B- - Sm Nieuwe coronauitbraak AZ, 22 CHAMPIONS LEAGUE AJAX - LIVERPOOL Ajax gaat vanavond op voor het eerste grote Europese examen van dit jaar. De Engelse gigant Liverpool is niet in de laatste - zoals anderhalf jaar geleden gehoopt - maar in de eerste wedstrijd van de Champions League de tegenstander. Kort Winst Vormer met Brugge Club Brugge heeft Zenit Sint-Petersburg in de openingsronde van de Champions League verslagen. Het duel uit poule F ein digde gisteren in 1-2 door een late treffer van Charles De Ketelaere op aangeven van Brugge-aanvoerder Ruud Vormer. Bij Club Brugge viel Noa Lang, onlangs overgekomen van Ajax, een kwartier voor tijd in. 'UEFA verlaagt prijzengeld' De UEFA verlaagt het prijzengeld voor de Champions League en de Europa League voor de komende vijf seizoenen. De Euro pese voetbalbond ziet zich volgens de krant The Times daartoe genoodzaakt vanwege de financiële gevolgen van het coronavirus. De UEFA zou dit voorjaar liefst 563 miljoen euro minder binnen hebben gekregen aan televisie- en sponsorinkomsten. Geertruida op plek van Fer Feyenoord reist vandaag met een eigen vliegtuig naar Kroatië om in de avonduren te kunnen trainen in het stadion van Di- namo Zagreb. De geblesseerde Leroy Fer ontbreekt in de selectie. De verdedigende middenvelder zal vermoedelijk door Lut- sharel Geertruida (20, foto) worden vervan gen. Verdediger Eric Botteghin is weer fit na een hamstringblessure. Wiebes sterkste in De Panne Lorena Wiebes heeft gisteren de Driedaagse Brugge-De Panne gewonnen. De 21-jarige Nederlandse van Sunweb moest het in De Panne na 156 kilometer in de massasprint afleggen tegen Jolien D'hoore, maar de Bel gische werd gediskwalificeerd. De jury oor deelde dat de renster van Boels-Dolmans van haar lijn was afgeweken. De Duitse Lisa Brennauer werd daardoor tweede. Voor Wiebes was het haar tweede overwinning voor Sunweb. Eind augustus won ze de Grote Prijs Euromat. In het voorjaar was ze al de beste in de Omloop van het Hageland, toen nog voor Parkhotel Valkenburg. Tannane één duel geschorst Heemskerk alsnog naar Hongarije Erik ten Hag kon na de loting, die naast Atalanta Bergamo en Midtjyl- land in Liverpool een pracht-oppo- nent opleverde, niet ontkennen dat hij even dacht dat hij de Engelse topclub anderhalf jaar geleden al had moeten treffen in de eindstrijd van de Champions League. Het liep AJAX 1 toen echter in de slotseconden van de halve finale mis tegen Totten ham Hotspur. ,,Dat had toen de finale moeten zijn", vindt Dusan Tadic. De cap tain droeg de anticlimax van Ajax voetbalsprookje nog lang met zich mee. Bijna een jaar later stelde de captain dat hij met zijn stuntploeg Liverpool in de finale verslagen zou hebben. ,,Ik zei dat, omdat we een LIVERPOOL grotere kans hadden dan Totten ham. En in finales is het altijd - over één wedstrijd - fifty-fifty. Maar nu is het een andere wedstrijd. We willen altijd mooie wedstrijden te gen grote ploegen spelen. Maar wij zijn ook een grote ploeg. Daarom wordt het een mooie wedstrijd om te zien." Die grote ploeg heeft sinds de succesvolle campagne wel een be hoorlijk jasje uitgedaan. Tadic zag de afgelopen drie transferperiodes de ene na de andere talentvolle teamgenoot voor tientallen miljoe nen de stap naar de Europese top maken. Het afstaan van meer dan de helft van de basisploeg, gekop peld aan de complexe coronacrisis, was voor Mare Overmars zelfs re den om de verwachtingen te tem peren. De directeur sprak intern zelfs uit rekening te houden met een-in Europees opzicht - 'tussen jaar'. 