Zó plaats je kunst in je huis Commerciële bijlage 5 Kunst aanschaffen is één, maar welke plaats geef je het schilderij, de sculptuur of de accessoires uiteindelijk in huis? Tips om kunstwerken zo goed mogelijk tot hun recht te laten komen in je interieur. Begin niet onmiddellijk met het boren van gaatjes in de muur maar teken je plan van tevoren uit om een goede balans te bereiken. Trek in gedachten een horizontale lijn dwars door de kunstwerken, zodat ze zich op de juiste afstand van de vloer (of het meubilair) en het plafond bevinden. 2 Houd rekening met de grootte van de muur. Kies geen al te omvangrijke stuk ken voor een kleine muur, anders wordt het te druk. Een grote muur vraagt juist om een groter kunstwerk. Let er wel op dat het niet breder is dan het meubilair er meteen onder, maar altijd smaller. 3 Verschillende kunstwerken kun je bij elkaar hangen in een zogenoemde gal lery wall. Houd genoeg ruimte tussen de schilderijen: hoe groter ze zijn, hoe verder ze uit elkaar dienen te hangen. Hanteer wel telkens dezelfde afstand tussen alle kunstwerken. 4 Probeer ook een gemeenschappelijke factor te vinden die alles in de ruimte verenigt, bijvoorbeeld een kleur die zowel in de schilderijen als in het meubilair of accessoires terugkomt. 5 Je hoeft kunstwerken niet allemaal aan de wand te hangen; je kunt ze ook tegen de muur zetten, op de vensterbank of op de vloer. Zorg voor contrast door ook eens een plek leeg te Laten, of zet daar een beeld of accessoire neer. 6 Combineer je schilderijen met beelden? Zorg er dan voor dat niet alle items rechthoekig zijn, maar gebruik juist ook ronde vormen. Sculpturen zijn daarom bij uitstek geschikt in combinatie met schilderijen. Een beeld plaats je in de regel op de grond, op een tafeltje of op een sokkel. 1 Hang schilderijen niet te hoog maar bij voorkeur op ooghoogte. Een handi ge vuistregel is dat opgehangen stukken zich dichter bij het meubilair eronder moeten bevinden dan bij het plafond erboven. Ga naar pzc.nl/kunst Wassily Kandinsky - Auf Spitzen €405,- Wassily Kandinsky - Cirkels in een cirkeL €405,- Wassily Kandinsky - Hommage aan Grohmann €405,- J. Nemecek - Einstein met gouden tong €110,- I Compositie nr. II, met rood en blauw €365,- ,:r 4 Michael Becker - Het hoofd van Ammonite €1995,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53