cfk regionale nieuws Bomen groeien wél tot in de hemel 'Tegen de beste club ter wereld' Vakbonden noemen nieuwe coronamaatregelen onuitvoerbaar JOL Ajax - Liverpool Walcheren We krijgen er maar liefst 1 miljoen van die CO2-vreters bij. En nog voor niets ook! P15 Trainer Erik ten Hag staat met Ajax voor loodzwaar examen Champions League In het centrum van Middelburg wordt letterlijk en figuurlijk één lijn getrokken in het coronabeleid. Duidelijkheid lijkt het beste te werken in deze crisis. Een week in de nieuwe lockdown lijken de Zeeuwen de nieuwe regels te accepteren. ,,Van de realiteit losgezongen", zo noemt ACP-voorzitter Gerrit van de Kamp de aangekondigde maat regelen tegen corona-overtreders. Volgens voorzitter Hubert Bruls van het Veiligheidsberaad moeten agenten en boa's 'een stap naar vo- ren zetten' om overtreders van de coronamaatregelen aan te pakken. Zo moeten zij sneller afgaan op groepen personen die het samen scholingsverbod negeren. Ziekteverzuim ,,Hoe dan?" vraagt Van de Kamp zich hardop af. ,,We zien de politie capaciteit met de dag afnemen door ziekte- en quarantaineverzuim. Sommige basisteams draaien nog op 40 procent van hun sterkte en krijgen de hoogstnoodzakelijke nooddiensten niet eens meer inge vuld. Als je dan beloftes doet aan de burger over meer handhaving, tast dat de geloofwaardigheid van de agent op straat aan." In veel gemeenten kampen ook buitengewoon opsporings ambte naren (boa's) met onderbezetting, geeft voorzitter Richard Gerrits van vakbond BOA-ACP aan. „Boa's moeten steeds meer regels handha ven. Je kunt niet ook nog eens alco hol- en softdrugsgebruik in de avond controleren én op elk groepje afstappen, zoals het Veiligheidsbe- raad nu verlangt. Dat is volstrekt onuitvoerbaar." Leven niet wagen De BOA-ACP en de Nederlandse BOA Bond (NBB) maken zich bo vendien zorgen om de veiligheid van opsporingsambtenaren, die meestal onbewapend zijn. ,,Steeds meer jongeren dragen boksbeugels, priemen of messen van 30 centime ter", aldus Gerrits, die aangeeft dat boa's vaak lang moeten wachten op ondersteuning van de politie. ,,We gaan niet ons leven in de waagschaal stellen om een boete van 95 euro uit te delen." Beide bonden hebben bij de minister aangedrongen versneld wapenstokken in te voeren. Hubert Bruls erkent dat het 'piept en kraakt' bij handhavers, maar gelooft niet dat agenten en boa's hun werk niet kunnen doen. Volgens Bruls helpt het handhavers juist dat er nu landelijke maatrege len worden uitgerold. ,,Dat schept duidelijkheid." Volgens de Nij meegse burgemeester zijn de maat- regelen nodig, omdat de besmet- tingscijfers blijven stijgen. Gisteren werd met 8182 positieve coronatests een nieuw dagrecord behaald. Nooddienst niet in gevaar Hoofd Operatiën Willem Woelders van de politie erkent dat er druk staat op de basisteams, maar zegt geen signalen te hebben dat de nooddienst in gevaar komt. Het ziekteverzuim loopt met 5500 agenten niet de spuigaten uit, ,,maar daar komen honderden qua- rantainegevallen bovenop. Dat geeft lokaal bij basisteams proble men." Toch zegt de politie actiever te kunnen handhaven de komende weken. P5 Nieuwsmedia Aftrap: vandaag 21.00 uur Strenger handhaven is 'illusie' De hardere maatregelen van het Veiligheidsberaad tegen corona overtreders zijn 'volstrekt onuit voerbaar'. Zowel politieteams als boa-teams zijn dusdanig on- derbemand dat extra handha ving een illusie is, luidt de kritiek van vier vakbonden. Koen Voskuil Den Haag woensdag 21 oktober 2020 19°C Winderige pzc.nl dag Ook voor het laatste Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1