'Vertrouwen Tadic laat zijn ambities niet zomaar parkeren. „Als je voor Ajax speelt, dan is de verwachting altijd groot. Je moet realistisch zijn, je best doen en per wedstrijd het team beter en beter maken. Dat is ons doel. Je moet altijd vertrouwen hebben in jezelf en in de ploeg. Ik denk dat het Voetbal in coronatijden is schippe ren, improviseren, voorzichtig en streng zijn, testen, nog meer testen en soms je verlies nemen. Dat laat ste deed AZ gisteren na een dag van vooral informeren van de KNVB, de GGD en de UEFA over de situatie bij de club. De Europa Leaguewed strijd tegen Napoli van morgen heeft nooit echt onder druk ge staan. Alleen al, omdat de UEFA een strenge maar duidelijke richtlijn hanteert voor wedstrijden in coro- natijd. Als een team dertien spelers en een keeper op kan stellen, kan de wedstrijd doorgaan. AZ reist derhalve met zeventien spelers naar Zuid-Italië. Onder de dertien besmette spelers bevinden zich niet louter basisspelers. Het is goed mogelijk dat de basisploeg te gen Napoli slechts op enkele plaat sen zal verschillen met die tegen VVV-Venlo van afgelopen zaterdag. Wel is er een serieus spitsenpro bleem. Onder de besmettingen be vinden zich liefst drie spitsen. Het kan er nog wel bij voor AZ, waarvoor het seizoen zich voltrekt als een nachtmerrie. Met een uit eengespatte Champions League- droom, blessures van cruciale spe lers, veel rode kaarten en zeker lij kende voorsprongen die verdam pen in het zicht van het eindsig naal. Dat laatste overkwam de club drie keer achter elkaar waardoor de club uit Alkmaar nog steeds wacht op de eerste competitiezege. Maar eerst maar eens de volgende coronagolf doorkomen, zal trainer Arne Slot denken. AZ benadrukt alle protocollen en richtlijnen rond corona in acht te nemen. Spelers douchen apart of niet op de club, het trainingscomplex is hermetisch afgesloten, zelfs voor de meeste me dewerkers en besprekingen wor den zoveel mogelijk gedaan in Quote van de dag 'Ik houd van de kasseien. Het is een andere stijl van koersen: wilder, brutaal, nerveus, hard, echt speciaal' woensdag 21 oktober 2020 VOETBAL VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN VOETBAL Oussama Tan nane (26, foto) is één duel geschorst na zijn rode kaart zondag tegen ADO. Tannane kreeg twee keer geel van arbiter Mar tens. Tannane was boos dat hij geen vrije trap kreeg. We gens aanmer kingen op de leiding kreeg hij eerst geel. Nadat hij de ar biter 'mafkees' en 'fucking clown' noemde, kreeg hij rood. ZWEMMEN Femke Heems kerk (33, foto) stapt vandaag alsnog in het vliegtuig om mee te doen aan het vervolg van de Interna tional Swim ming League (ISL). De 33- jarige Neder landse zou eigenlijk al 11 oktober naar Hongarije gaan, maar dat ging niet door omdat ze positief testte op het coronavirus. De nieuwe tests waren negatief. Ten Hag wil dat Ajax nu moed toont Johan Inan Amsterdam Vermoedelijke opstellingen Champions League, Groep D Arbiter: Felix Brych Vanavond, 21.00 uur SBS6 en Ziggo Sport Johan Cruijff Arena o a 0) AZ werd gisteren opgeschrikt door nieuwe coronagevallen. Niettemin gaat de Europa Leaguewedstrijd tegen Napoli door. Door de dertien virus- gevallen reist AZ vandaag met zeventien spelers naar Italië. Nik Kok Alkmaar —Julian Alaphilippe keert ondanks botbreuken na val terug in Vlaanderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22