O 0 O Met vier punten voorsprong naar de laatste Grand Prix wmm 10 ZEELAND Siereveld debuteert met grote nederlaag Boere scoort, assist De Nooijer Lammerts legt 200 km af voor ALS Gylermo Siereveld debuteerde gisteravond met een ruime nederlaag in het betaalde voet bal. De pas achttienjarige verdediger uit Vlis- singen maakte de 90 minuten vol bij NAC Breda, dat in eigen huis de eerste nederlaag van het seizoen moest slikken. Cambuur was met 0-4 te sterk. NAC kwam de afgelopen twee weken niet in actie vanwege meerdere coronabesmettingen binnen de selectie. Voor de break had de ploeg een sterke serie neergezet, met zes overwin ningen op rij. Tegen Cambuur miste de ploeg meerdere basisspelers. Dat maakte de weg vrij voor Siereveld. De lange centrale verdediger moest aan de lin kerkant spelen en had het heel lastig met zijn ploeg. Cambuur leidde bij rust met 0-1 door een treffer van Giovanni Korte (ex-NAC). In de tweede helft liepen de Friezen verder weg door goals van Mitchell Paulissen, opnieuw Korte en Jamie Jacobs. Van Goethem MOTORCROSS NANCY VAN DE VEN Tom Boere heeft gisteravond met Türkgücü München, zijn club in de derde Bundesliga, ternauwernood gewonnen van hekkensluiter VfL Lübeck. De Terneuzense aanvaller opende al in de tiende minuut de score vanaf de strafschopstip. Na rust kwam de tegen stander terug van 3-1 naar 3-3. Uit een penalty, deze keer niet genomen door Boere, kwam Türkgücü nog aan de winst. In Qatar begon Vlissinger Jeremy de Nooijer aan zijn seizoen met Al-Shamal. De club, die actief is op het tweede niveau, versloeg Muai- ther met 2-0. Bij één van de treffers verzorgde de Zeeuw de assist. Kitesurfster Annelous Lammerts uit Schud- debeurs, wereldkampioene freestyle, gaat de komende week 200 kilometer achter elkaar ki- ten. Ze doet dat om geld op te halen voor de strijd tegen ALS, een dodelijke spierziekte. Er is een landelijke Toer voor ALS. Vanwege het coronavirus is daar in 2020 een 'home edi tion' van. Het is de bedoeling dat sporters met een opmerkelijke prestatie geld ophalen. Do neren kan via toervoorals.nl Omdat Lammerts (26) afhankelijk is van goede wind, weet ze nog niet exact wanneer ze het water op gaat. Kerkhove Tennisster Les ley Pattinama- Kerkhove be gint vandaag aan het 25.000 dollartoernooi van Reims. De Zierikzeese staat in de eer ste ronde van het Franse in- doortoernooi tegenover de Francaise Jes- sika Ponchet. Ze ontmoetten elkaar nog nooit op de baan. Pattinama- Kerkhove geldt in de partij als favoriet, want zij staat zo'n 60 plekken hoger op de wereld ranglijst. Het zou zomaar kunnen dat het coronajaar een jubeljaar wordt voor Nancy van de Ven. De Vlissingse motorcrossster rijdt nog twee wedstrijden: komend weekeinde het slot van het Italiaans kampioenschap, een week later de laatste race voor het WK. ,,Als ik nu die wereldtitel pak, kan ik de rest van mijn carrière veel vrijer rijden... Wat zou dat lekker zijn." Het contrast tussen het voorjaar en het najaar is groot. De 22- jarige Vlissingse vertelt binnen vier thema's waar dat 'm in zit. HET WK en DE KANS Bij de eerste twee Grand Prix- wedstrijden van het seizoen reed Nancy van de Ven onder haar niveau. In Engeland werd ze vierde, in Nederland derde. Na de coronacrisis, in septem ber, waren er nog drie GP's. ,,Toen dacht ik: 'Ik sta twaalf punten achter op de nummer één, hoe ga ik dat doen? Ik kan wel hopen dat ik alles win, maar de rest is ook snel...' Meteen in de eerste manche in het Italiaanse Mantua werd die hoop nog verder de grond in geboord. Na de start kwam de Vlissingse samen met een an dere Nederlandse, Lynn Valk, ten val. Toen ze eenmaal opge krabbeld was, lag ze achteraan. Met verbluffend inhaalwerk fi nishte ze nog als vijfde, maar de concurrentie was weer uit gelopen. In de tweede manche én de twee heats van de GP daarna keerden haar kansen volledig. Ze won twee keer en werd eenmaal tweede. Ze pakte veel WK-punten, terwijl juist haar grootste concurrentes enorme steken lieten vallen. Ineens was Van de Ven niet meer de nummer vier in de tussen stand, maar de nummer één. Ze heeft nu vier punten voor sprong op de rest. Op 1 novem ber is de allerlaatste race. In 2017, toen ze nog negentien was, stond ze ook aan kop bij de laatste Grand Prix. De marge was toen twee punten. In het Franse Villars-sous-Ecot ging het toen helemaal mis: de Zeeuwse kwam tijdens de tweede manche vast te zitten in de modder en kwam uitein delijk twee punten tekort voor de titel. ,,Ik ben nu ouder en heb meer meegemaakt. Ik hoop dat die ervaring mij nu gaat helpen", zegt ze. ,,Ik wil onderweg ook niet te veel be zig zijn met rekenen, ik moet 'gewoon' zo goed rijden als de laatste weken." ,,Als ik toen al wereldkampi oen was geworden, dan had ik nu al zo veel makkelijker gere den", vervolgt ze. ,,Want als je al wereldkampioen bent, hoef je niet meer per se. Natuurlijk wil ik dan nóg een keer kampi oen worden, maar ik jaag dan niet meer op dat ene doel. Dan kan ik de spanning laten gaan. Als dan een keer iets mislukt, kan ik dat veel makkelijker naast mij neerleggen. Dan hoef ik me niet meer te bewijzen." woensdag 21 oktober 2020 GO VOETBAL Gylermo Siereveld (achter) kijkt naar het duel tussen zijn ploeggenoot Kaj de Rooij (links) en Cambuur-verdediger Doke Schmidt (5). FOTOBSRAGENCY VOETBAL Annelous Lammerts. KITESURFEN 212 De Driedaagse Brugge-De Panne is van middag een eendagskoers over 212 kilo meter van Brugge naar De Panne. Het is voor veel renners het einde van het seizoen. Brian van Goe them, de Zeeuws-Vla ming die aan het einde van zijn dienstver band zit bij Lotto Soudal, zal deze koers rijden. a (O De kansen zijn gekeerd voor Nancy van de Ven Roeland van Vliet - Nancy van de Ven heeft de rode nummerplaat. Dat geeft aan dat ze de leidster is in de WK-stand. FOTO ERIC LAURIJSSEN d'rpre.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42