Een catfight in de vijver met Alexis, de ex van Blake O m 28 MEDIA CULTUUI HOE IS HET NU MET? LINDA EVANS Actrice Abbey Hoes is vanaf morgen te zien in Buiten is het feest, een gevoelige film over incest. Ze beschermt daarin haar 12-jarige nichtje tegen haar biologische vader. Een belangrijke film, vindt Hoes. „Toen ik het script las, moest ik ontzettend huilen.'' Veel vrouwen zijn bang om zelf als schuldige te worden aangewezen Het is 1981 als oliemagnaat Blake Carrington (John Forsythe) secretaresse Krystle (Linda Evans) trouwt in de proefuitzending van Dynasty. Daarna volgen acht jaar machtsstrijd tussen de families Carrington en Colby, met als rivalen Krystle en kreng-van-de-bovenste-plank Alexis Colby, de ex van Blake. Dat 'moddergevecht' staat nog altijd in Linda's ge heugen gegrift, ze noemt het haar favoriete cat- fight. „Stonden we daar tot onze knieën in de drek'', blikt ze in 2011 terug. ,,Het was heel leuk om te doen.'' De rol van Krystle paste zo goed bij mij. Ze stond precies in het leven als ik wint diverse prijzen voor haar rol als de elegante miljardairsvrouw met de staalgrijze ogen, waaron der een Golden Globe. In een video uit 2018 op haar eigen Linda Evans Official Facebook Con versations, zegt ze over haar casting: ,,Toen ik het script las, viel ik meteen voor haar. De rol van Krystle paste zo goed bij mij. Zij stond precies in het leven zoals ik, alles draaide om de liefde.'' Nadat in 1989 het doek is gevallen voor Dynasty volgt in 1991 nog wel een tweedelige miniserie: Dynasty: The Reunion, waarvoor Linda Evans op nieuw in de huid kruipt van Krystle Carrington en waarin ook Jeroen Krabbé te zien is. Na een paar weinig verheffende films blijken haar glorie dagen in Hollywood definitief voorbij, Linda ver dwijnt in de anonimiteit. In 2009 duikt ze op in Hell's Kitchen, de reality- kookshow van Gordon Ramsey. Ze komt als winnaar uit de bus. Twee jaar later publiceert ze het boek Recipes for Life - My Memories, dat gretig aftrek vindt. De drukte van de filmwereld heeft ze jaren geleden al achter zich gelaten, met haar verhui zing naar een klein stadje in de staat Washington. Daar woont ze nog steeds, samen met haar hond: Alexie. ANGELA KIJKT EVEN GEEN TV Top 2000 toch in café <4 The Dude is ziek Hoe Abbey Hoes (26) aan haar rol van Sonne in het emotioneel geladen Buiten is het feest, naar de roman van Arthur Japin, kwam? ,,Dit klinkt mis schien raar, maar ik weet het niet meer zo goed'', biecht de tweevoudig Gouden Kalf-winnares (voor de film Nena en de tv-serie Petticoatop. ,,Wij draaiden vorig jaar zomer. Kan zijn dat ik er voor werd gevraagd, of dat ik auditie deed. Ik weet nog wel dat toen ik het script las, ik ontzet tend moest huilen. En dat ik geen twijfels had. Dit moest ik doen!'' Het zegt alles over haar bomvolle agenda. Of althans, hoe vol die agenda altijd wSs. Corona legt, voor de tweede keer, ook de filmwereld zo goed als plat. De actrice zit ineens veel thuis, zo vertelt ze tijdens een autoritje naar haar oma in Rotterdam (Hoes zelf woont tegenwoordig op Scheveningen). ,,Veel mensen denken dat wij in dit wereldje financieel niets te klagen hebben, maar ook ik wacht al een tijdje op een nieuwe klus... en het sa laris dat daarbij hoort. Gelukkig kan ik goed met centjes omgaan en heb ik altijd redelijk verstandig gespaard, maar dan nog is het lastig. En stilzit ten is niets voor mij.'' Wel zien twee projecten waar ze eerder aan werkte deze week het le venslicht. Zo is er haar countryalbum Red Wine and Cigarettes (een debuut). ,,Ik had nooit echt de wens zangeres te worden. Eigenlijk nog steeds niet. Maar ik vind het leuk verhalen te schrijven en te vertellen: liedjes, ge dichten, kinderboeken. Het meeste houd ik, althans voorlopig, nog voor mezelf. Maar dit wilde ik toch eens proberen. Niet dat ik denk het nieuwe muzikale talent van Neder land te zijn hoor. Ik sta er hartstikke nuchter in, we zien wel of het in de smaak valt. Het zijn vooral liedjes over mijn turbulente liefdesleven. Dat moest er gewoon uit.'' Misbruik En vanaf morgen in de bioscoop (waar we met 30 man per zaal nog al tijd heen kunnen) dus Buiten is het feest, geïnspireerd op de aangrijpende jonge jaren van theatervedette Karin Bloemen. Hoes' personage Sonne - ze laat haar bewust niet te veel Bloe men in de herinnering roepen om er een meer universeel verhaal van te maken - is een aspirant singer-song writer die haar jonge nichtje van 12 beschermt tegen haar biologische vader. Niet in de laatste plaats omdat Sonne zelf door deze zelfde man sek sueel werd misbruikt. Een taboeon- derwerp in de familie (met Georgina Verbaan in de moederrol). Het woensdag 21 oktober 2020 Waar zijn ze gebleven? Sterren van toen die uit de schijnwerpers zijn verdwenen. Vandaag actrice Linda Evans (77), die de rol van Krystle speelde in Dynasty, een van de belangrijkste soaps van de jaren 80. Cindy van Rijswijk De climax van hun vete is de scène in de vijver. Het personage Krystle Carrington maakt van haar een wereldster. Ze GO RADIO De Top 2000 van NPO Radio 2 wordt ook dit jaar vanuit het Top 2000 Café in Beeld en Ge luid gepresen teerd. Ondanks de coronamaat regelen gaan de voorbereidingen door. Later wordt besloten of er ook pu bliek bij mag. FILM Jeff Bridges (70), beroemd als The Dude in The Big Le- bowski, lijdt aan de ziekte van Hodgkin, lymfe klierkanker. Bridges is posi tief gestemd over zijn herstel. 'Ik ben geze gend met een team goede art sen' twittert hij. ■u 'Niet alles hoeft zo plat te zijn' Gudo Tienhooven —Abbey Hoes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 28