JONG IN MIDDELBURG Tot op de volgende cruise? 9 Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Eline Louisse (17) uit Middelburg. ,,Het is hier wel prima. Het is hier mooi en ook wel leuk. Middelburg is klein, maar alles wat je nodig hebt, is hier wel. Ik woon nog steeds in mijn ge boortehuis. Vooral als klein kind vond ik het hier heel leuk. Ik kon overal spelen, er is een kleine school, iedereen kent elkaar. Je ging gewoon naar de skatebaan en wie er ook was, het was altijd ge zellig. Nu is dat minder. Ik zie er wat 'anders' uit en dat wordt niet altijd gewaardeerd. Ik kan slecht tegen oordelende men sen." ,,Gaat wel. Ik zit in het laatste jaar. Hierna wil ik hbo-verpleegkunde gaan doen. Het plan was om met mijn vriend Xavi naar Breda te gaan, maar hij is met zijn oplei ding gestopt. Misschien gaan we naar een andere plaats. Verpleegkunde kun je overal doen. Samen is belangrijker dan welke stad. Maar als ik kan kiezen, dan graag Tilburg. Veel mensen zeg gen dat het een lelijke stad is maar ik vind het er heel leuk en gezellig. Mijn vriendin woont er. Ik denk dat verpleegkunde bij me past. Ik zorg eerder voor anderen dan voor mezelf. Misschien ga ik me specialiseren. Ik zie mezelf wel op de operatiekamer. Het leuke van verpleegkunde is dat je alle kanten uit kan." A Lezers helpen lezers Patty de Man vertrok samen met haar ouders (Dick en Ineke) op 24 februari voor een cruise met de ,,Als het aan mij ligt wel. Maar ik Costa Luminosa. ,,Net voor de co rona-uitbraak gingen we in Fort Lauderdale in Miami aan boord", vertelt Patty. ,,Het was een gewel dig begin van de reis, met stops in onder meer Jamaica, Honduras en Mexico. Op 5 maart waren we voor één dag terug op onze opstapplek in Miami. In de wachtrij voor de dou ane hadden we een ontmoeting met Arie en Yvonne uit Goes, die ook met de cruise mee waren. We hebben gezellig gekletst en de da gen erna kwamen we elkaar regel matig tegen op het schip." Tot zover geen calamiteiten. Dat veranderde toen een vrouw van boord werd gehaald met coronaver schijnselen. ,,Inmiddels waren alle havens in Spanje en Italië gesloten, denk dat Xavi dat niet zo ziet zit tenAls ik een gezin krijg, lijkt het me fijner om in Middelburg te zitten dan in een grotere stad. Het en was duidelijk dat de cruise niet als gepland zou kunnen worden voortgezet. We zouden eigenlijk nog stoppen in onder meer Tene- rife, Malaga en Venetië. Op 15 maart werd bekendgemaakt dat de dame die een week eerder van boord was gehaald positiefwas getest. Iedereen moest per direct in quarantaine in zijn of haar hut. We wisselden nog snel hutnummers uit met Arie en Yvonne, zodat we tijdens de qua rantaine met elkaar konden bellen." De cruise eindigde uiteindelijk noodgedwongen op 23 maart in Sa- vona. „Eenmaal thuis kwamen we erachter dat we geen gegevens had den van Arie en Yvonne. Op Face- book vond ik een groep opgericht door Amerikaanse passagiers die bij is hier mooi en je kan heel veel en alles is dichtbij. Strand, bos, win kels, je hebt hier veel mooie hui zen ons aan boord waren. Daar bleek dat veel passagiers, coronaklachten hadden en er werden enkele over- lijdens gemeld. We wilden graag weten hoe het met Arie en Yvonne was, vandaar dat ik besloot een op roep te plaatsen in de PZC." Dat bleef niet zonder succes. ,,We hadden 's ochtends gelijk een enthousiaste mail van ze in onze inbox. Arie en Yvonne schreven dat Volgens mij ben je hier ook heel veilig." Nou, wat meer variëteit in muziek in cafés. In De Spot is soms wel wat, maar ik mis muziek uit ver schillende scenes. De muziek is te veel gemiddeld. En ik mis kleur onder de mensen. Je ziet hier wel heel veel witte mensen. Dat komt niet overeen met hoe de wereld in elkaar steekt. Daar komen sommi gen op school pas achter. ze bij het ontbijt in de krant onze oproep hadden gelezen. Later op de dag vertelden ze dat ze veel tele foontjes en appjes kregen van vrienden, kennissen en familie die de oproep ook hadden gezien. We hebben sindsdien al enkele keren contact gehad. Van Costa hebben we een voucher ontvangen voor een toekomstige cruise, dus wie weet zien we elkaar daar wel weer." woensdag 21 oktober 2020 'Middelburg heeft alles, maar ik mis kleur onder de mensen' Eline Louisse en hond Troy wandelen graag over het Brigdamse pad, vlak achter haar ouderlijk huis. Claudia Sondervan Bevalt het je in Middelburg? Je woont echt op het randje van Brigdamme. Het plaatsnaam bordje staat twee huizen verder. Bevalt je huidige school ook? Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Van daag: Patty de Man uit Nun- speet die op zoek ging naar Arie en Yvonne uit Goes. Hans Puik Zou je nog terug willen naar Zeeland als je klaar bent met je studie? 11 i Eline Louisse j Middelburg j Woont met: Vader Jan, moe der Margriet, zus Anne en broer David. Huisdieren: labrador-retriever Troy (9). School: havo 5 van Nehalen- nia, locatie Breeweg in Mid delburg. Hobby's: dansen, lezen, mu ziek, liefst indie, poppunk, al ternatieve muziek, naar con certen gaan. Bijbaantje: sinds een half jaar bij Jumbo Klarenbeek op de broodafdeling. Verliefd: Ja Is er ook iets wat je mist in Mid delburg? Wat kan beter? A Patty de Man Patty (links) en haar ouders Dick en Ineke op Roatan in Hun- dras. FOTO PRIVÉCOLLECTIE Si CU - - - - Cosfet Luminosu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41