen hier." Anneke Lameijn is jarenlang werkzaam in de kinderopvang. ,,Het is de bedoeling dat kinderen, maar ook volwassenen hoor, blij worden van dit bos. Halloween gaat al niet door. Veel leuks ver dwijnt." Het oppaskindje van haar dochter, Emilia (2) uit Zierikzee, haalt ondertussen enthousiast de was naar beneden van een kabou- terwasrekje. De stenen, de houten paaltjes, trapjes en paddenstoelen zijn niet zo weggestopt dat het een zoek- tocht wordt. Ze staan en liggen er om gezien te worden. Hoog flui- tenkruid of snel groeiend onkruid is er niet in deze periode, de herfst is een ideale periode voor dit idee. In december worden de attributen weer weggehaald, ook vanwege het groenonderhoud. In het voor jaar wordt het bos dan weer opge bouwd. Padddenstoelen De gemeente gaat bomen met een gele stip, die weg moeten, niet vol ledig omzagen. Van elke meter boomstronk die overblijft, worden weer paddenstoelen gemaakt. Het hondenbaasje die zich in de Efteling waant, weet niet of haar honden, die op ooghoogte ineens allemaal kabouters zien opdoe men in de voor hun bekende bos- plaatsen, in een heel andere we reld zijn terechtgekomen. ,,Ik weet niet of dit bij hun binnenkomt. Ik vind het in elk geval mooi." Een vader uit het dorp komt aanlopen met zijn hond. ,,Ik zag allemaal ka bouters ja. Ik moet er snel eens met de kinderen naar toe." woensdag 21 oktober 2020 SD Zo'n kabouterbos maakt iedereen blij Gerrit van Loon Dreischor Emilia (2) haalt de was naar binnen in het Kabouterbos dat Bianca Manuhutu (r) en Anneke Lameijn samen met dorpsgenoten hebben gemaakt in Dreischor. foto marieke mandemaker Boom voor boom verdwijnt een oude boomgaard aan de rand van de Yerseke Moer. De boomgaard is oud, de bomen leveren vrijwel niets meer op en daarom is de grond nu verkocht aan het Zeeuws Landschap. Zij vor men het terrein om tot plas- dras natuur. Dat de oude bomen weggaan is goed nieuws voor de vele weide vogels die daar in de omge ving broeden. In de windsin- gel zaten veel roofvogels die het in het voorjaar voorzien hadden op de jonge kuikens. Doordat de boomgaard ver dwijnt wordt de Yerseke Moer met ongeveer ander halve hectare vergroot. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 58