Lange winter voor busbedrijven Vervoer touringcars ligt nagenoeg stil Ons Zeeuwen bin zuunig Jubeljaar voor Van de Ven? Zeeland heeft meeste tweedehands kleding winkels per inwoner Vlissingse motor crosster zou nog twee titels kunnen pakken Frank Balkenende Wemeldinge Directeur Paul de Baar van tou- ringcarbedrijf De Baar Leen- dertse kijkt bedremmeld rond op zijn parkeerplaats in Wemeldinge. Daar staan zijn 37 bussen werke loos te zijn. ,,Sinds maart is de markt ingestort, op een kleine op leving in de zomer na. Alles wordt ontraden of is door de twee lock- downs onmogelijk gemaakt. Van rondreizen door Europa - en wij zijn actiefvan Scandinavië tot Ita lië - tot vervoer van scholieren, groepsuitstapjes en transport naar evenementen en pretparken. Ik denk dat ik 5 procent van mijn normale jaaromzet heb gedraaid, dus 95 procent heb verloren." Het Wemeldingse touringcar- bedrijf staat het water aan de lip pen. ,,Wij moeten het echt hebben van de consument, maar die kun nen we in deze situatie niet ver voeren. Kijk, ik ben tot nu toe blij met de steunmaatregelen van de overheid, hoor. En hopelijk komt er een tweede steunpakket. Het is dan wel noodzakelijk dat de over heid ons als seizoensgebonden bedrijf behandelt en niet puur naar de omzet over het gehele jaar kijkt. Want kijk eens in onze agenda. Tot april, als voor ons het nieuwe seizoen begint, heb ik geen enkele boeking. Het is frus trerend, voor klanten en voor ons. Bovendien verveel je je rot." De Baar Leendertse houdt het hoofd boven water door betalings regelingen met leasemaatschap pijen en financiers. ,,Een jaar houd ik nog wel vol, maar niet veel lan ger. Het is echt noodzakelijk dat we vanaf april volgend jaar weer op pad kunnen." In de verkoop Het bedrijf heeft acht man perso neel vast in dienst en een flexibele schil van oproepchauffeurs. Ont slag wil De Baar voorkomen. Hij probeert eerst een aantal bussen te verkopen. ,,Ik heb daarvoor een goede klant in Montenegro, maar omdat de grenzen dicht zijn, dus lukt verkoop nu even niet." Ook bij AMZ Borssele staan de bussen grotendeels stil. Directeur Ries Spruit: ,,We hebben nog wat werk voor Connexxion en daar naast leerlingenvervoer en trein- vervangend vervoer. Gelukkig rijdt ook de Cultuurbus nog. Maar het merendeel van de 50 bussen is uit de verzekering en de wegenbe lasting. Dat blijft denk ik tot april zo. Het wordt een lange, stille Het is frustrerend, voor klanten en voor ons. Bovendien verveel je je rot winter... Dat voelt verschrikkelijk naar. In oktober hadden we nog redelijk wat ander werk, maar dat is met de nieuwe lockdown alle maal verdwenen. Ik ga ervan uit dat kerstmarkten ook niet door gaan. Je hebt nul perspectief. Je kunt alleen hopen dat mensen vanaf april weer kunnen reizen." Een geluk is dat het zusterbe drijf De Muynck Techniek nog goed presteert. Dat is een prettige ruggensteun voor het touringcar- bedrijf. Ook is een buffer opge bouwd door uitstel van lease- en belastingverplichtingen. Toch denkt Spruit al na over inkrim ping van het wagenpark en mis schien ook tijdelijke werktijdver korting voor een deel van de vaste medewerkers. ,,Ik schat dat er toch 15 tot 20 bussen moeten worden verkocht. Dat zal nodig zijn om door deze crisis te komen. Het ver velende is dat de markt voor twee dehands bussen op zijn gat ligt." AMZ Borssele bestaat 97 jaar. Spruit is vastbesloten de 100 te ha len. ,,Wij zijn een gezond bedrijf dat niet bij de pakken gaat neer zitten. Mensen gaan vroeg of laat toch weer reizen." It woensdag 21 oktober 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 5 ZEELAND10 Vakantiereizen, schoolreisjes, bedrijfsuitjes, dagtochten naar pretparken. Alles staat stil door de coronacrisis. En daarmee ook het wagenpark van Zeeuwse touringcarbedrijven. Financieel hakt dat erin. ,,Ik ben dit jaar 95 procent van mijn normale omzet verloren." - Paul de Baar, De Baar Leendertse De 37 touringcar bussen van Paul de Baar staan door co rona stil op het par keerterrein in We meldinge. FOTOJOHAN VAN DER HEIJDEN Kijk op de site bij /video

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33