Straatnaamborden Welzinge weg Fietsersbond wil terug naar af 6 Appartementen onhaalbaar MIJN DORP, MIJN STAD Ruim drie jaar geleden had het toenmalige bestuur van de Heilige Maria Parochie Walcheren de hoop dat de voorste helft van de bijna 110 jaar oude kerk, met het altaar en de beeldbepalende koepel, als bede huis behouden kon blijven - als in het achterste deel twintig apparte menten zouden komen. Maar de bouwkosten liepen de afgelopen jaren zo op dat dat plan geen soelaas meer biedt. De ver koop van appartementen levert te weinig op om verbouwingskosten en achterstallig onderhoud te fi nancieren. ,,Ook blijven we bij in standhouding van de kerkfunctie in de toekomst zitten met hoge on- derhouds- en beheerkosten", mel den vice-voorzitter Ruud Louwes en penningmeester Benedict Ha- mans van het parochiebestuur. Petrus en Pauluskerk Mede gezien het teruglopende kerkbezoek wil het parochiebe stuur de Petrus en Pauluskerk cen trale parochiekerk maken. De Mid delburgse kerk is in de toekomst niet alleen de plek voor eucharistie vieringen (in een kleinere liturgi sche ruimte om afstand tussen voorganger en gelovigen te beper ken), maar wordt ook ontmoetings ruimte voor vele pastorale en diaco nale activiteiten. Overigens belooft het parochie bestuur dat de Onze Lieve Vrouwe- kerk niet wordt verkocht voor er een plek in Vlissingen is gevonden waar parochianen bij elkaar kun nen komen voor vieringen, ont moetingen en kerkelijke activitei ten. Voorwaarde voor verkoop is ook dat het kerkgebouw niet tegen de vlakte gaat; de contouren van het godshuis moeten herkenbaar blij ven. Liefdevol ontvangen De katholieke bedehuizen op Wal cheren lokten tot dit voorjaar weke lijks tachtig (Middelburg) tot hon derd (Vlissingen) kerkgangers. In coronatijd is alles anders, maar het parochiebestuur houdt er rekening mee dat het kerkbezoek na de crisis niet vanzelfsprekend weer aantrekt. Investeren in 'mensen in plaats van stenen' is al langer het credo en het parochiebestuur wil 'een kerkge meenschap opbouwen waar men sen zich liefdevol ontvangen voe len, zich thuis voelen en erbij wil len horen'. Het parochiebestuur bekijkt de komende tijd ook of de toeristen kerken in Domburg, Vrouwenpol der, Zoutelande en Dishoek alle vier kunnen voortbestaan. Krach tenbundeling lijkt noodzakelijk; om de kosten te drukken én om pastores en vrijwilligers te ontlas ten. De plannen voor verkoop van de Onze Lieve Vrouwekerk, de toe komst van de toeristenkerken en de aanpassingen van de Petrus en Pau- luskerk worden eind november, be gin december in diverse bijeen komsten besproken met vrijwilli gers en parochianen. Veel Walchenaren hebben wel van Welzinge gehoord, maar de buurt schap staat nergens als zodanig aangegeven. Sommige straten in het agrarische 'niemandsland' (zo als een bewoonster typeert) wor den vanuit bepaalde richtingen ook niet meer benoemd, omdat er alleen loze paaltjes in de berm staan. Vandalen, onverlaten ofver- zamelaars hebben drie borden van de Scheeweg, een bord van de Welzingseweg en één van de Zuidweg ontvreemd. Een liefhebber die alles van pre cies die drie straten wil hebben, zal het niet direct zijn geweest: van alle drie de wegen staat nog min stens één bord aan de straat. Waarom de vermiste borden zijn ontvreemd, blijft een mysterie. Twee verdwenen borden van de Scheeweg stonden vlakbij de krui sing met de Nieuwlandseweg. Beide borden die die weg marke- Op meer plaatsen worden borden ontvreemd. Helaas is het een terugkerend fenomeen ren, prijken nog vrolijk bij het kruispunt. Een naburige bewoonster ('mijn naam hoeft niet in de krant') kan dat niet verklaren, maar is niet echt verbaasd. ,,Het lijkt hier dan wel stil, maar ik zie en hoor hier 's avonds en 's nachts heel wat auto's passeren. Er zijn verderop hele- maal geen huizen, dus het is on duidelijk wat inzittenden komen doen. Niet veel goeds, vrees ik." Schouwronde De bewoners van Hof Welzinge zijn vakantiegasten. Ze hadden nog niet opgemerkt dat het bordje van de tegenoverliggende straat ontbreekt. Ook omwonenden van kruisingen waar bordjes weg zijn, hadden de straataanduidingen nog niet gemist. Een woordvoer ster van de gemeente Vlissingen heeft ook geen verklaring. ,,Ik hoor van