Hommage aan de Gouden Eeuw Rijks, Masters of the Golden Age 17thCentury Paintings 21 oktober 2020 Commerciële bijlage bij deze krant EXCLUSIEF EDITIES Het boek Rijks, Masters of the Golden Age is een eerbetoon aan de zeventiende-eeuwse Nederland se meesterwerken in het Rijksmuseum. Een monu mentaal werk over monumentale kunst. 'Je kunt hier niet zomaar een boekje van maken, dit is het beste wat ons land heeft voortgebracht', zei designer Marcel Wanders, de drijvende kracht achter het project, bij de lancering in 2016 in De Wereld Draait Door. 'Dit moest een boek worden dat zijn gelijke niet kent.' Nu de drie eerdere oplages zijn uitverkocht, verschijnt deze week de vierde druk van de Unlimited Edition, die 596 pagina's telt. Nieuw in de vierde druk zijn de huwelijksportretten van Marten Soolmans en Oopjen Coppit, geschilderd door Rembrandt in 1634 en in 2015 voor 160 miljoen euro aangekocht door Nederland en Frankrijk. Gebleven zijn de commentaren op de kunstwerken door onder anderen topkok Ferran Adria, filosoof Alain de Botton en fotograaf Erwin Olaf, de prachtige handgeschreven kalligrafie door het boek heen en de Luxueuze uitvoering op speciaal papier. Rijks, Masters of the Golden Age, een samenwerking tussen designer Marcel Wanders en Uitgeverij Komma, bevat de reproducties van 67 schilderijen uit de Eregalerij van het Rijksmuseum. Details uit de werken worden pagina na pagina verder uitvergroot, tot in het kleinste detail. Daardoor zie je bijvoorbeeld in close-up de spijker (met schaduw!) in de wand boven Het melkmeisje van Vermeer en de gezichtsuitdrukkingen van de Leden van De nachtwacht van Rembrandt. Een bijna microscopische blik op de schildertechnieken en het vakmanschap van de Hollandse' meesters uit de Gouden Eeuw; dichterbij kom je niet, zelfs niet injaét museum zelf. iÈP Je koopt de nieuwste uitgave van het boek nu met 15 euro korting in onze webwinkel. De eerste 250 boeken zijn exclusief gesigneerd door Marcel Wanders. Wees er snel bij want op=op! Ga naar pzc.nl/rijks

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 56