Drie injecties met cortisonen in zes weken 'Ik kon nu meer ontspannen' 1 Alles is 1000 procent meegevallen bij de Italiaanse renstal •:£V 11 HS2-! woensdag 21 oktober 2020 BLESSURE 1, 2 en 3 CORONAen RUST Nancy van de Ven worstelde ongeveer een halfjaar met een peesblessure in haar linker arm. Op de plek waar twee pezen over elkaar rollen, ontstond een ontsteking. De Vlis- singse had veel pijn en kon haar arm nauwe lijks gebruiken. Vóór en na de eerste twee GP's van het seizoen ijste ze arm en ze slikte volop pijnstillers. Om het euvel te verhelpen, kreeg ze binnen zes weken drie cortisone-injec- ties. „Daarna was ineens alles in mijn onderarm opgelost. Je kon mijn vel zo vastpakken en om hoog tillen. De botjes eronder kon je tellen. Gelukkig hielp het. Maar ik was net hersteld en toen kwam Axel..." Bij een clubwedstrijd in augustus reed er iemand tegen Van de Vens elleboog aan, waarna haar hand hard in haar stuur werd gedrukt en er een botje brak. Ze kreeg een brace aangemeten, waar ze vijf weken mee kon rijden en trai nen. Dat ding hinderde haar wel enorm. Ze was blij dat ze bij de GP's in Italië er net van af was. „Daar kon ik weer vrij rijden. Dat heeft zeker ge scheeld." Van de Ven ziet zich nu als geheel pijn vrij. Maar er speelt nog wel iets: na het seizoen gaat ze nog W onder het Nancy van de Ven geeft aan lekker in haar vel te zitten. Volgens haar is dat de uitkomst van een op telsom: ze is verlost van een hoop fysieke ellende, de wedstrijden gaan bo ven verwachting goed, ze ,,Het is niet dat ik niet ge traind heb, maar veel minder dan anders", gaat ze verder. ,,Ik legde me zelf altijd veel te veel op. Dan dacht ik: 'Ik ga van daag vier uur sporten'. Maar waar is dat goed geniet van het op zichzelf voor? Ik was altijd ervan wonen én haar eigen be- overtuigd dat anderen dat drijfje - het aanbren gen van wimper- extensions - loopt als een trein. „Tijdens de coronacrisis ben ik echt tot rust gekomen. Dat was wel eens goed", vertelt ze. „Ik kon thuis nog wel krachtoefeningen doen of buiten fietsen, maar de crossbanen waren alle maal dicht. Bovendien mocht ik niet werken, want ik heb een contact- beroep. Ik heb twee maanden dingen kunnen doen waar ik anders geen tijd voor had. Ik kon veel meer ont spannen." ook deden en dus kon ik niet achterblijven. Ik krijg wel trainingsschema's van Hugo America, maar als hij aangaf dat ik ander half uur moest gaan fiet sen, dan ging ik tweeën half uur op pad. Ik dacht dat dat dan nóg beter was. Maar inmiddels - die co ronaperiode is daar echt goed voor geweest - weet ik dat ik met minder zware trainingen beter presteer en me ook lek kerder voel. Mensen die me al een tijdje niet had den gezien, zeiden laatst dat ik volwassener ben geworden. Ik denk dat dat klopt. Ik snap nu beter wat goed is voor mijn li chaam en wat juist niet." mes om pinnen en schroeven uit haar been te laten halen. Die zitten daar sinds begin 2019 in, toen ze meer maals aan een gecompliceerde beenbreuk werd geopereerd. „Het ene moment heb ik er nauwelijks last van, het andere moment heel veel. Soms heb ik bijna krukken nodig om te kunnen lopen. Soms moet ik na een half uur crossen echt even pauzeren en met mijn been omhoog te gaan zitten." A Aan het bhgin van 2020 ging het moeizaam met Nancy van de Ven. Inmiddels rijdt ze als herbo ren. FOTO ERIC LAURIJSSEN - x GHIDINELLI en DE TOEKOMST Voorafgaand aan de eerste wedstrijd van het seizoen was Nancy van de Ven heel zenuwachtig. ,,Dat was omdat ik helemaal niet wist hoe het met het Ghidinelli Yamaha Racing Team zou gaan. Ik dacht van alles: straks komen ze niet naar de wedstrijd, misschien valt het materiaal tegen of doen ze niks voor mij, er is een kans dat ze niet zo goed kunnen sleutelen als wij... Maar het is me 1000 procent meegevallen. Ghidinelli staat juist heel erg voor mij klaar. Voor het seizoen had ik tegen mijn vader gezegd: 'Zorg dat je drie motoren voor mij thuis hebt staan'. Ik was bang dat afspraken niet nageko men zouden worden en dat we mis schien vanaf de helft van het jaar toch weer op onszelf aangewezen zouden zijn. Maar die motoren zijn dus hele maal niet nodig geweest." De Italiaanse renstal kwam voor het eerst met de Zeeuwse in contact bij een GP in Tsjechië, in de zomer van 2019. Toen later het contract van Nancy van de Ven met Yamaha Nederland niet verlengd werd, kwam Morris Ghidi nelli met een aanbod. ,,Dat sloeg eigen lijk helemaal nergens op, maar ik moest van mijn vader toch maar gaan praten." Na dat gesprek kwam de Italiaan met een veel beter pakket. Daarna was het snel rond. De Italiaanse Belg David Philippaerts is de teamcaptain en coach. Hij is oud wereldkampioen in de MXi en is een grootheid in zijn eigen land. Hij regelt veel voor Van de Ven, op en naast de baan. ,,Ons team heeft meerdere rij ders. Philippaerts houdt zich natuurlijk met iedereen bezig, maar als ik rijd, heeft hij alleen oog voor mij. Je kunt niet zeggen dat het vrouwencrossen er bij Ghidinelli bij hangt. Integendeel juist." Nancy van de Ven heeft voor één jaar getekend. Of ze in Italië doorgaat, is nog niet zeker. Ze verwacht van wel, maar door de coronacrisis is alles op geschoven en zijn alle teams nu pas aan het bekijken wat er in 2021 mogelijk is. GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43