medewerkers van de buiten dienst dat op meer plaatsen bor den worden ontvreemd. Het is he laas een terugkerend fenomeen." De woordvoerster voegt er aan toe dat eind deze week weer een 'schouwronde' op het programma staat. Ontbrekende straatnaam borden worden geïnventariseerd en opnieuw besteld. Als de borden beschikbaar zijn - de levertijd is ongeveer een maand - worden ze weer opgehangen. Borden die erg gewild blijken, worden vastgezet met een 'anti-diefstalbeugel'. Het kruispunt is pas sinds zaterdag open. De veranderingen zijn zo in grijpend dat het flink wennen is voor met name automobilisten. De vertrouwde route naar Vlissin- gen is vanuit twee van de drie richtingen voortaan afgesloten. Veel bestuurders snappen dat (nog) niet of trekken zich er niks van aan. Dat leidt tot gevaar voor fietsers. De Fietsersbond vindt dat de gemeente 'een goede poging heeft gedaan de problemen op te lossen', zegt voorzitter Huibert Verstandiger om wegen op kruispunt aan te leggen volgens meest logische lijnen van Noord. ,,En als iedereen zich aan de regels houdt, is alles ook veilig. Het probleem is alleen dat niet iedereen zich aan de regels houdt. Zoals mensen in een park ook olifantenpaadjes kiezen om de kortste weg te nemen, zo doen ze dat in het verkeer ook. Daarom is het verstandiger wegen en krui singen aan te leggen volgens de meest logische lijnen." Dat betekent dat auto's toch weer vanaf de Poelendaeleweg en de Vlissingsesingel rechtstreeks naar Vlissingen zouden moeten, vindt de Fietsersbond. Dat is geen knieval voor de auto, benadrukt Van Noord. ,,We willen de auto juist zo snel mogelijk de wijk uit hebben. Door de verandering wordt het in de Stromenwijk drukker en dus gevaarlijker voor fietsers. Dat willen we voorko men." Wethouder Chris Simons liet weten dat de gemeente en de poli tie gaan controleren op het nale ven van de nieuwe regels. woensdag 21 oktober 2020 Onze Lieve Vrouwekerk in verkoop WA Dat de paarden linksaf de Welzingseweg in kunnen slaan, kunnen de berijdsters niet op een bord zien. Dat ze de Bosschaartsweg bijna inwisselen voor de Landbouwweg staat tien meter verderop nog wel aangegeven. foto dirk-jan gjeltema De Onze Lieve Vrouwekerk in Vlissingen gaat in de verkoop. Het plan om appartementen in het kerkgebouw te vestigen en de helft van het godshuis aan te houden voor vieringen is financi eel niet haalbaar. René Hoonhorst Vlissingen Mensen die niet bekend zijn in Welzinge kunnen sommige adressen de laatste tijd moeilij ker vinden. Op vijf plaatsen in het gebiedje tussen Ritthem en Nieuwland - tussen Ritthems- estraat en Middelburgse Schroeweg (N254) - zijn de straatnaamborden ontvreemd. René Hoonhorst Welzinge - Gemeente Vlissingen Ongeveer terug naar hoe het was. Met auto's die wel rechts af of rechtdoor mogen naar Vlissingen. Maar ook met aparte momenten waarop al leen fietsers mogen overste ken. Dat is volgens de Fietsers bond Middelburg de beste op lossing voor het vernieuwde kruispunt op de Nieuwe Vlis- singseweg in Middelburg. Middelburg AAGTEKERKE Gale rie Bank, 13.00-17.00 uur: Expositie Cor Hemmes (glaskunst); KOUDEKERKE Cou- burg, 16.00-17.00 uur: Kleutergym 3-5 jaar; 17.00-18.00 uur: Re creatief turnen 5 en 6 jaar; MIDDELBURG Raven- steijnweg 1a, 09.00 14.00 uur: Tweede hands kledingbeurs; ZB, 09.00-17.00 uur: Expositie Heleen Dekker 11 van de 111; Kinderboerderij de Klepperhoeve, vanaf 13.00 uur: Ponyuurtje; 14.15, 15.15 en 16.15 uur: Activiteit 'Pom poen uithollen'; OOSTKAPELLE Terra Maris, 10.30-12.30 uur: Activiteit 'Strand jutten'; 13.30-16.00 uur: Speurtocht; OOST-SOUBURG Nieuw Bachten- poorte, 14.00 uur: Koersbal; VLISSINGEN Vrijen- hovenzaal, 09.00 09.45 en 09.45-10.30 uur: Peutergym; ZB, 10.00-17.30 uur: Ex positie Wolfgang Krug; SCW, Mercuri- usweg 19, 13.00 15.00 uur: Inloop spreekuur SCW over werk en inkomen; De Herberg, 13.30-16.30 uur: Foto-expositie Alide Passchier; Sint Jacobskerk, vanaf 20.00 uur: Optreden Marcel Worms; WESTKAPELLE Polderhuis, 11.00 16.30 uur: Herfst- knutselen voor kinde ren; Sportzaal de Bellink, 16.30-17.30 uur: Kleutergym; 18.30-19.30 uur: Streetdance; WEST-SOUBURG Van Doornlaan 33a, 13.00-17.00 uur: Dy namic tennis; Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38